نمایش نوار ابزار

امام جمعه زابل:کودتای ۸۸ توانایی ساقط کردن چند کشور را داشت

شنبه ۹ دی ۱۳۹۶

متن خطبه دوم نماز جمعه ۸ دیماه ۹۶ شهرستان زابل به امامت حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر کیخا امام جمعه معزز شهرستان در مصلی المهدی ( عج )

حکم از آن خداوند است و انبیاء ، رسولان و ائمه اطهار ( ع ) مجریان حکم خداوند هستند تا مردم را در تمام امور هدایت کنند .

انبیاء ، رسولان و ائمه اطهار ( ع ) حکومت تشکیل داند ، با ظالمین مبارزه کردند و تلاش میکردند که کفار و ظالمین بر مردم حاکم و مسلّط نشوندو نگفتند که ما به دنیای مردم کاری نداریم،کار داشتند چون اگر یک فاسق و کافر بر جامعه مسلمین مسلّط شود دین شان را از بین میبرد و در طول تاریخ چقدر سلاطین کافر احاطه به مردم پیدا کردند و چقدر اولیا و انبیاء را کشتند .

کسی که بگوید دین از سیاست جداست اصلا دین را نفهمیده است ، آن کسی که میگوید انسان مومن و مسلمان باید در محراب باشد و به دنیا کاری نداشته باشد آن فرد اصلا نماز و دین را نفهمیده است زیرا ضامن اجرای نماز در جامعه حکومت است و پس باید حکومت اسلامی باشد تا احکام الهی تا قیامت در جامعه جاری شود .

سنت خداوند متعال این است که حاکم عادل بر مردم و جامعه حکومت کند ؛ قاعده نفی سبیل که تاکید بر عزت اسلامی دارد که خداوند در قوانین و شریعت اسلام هر راه نفوذ و تسلط کفار بر مسلمین را بسته است و هرگز خداوند برای کافران نسبت به اهل ایمان راه تسلط را باز نگذاشته و باز نخواهد نمود .

خداوند متعال فریاد می زند که هر جا که حکومت اسلامی برپاشود باید یک عبد صالح در راس این حکومت باشد و احکام حکومتی باید بر پایه دستورات الهی باشد ، لذا پیامبر اکرم ( ص ) در مدینه حکومت اسلامی تشکیل دادند تا ضمانت اجرایی برای احکام الهی باشد .

در عصر غیبت هم سنّت خداوند متعال این است که توسط صالحان حکومت اسلامی تشکیل شود و در طول غیبت امام زمان (ع ) با ادله ائمه معصومین فقهاء ولایت بر مردم داشتند .

شیخ مفیدها ، سید مرتضی ها ، شیخ طوسی ها  ، آخوند خراسانی ها ، شیخ فضل الله نوری ها و.. چه تلاش ها کردند ، بعضی دست به اسلحه با استکبار جنگیدند تا اینکه بعد از مجاهدت هاو خون دلها بخاطر توکل برخدا و ایمان راسخ و تبعیت از کسی که خداوند متعال و امام زمان ( ع ) دستور داده از او پیروی کنیم ، مردم پیروز شدند ، پرچم کفر را کندند و پرچم توحید را برپا کردند ، شاه فاسق را بیرون کردند و حکومت اسلامی بر پا کردند و روح خدا،عجوبه تاریخ، چکیده شخصیت شیخ مُفیدها در طول تاریخ غیبت کبری آیت الله العظمی سید روح الله الموسوی الخمینی ( ره ) که بشارت آنرا امام موسی ابن جعفر (ع) و امام باقر (ع ) داده بودند، پرچم را بدست گرفت .

انقلاب اسلامی ما با سایر انقلاب دیگر جهان متفاوت است و فرق می کند و در تاریخ این انقلاب ثبت شده است، انقلابی که حکومت و نظام اسلامی را نتیجه داد و میرود تا تمدن اسلامی را رقم بزند و احاطه بر تمام جهان پیدا کند که الان پرتوی این احاطه همه را مات و مبهوت و خیره می کند و استکبار جهانی را به دست و پا انداخته است .

تمام استکبار جهانی برای سرکوبی این انقلاب چقدر تلاش کردند ، در اوایل انقلاب چقدر شخیت های کلیدی مارا ترور کردند ، ۸ سال جنگ تحمیلی را آغاز کردند ،کودتاهای مخملی را برنامه ریزی کردند و الان هم در حال برنامه ریزی هستند .

فتنه ۷۸ و سخت ترین فتنه ها ، کودتاه و فتنه لایه دار ۸۸ از مهم ترین چالش های عُمر پربرکت انقلاب اسلامی است .

فردا ۹ دی سالروز بازخوانی فتنه ۸۸  و حماسه بزرگ نهم دیماه ملت غیور ایران اسلامی است،حضور چشم گیر بالای ۸۵ درصدی مردم در انتخابات ریاست جمهوری لرزه بر اندام دشمن انداخته بود و طرح شایعه تقلب هفته ها و ماه های قبل از انتخابات توسط افراد شاخص بر زبان جاری کردند و آب در آسیاب دشمن ریختند و قطعه ای از پازل دُشمن شدند .

کودتای ۸۸ توانایی این را داشت که چندین کشور و دولت را ساقط کند و انگلیس و آمریکا مسنقیم در این جریان ورود کرده بودند .

افرادی جاه طلب ، عبد هوای نفس ، خواسته یا نخواسته سرباز استکبار جهانی برای اینکه به حکومتی و جایی برسند کشور را به چالش انداختند و نزدیک بود این انقلاب ساقط شود .

در هر کشوری که باشند اینها کارشان از جاسوس هم بدتر بود و حُکم این افراد صدرصد  اعدام است ، اما رحمت انقلاب بخاطر مصالحی شامل حال آن افراد شُد و حصر خانگی در مورد این افراد چیزی نیست .

خدا می داند اگر وجود مبارک رهبر حکیم و فرزانه ما  نبود ، اگر حضور بصیرانه و بسیجی مردم  در صحنه نبود چه بلایی بر سر این کشور می آمد .

حماسه ۹ دی را خدمت همه شما عزیزان تبریک عرض می کنیم ، نهم دیماه روزیست که باید تاریخ فتنه ها دوباره خوانی شود تا از تکرار آن جلوگیری شود .

مطالب مشابه
دیدگاه ها