نمایش نوار ابزار

امام جمعه زابل:مدیر کل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان لیاقت و کفایت لازم را ندارد/فرمانداری ویژه زابل و ایرانشهر از حالت نمایشی خارج شود

شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶

متن خطبه های نماز جمعه ۴ اسفند ۹۶ شهرستان زابل به امامت حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر کیخا امام جمعه معزز شهرستان زابل در مصلی المهدی ( عج )

اگر سیستان با داشتن آثار باستانی خیره کننده به مثل شهر سوخته ، قلعه رستم ، دهانه غلامان ، کوه خواجه ، صنعت توریست و گردشگری آن ضعیف است مشکل از خود مدیر کل میراث فرهنگی استان است که لیاقت و کفایت لازم را ندارد ، چرا اینها بررسی نمی شوند ؟ چرا در مجموعه استانداری مدیران بازرسی نمی شوند ؟ چرا کارنامه کاری اینان مطالعه و بررسی نمیشود ؟ اگر این مدیران ناکارآمد هستند چرا عوض نمیشوند ؟ در این چند ساله بعد از اینکه شهر سوخته ثبت جهانی شد چه تحولی در بحث گردشگری ایجاد کرد ؟ چقدر بصورت مستقیم و غیر مستقیم میشود اشتغال ایجاد کرد با صنعت گردشگری با توجه ویژه به سیستانی که ۶ هزار و خورده ی محوطه باستانی دارد اینها واقعاٌ گریه دارد .

وقتی کارشناسان قائل اندکه از دل همین تالاب هامون میتوان با احیاء هامونکها ، مدیریت صحیح و کار عملی میتوان هم گردشگر جذب کرد و هم شغل ایجاد نمود چرا مدیر کل محیط زیست استان مورد بازخواست قرار نمی گیرد ؟ اگر کار بلند هستند چرا تحولی ایجاد نمی شود ؟

اگر کار بلد نیست اشتباه کرده که این سمت را قبول کرده است ….

چرا ما داریم با عمر مردم و نظام اسلامی بازی می کنیم ……

اگر در بعضی از روستاهای منطقه ی ما  احشام و خانواده ها امنیت ندارند چرا دهیار و بخشدار بازخواست نمی شوند و توضیح نمی دهند ؟ مدیر ما باید مدیر باشد ، مدیر ما باید صدای مردم ما در روستا را بشنود .

بعضی از میز و صندلی های ما دلتنگ مدیران بسیجی و پرتلاش هستند که بیاید و تحول ایجاد کند ، مدیری که شبانه روز کار کند ، کار جهادی انجام دهد و به اتاق خود بسنده نکند و وارد محیط کار شود و با حداقل امکانات بهترین کارها را انجام دهد .ما در دوران جنگ با همین مدیران جهادی جوان با کمترین امکانات کمر استکبار را شکستیم .

انقلاب اسلامی بستر بهتر بندگی کردن را فراهم ساخت و با افراشتن پرچم توحید محیطی مناسب برای بندگی آماده کرد و باعث شد که حکومت طاغوت از بین برود و حکومت الهی و الله بر پا شود .

نتیجه انقلاب اسلامی نظام اسلامی شد و این نظام اسلامی به ما هویتی تازه بخشید و ملّیت ما نظام اسلامی شد و این همان چیزی ست که استکبار جهانی را می ترساند ؛ انقلابی که معادلات را بر هم زد و یک تئوری و دکترین تازه و کامل را معرفی کرد .

تمام تلاش استکبار جهانی از بین بردن این انقلاب و در واقع اسلام ناب است آن اسلامی که تمام مسلمانان در کنار هم جمع می کند را میخواهد از بین ببرد و اسلام آمریکایی را که در گذشته بود میخواهد برپا سازد و لذا جنگ سخت ، جنگ نرم ، ترور و ایجاد فتنه و آشوب توسط جیره خواران و مزدوران داخلی اش برپا میسازد و نمونه اش همین اغتشاشات چند روز پیش و شهادت جمعی از فرزندان برومند نظام اسلامی .

بعضی از مشکلات کشور ما با مدیریت صحیح و توجه به توان داخلی و ظرفیت های درون کشور قابل حل است، راه حلش اقتصاد مقاومتی است که درون گرا باشد ؛ به جوانان خودمان ایمان داشته باشیم.

جوان دانشمندی که بهترین پهپادها و موشک های بالستیک را طراحی و تولید می کند آیا نمیتواند صنعت خودرو و تولید صنعت هواپیما را به بهترین وجه ارتقا بدهد چرا جوانان مان را درک نمی کنیم و باور نداریم ؛ جوانان را دریابیم زیرا اینها از رویش های انقلاب اسلامی هستند .

جوانان مان را باور کنیم ، مدیریت ها را درست کنیم و مدیران لایق بر سرکار بذاریم ، نه مدیری که چند صباحی میخواهد روزمرگی کند و ماهانه حقوقی دریافت کند .

مطالب مشابه
دیدگاه ها