نمایش نوار ابزار

امام جمعه زابل: احیای اسلام توسط امام خمینی (ره) / قیام ۱۵ خرداد نقطه عطف تاریخ انقلاب اسلامی

یکشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۶

حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر کیخا در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) که در محل مصلی زابل برگزار شد، ابراز کرد: امام (ره) دل در گرو شهدای ۱۵ خرداد داشتند که در این راستا خداوند این عبد صالح را در نیمه خرداد به سمت خود دعوت کرد و‌ امام شهیدان درنیمه خرداد به لقا معبود خویش پیوست.

وی افزود: امام اسلام را احیا کرد و در این قرن قیامی انجام داد که جامعه مسلمین را به عاشورا، بدر و حنیب وصل کرد واز انحرافاتی که گرفته بود نجات داد.

امام جمعه زابل خاطرنشان‌کرد: تمام شخصیت امام از قران ومعارف الهی شکل گرفت به طوری که در تمام شئون زندگی ایشان از قبیل شئون فردی، سیاسی و عبادی و در تمام مراحل زندگی اسلام وقران را در کلام امام می بینیم؛ همچنین در رفتار امام در تمام لحظه لحظه زندگی ایشان اسلام نمایان وموج می زند بنابراین شخصیت امام در اقیانوس دین غواصی کرذ

حجت الاسلام والمسلمین کیخا افزود: امام ره انقلاب اسلامی را که نقطه عطف آن قیام ۱۵خرداد است را به‌مردم هدیه کرد و وصل و گسترش فرهنگ اسلام را در ایران اسلامی به وجود آورد.

وی تاکید کرد: با قیام ۱۵خرداد ملت ایران به مرحله ای از رشد رسید که انواع ایده های دشمن را متوجه شد بنابراین در این قیام بسیاری از مردم به شهادت رسیدند اما به برکت خون شهید قیام ۱۵ خرداد سرعت انقلاب را بیشتر کرد و سرعت فروپاشی طاغوت را افزایش داد.

وی با بیان اینکه در کشوری زندگی می کنیم که تمام احکام وقوانین آن طبق رضای خداوند متعال وضع شده است، تصریح کرد: اعتراض ها در کشور شکل می گیرد بنابراین وقتی حرکتی که با دین مبین اسلام منافات دارد مردم اعتراض کرده و دولتمردی که قراردادی که منافی با اسلام است را امضا کرده آگاه می کنند که این امر در پیشگاه پروردگار بسیار ارزشمند است.

حجت الاسلام والمسلمین کیخا با عنوان اینکه قلب ملت ایران برای انقلابی می تپد که خون های زیادی برای آن ریخته شده، ادامه داد: نه فقط در سال ۱۳۵۷ بلکه در تمام این قرن ها علمای شیعه وسنی برای اینکه اسلام قد علم کند و محو نشد قیام کردند تا یک کشوری که دایه حکومت اسلامی وحکومت اسلامی را دارد.

مطالب مشابه
دیدگاه ها