نمایش نوار ابزار

امام جمعه زابل:مساجد در پر کردن اوقات فراغت جوانان سهیم باشند

چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۵

به گــزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان زابل ،حجت‌الاسلام و المسلمین علی‎اکبر کیخا ظهر امروز در جلسه ستاد ساماندهی شؤون فرهنگی در مناسبت‎های مذهبی در مسجد صاحب الزمان(عج) شهرستان زابل با حضور اعضای ستاد، اظهار کرد: دهه نکوداشت مساجد را گرامی می‎داریم، از صدر اسلام تاکنون مسجد یک کانون خاصی بوده است و در زمان حیات پیامبر اکرم (ص) مسجد دارالحُکومه بوده و تمام کارهای حُکومتی آنجا صورت می‎گرفت.

IMG_9067

امام جمعه زابل افزود: شکل‎گیری و ایجاد انقلاب اسلامی از مسجد شروع شده و قطعاً بقا و استحکام پایه‎های این انقلاب هم به توجه ویژه به مساجد است.

حجت‌الاسلام و المسلمین کیخا گفت: دهه نکوداشت مساجد فرصتی است که نگرش و توجه بیشتری نسبت به مسجد داشته باشیم و امیدواریم هیأت امنا و روحانی مساجد با مسائل و موضوعات روز جامعه آشنا و بروز باشند.

IMG_9073

وی گفت: مسجد صِرف قرائت قرآن و اقامه نماز جماعت نباشد و هیأت امنای مساجد برای تمامی سنین و اوقات فراغت آنان برنامه داشته باشند.

امام جمعه زابل بیان کرد: امیدوارم هر مسجدی یک مکان ورزشی برای جوانان داشته و در پر کردن اوقات فراغت جوانان سهیم باشد.

حجت‌الاسلام و المسلمین کیخا گفت : ما نیاز به اجرای این برنامه ها داریم زیرا دشمن با یکسری جاذبه‎ها خاص و کاذب جوانان ما را به خود جذب می‎کند و ما باید در امور فرهنگی برنامه‎های دشمن را مهندس معکوس کنیم تا دشمن غاصب به هدفش نرسد.

مطالب مشابه
دیدگاه ها