نمایش نوار ابزار

امام جمعه زابل:خودمان را به فرهنگ حسینی آراسته کنیم

یکشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۵

به گــزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان زابل ،حجت‌الاسلام‌ والمسلمین علی‌اکبر کیخا ظهر امروز در گردهمایی بزرگ شوراها، هیأت اجرایی و طلایه‌داران امر به معروف و نهی از منکر در مصلای المهدی (عج) زابل، اظهار کرد: ما نیاز به عزاداری و ریختن اشک برای امام حسین (ع) داریم تا آب حیات بگیریم و زنده بمانیم والا می‌میریم و مردگان متحرک می‌شویم به مثل خوارج، کفار و مشرکینی که راه حق را نشناختند، پس ما نیاز به امر به معروف و نهی از منکر داریم.

امام جمعه زابل افزود: تشکیل حُکومت اسلامی یکی از مصداق بارز امر به معروف و نهی از منکر است که پیر جماران آن را انجام داد که یکی از بزرگ‌ترین امر به معروف و نهی از منکرها است که بستر نشر معارف ایجاد شود و من و شما به سمت خدا سوق داده شویم.

وی ادامه داد: یکی از مصداق کامل امر به معروف و نهی از منکر ادامه راه امام راحل عظیم‌الشأن و بقای و حفظ این نظام اسلامی است که توسط خلف صالح ایشان به نحوه احسن انجام می‌شود.

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین کیخا گفت: لبیک و عزاداری برای امام حسین (ع) یعنی به مثل میرحسینی‌ها و عالی‌ها از تمام تعلقات دنیا خود را رها کنی و آنجایی که باید برای دین مال خرج کنی برای دینت هزینه کنی و آن مرحله‌ای که جان را فدای دین کنی جان را دریغ نکنی و فدا کنی!

وی بیان کرد: هر کدام از ما وظیفه داریم که اول خودمان را به فرهنگ حسین (ع) آراسته کنیم، تفکر حُسینی و زینبی در ذهنمان شکل بگیرد و در نماز، حجاب و عفاف، گفتار، رفتارمان و تمام شئون زندگی‎مان بروز کند و اگر غیر از این باشد ما آمر به معروف و ناهی از منکر و عزادار واقعی نیستیم.

امام جمعه زابل افزود: مسؤولان بزرگوار در حیطه کار خودشان آمر به معروف و ناهی از منکر باشند و حفظ نظام اسلامیرا  که از اوجب واجبات است انجام دهند که این مصداق امر به معروف و نهی از منکر است.

دیدگاه ها