نمایش نوار ابزار

امام جمعه زابل؛ اقتصاد مقاومتی یکی از ارکان سبک زندگی اسلامی است

جمعه ۳ دی ۱۳۹۵

حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر کیخا در مراسم دعای کمیل که در محله حسین آباد شهرستان زابل برگزار شد اظهار داشت: سبک زندگی اسلامی یعنی حرف زدن، لباس پوشیدن و حتی دکور منزل باید اسلامی باشد بنابراین داشتن مجسمه در منزل مسلمان بی معنا است چرا که استفاده از تابلوهای آیات قرآنی دکور خانه مسلمان است.

حجت الاسلام والمسلمین کیخا ادامه داد: مراسمات و جشن ها بایستی اسلامی باشد بنابراین اسراف باید از زندگی حذف شود چرا که علاوه بر حرام بودن، فشار اقتصادی را بر کشور زیاد می کند.

امام جمعه زابل ادامه داد: از آداب زندگی اسلامی تفکر و تدبر است بنابراین انسان مسلمان با عقل، خوب و بد را تشخیص دهد که در این راستا بعضی افراد با اینکه، سواد خواندن و نوشتن ندارند اما بصیرت و عقل وافری برخوردارند.

وی با بیان اینکه، امام راحل در مورد شهید رجایی فرمودند عقلش از علمش بیشتر بود ابراز داشت: شماری از افراد با اینکه علم دارند اما از عقل خود استفاده نمی کنند.

حجت الاسلام والمسلمین کیخا با عنوان اینکه، گرامی داشتن برادر دینی یعنی شخص هدیه اش را بپذیرد و از آنچه دارد به او هدیه دهد و خود را برای او به زحمت نیندازد تاکید کرد: پرهیز از تکلف یکی دیگر از آداب زندگی اسلامی است که در این راستا انسان خود را برای مسائل کوچک و دنیوی به سختی نیندازد.

گفتنی است؛ در پایان مراسم دعای کمیل و اقامه نماز طوماری توسط شرکت کنندگان در مراسم امضا شد که در متن آن نوشته بود: یکی از عوامل بسیار خطرناک اعتیاد و مواد مخدر است که جوانان و جامعه ما را تهدید می کند و جامعه محله ما نیز از این انحراف اجتماعی خانمان سوزذبی نصیب نبوده است. می شنویم و گاها می بینیم که افرادی از جامعه ما به این بیماری خانمانسوز گرفتار شده است.

مردم باید بدانند که تمامی اعضا خانواده شان در معرض خطرند بدینوسیله ما مردم محله حسین آباد انزجار خود را نسیت به اعتیاد این بلای خانمانسوز و عاملان فروش آن اعلام می کنیم. / اوشیدا

مطالب مشابه
دیدگاه ها