نمایش نوار ابزار

امام جمعه زابل: آقای استاندار مردم سیستان شایسته تکریم هستند یا تحریم؟ /بیان مشکلات منطقه سیستان فشار بر دولت نیست

شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶

حجت‌الاسلام والمسلمین علی‌اکبر کیخا ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه در مصلی المهدی زابل، اظهار کرد: بنده در طول بیش از سه سال خدمت در این منطقه لحظه ای را یاد نمی‌دهم که در خطبه ها از روی هوای نفس صحبت کرده باشم ، تلاشم این بوده که در مسائل عبادی و سیاسی وظیفه ام را به درستی انجام بدهم و صحبت هایم راه گشا برای نظام باشد.

امام جمعه زابل افزود: تمام تلاشم حمایت از مسئولان بوده است، حمایت از دولت، استاندار و فرمانداران؛ حتی فرمانداران و مسئولینی که در خارج از منطقه سیستان بوده اند، بعنوان مثال بنده بارها در خطبه و غیرخطبه به دفعات در مورد فرماندار محترمه قصرقند که از بانوان بسیار موفق این استان هستند به نیکی یاد کرده ام و ایشان را فرمانداری بسیار موفق و شایسته می بینم و حداقل ، کار استاندار را در این مورد قابل تقدیر می دانم زیرا نگاه ما بسیط است

وی گفت: بنده بارها در عتبات عالیات برای موفقیت همه مسئولین دولتی و غیر دولتی برای خدمت به این مردم غیور و همیشه در صحنه و اعتلای نظام اسلامی دعا کرده ام ؛ ما در این مدت بهترین نوع تعامل را با دولت و مسئولین داشته ایم و در دفتر بنده از تمام جناحها حاضر می شوند.

حجت‌الاسلام والمسلمین کیخا تاکید کرد: بنده در ایام انتخابات عضو هیچ ستادی نبوده ام و یک تخلف انتخاباتی از بنده مشاهده نشده است و اگر در مناظره های نامزدهای ریاست جمهوری گسل های قومی ، مذهبی و جغرافیایی تحریک نمی شد  ورود به موضوع نمیکردم و اگر نبود تخلف های انتخاباتی به مثل تطمیع و تهدید مردم برای رأی دادن به کاندیدای خاص بنده ورود نمی کردم.

وی بیان کرد: ما در راستای همدلی و همزبانی با دولت، طرح جذب سرمایه و ورود سرمایه گذار ( طرح کوثـر ) را بارها در خطبه و غیر خطبه بیان کردیم، اما چشم استاندار و معاونینشان این را ندید و نه گوششان شنید!

ما برای حمایت استاندار در جشن تصویب منطقه آزاد که می دانستیم کار تمام شده نیست، برای اینکه حمایت کنیم و همدلی و همزبانی را در مقام عمل اثبات کنیم شرکت کردیم و بعداً معلوم شد که جشنی زود هنگام بوده است .

امام جمعه زابل افزود: این سخنان فشار بر دولت نیست، بلکه بیان مطالبات و تزریق موج مثبت در جامعه است، بارها در مورد مرز و مشکلات مرزنشینان که به دفعات به دفتر ما مراجعه می کردند، سخن گفته ایم؛ در مورد مدیریت نحوه تبادل سوخت حرف زدیم، در مورد کوتاهی های بعضی از فرمانداران و عدم توانمندی های آنها سخن گفته ایم، این سخنان فشار بر دولت نیست، این بیان مطالبات به حق مردم است و هرگز فشار بر دولت نیست ، آن هم دولتی که می گوید ” زنده باد مخالف “!

وی ادامه داد: این سخنان تزریق موج مثبت در جامعه و مطالبات مردم و در راستای ماندگاری آنان در تنگه  احد است.

امام جمعه زابل افزود: در جلسه مشترک بین ائمه جمعه و فرمانداران همین مطالب را به بطور صریح و روشن به استاندار محترم گفتیم و موضع بنده مشخص است و هیچ وقت پنهان کاری نکرده ام ، هیچ وقت سلیقه سیاسی و مدیریتی خود را پنهان نکرده ام و صریح، بسیجی و انقلابی بیان کرده ایم ؛ استاندار محترم در آن جلسه قول دادند که مرز باز شد، چند روز بعد باز شد و دوباره  بسته شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین کیخا گفت: چهار سال استاندار را آزمودیم، ایشان یا طرحی برای سیستان ندارند یا مخصوصاً بعد از انتخابات، سیستان را مورد بی مهری سیاسی قرار داده اند؛ آیا این مردمی که همیشه در صحنه هستند شایسته تجلیل و تکـریم هستند یا شایسته تنبیه و تذکرهای نابجا؟؟

امام جمعه زابل افزود: بسوزد آن حزب و جناحی که اعتقادات را در برمیگیرد و تحت الشعاع قرار می دهد، اما درد زمانی افزایش پیدا می کند که مشاهده می کنیم در دفاع از عملکرد اشتباه استاندار، معاونینش و مسئولین مربوطه ، افرادی برای حمله به ائمه جمعه جلو می افتند که سیستانی هستند !! این درد است.

حجت‌الاسلام والمسلمین کیخا اضافه کرد: چند جوان خام، چند جوان قلم فروخته، مطلب می نویسند، به عالم خودشان حمله می کنند و این خود زنی وقیحانه را انجام میدهند ، ای کاش کسی دیگر این مطالب را می نوشت و به علمای این منطقه حمله ور میشد ، برای چه ؟ برای حزب و جناح سیاسی؟ پس مردم چه میشوند؟ پس آن پیرزنی که گفت دو هفته است که غذای گرم روی اجاق نداشته‌ام چه میشود ؟ پس آن کودکی که کفش ندارد تا به مدرسه برود چه میشود و …. اینها را چه کسی جواب میدهد ؟ تویی که قلم خود را بخاطر حزب سیاسیت فروختی!

خطیب نماز جمعه زابل بیان کرد: بسوزد آن حزب و جناحی که اعتقادات را در برمیگیرد و تحت الشعاع قرار می دهد ، بسوزد آن حزب و جناحی که اگر امر شود بین خدا و حزب سیاسی ، حزب سیاسی را انتخاب کند!

وی افزود: چرا من و تو سیستانی از فرصت مرز و تبادل سوخت بهره مند نشویم و آن وقت در جنوب همین استان آنها بهره مند شوند و آنوقت جوان ما در کنار مرز در فقر به سر میبرد و  یک تاجر غیر ایرانی  میلیاردها پول به جیب بزند و بیشترین سود را در تبادل سوخت داشته باشد ؛ اینها برای ما ننگ است .

حجت‌الاسلام والمسلمین کیخا تصریح کرد: بنده نمی توانم اینها را ببینم و سکوت کنم، برای بنده نه اصلاحات معنی دارد و نه اصولگرا ؛ چه دولت اصلاحات روی کار باشد ، چه دولت اصولگرا ، کار ببینم تشکر می‌کنم، کم کاری،  بی توجهی و سوء مدیریت مشاهده کنم فریاد می‌زنم و خسته و ساکت نمیشوم، این سینه ستبر است و این شانه‌ها را زیر بار سنگین در این مسئولیت خالی نخواهم کرد.

خطیب نماز جمعه زابل تاکید کرد: از همه تقاضا داریم نگاه خودشان را باز کنند، آن سیستانی که هر سلیقه سیاسی که دارد باید سیستان را دریابد، اتحادمان را حفظ کنیم ، میز و صندلی پرست نباشیم و این میز را برای خدا داشته باشیم ؛ خودزنی ها را کنار بگذاریم زیرا هر قوم و ملتی که پیشرفت کرد اتحاد و همدلی آنها بسیار زیاد بود ؛ امیدواریم که اهل قلم ، اهل فکر و اندیشه ، اهل ادب این عزیران ورود کنند به فضای مجازی و این تفرقه هایی که توسط بعضی از به اصطلاح سیستانی اتفاق می افتد را ساکت کنند و نگذارند ما بیشتر از این هزینه بدهیم .

امام جمعه زابل گفت: می گویند رُمان نویس است (استاندار)  و رُمان منظقه آزاد را خوب نوشت ، اما چرا پرده برداری از این رُمان شکل نمی گیرد؟ می گویند رُمان انتقال آب به 46 هزار هکتار را خوب نوشته، پس چرا فصل اول یا همان طرح پایلوت آن رُمان آن رونمایی نمی شود ؟ چرا جواب اساتید دانشگاه را که به این طرح اشکالاتی وارد می کنند را کسی پاسخ نمی دهد ؟

حجت‌الاسلام والمسلمین کیخا افزود: چرا طرح پایلوت در منطقه هامون که باید به این گونه سوالات جواب بدهد و ابهامات را برطرف سازد ، 2 سال است که در افتتاح آن تاخیر بوجود می آید ؟ آیا اینها حرف های نابجا و به ناحق است که یک جوان کم تجربه به عالم خودش که برای خدا و برای خدمت به مردم قیام کرده است حمله می‌کند!

مطالب مشابه
دیدگاه ها