نمایش نوار ابزار

امام جمعه زابل : استاندار سفر کاری به منطقه سیستان داشته باشند و مشکلات ما را رصد کنند

شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶

متن خطبه های نماز جمعه ۲۲ دیماه ۹۶ شهرستان زابل به امامت حجت الاسلام والمسلمین کیخا امام جمعه شهرستان زابل در مصلی المهدی ( عج )

سه شنبه ۲۶ دی سالروز فرار شاه خائن از کشور در سال ۱۳۵۷ ه. ش است ، امام راحل عظیم و الشان برای روشنگری و نشان دادن فضای کشور در زمان طاغوت فرمودند : ایران دست بسته تسلیم آمریکا بود و شاه مخلوع خائن این کشور را درتمامی ابعاد وابسته به آمریکا کرده بود و ایران یکی از پایگاه های نظامی آمریکا بود؛ ارتش در دست مستشاران آن و فرهنگ در دست جیره خواران و شاه و دولت و مجلس از نوکران و سر سپردگان بودند .

اقتصاد در وابستگی از آنها بدتر بود ؛ شاه مخلوع در منطقه ، نیرومند ترین ژاندارم بود و از حیث تجهیزات نظامی بسیار غنی ، با این همه ملت معظّم ایران که فاقد قدرت نظامی و تجهیزات رزمی و حربی بود با دست خالی و ایمانی قویِ فرا گرفته از اسلام به طور معجزه آسا ، بُت ها را فرو ریخت و طومار ستمگری های ۲۵۰۰ ساله را در هم ریخت .

این سُنّت خداست که وقتی دینش را یاری کردید و دیو را از وجود خودتان خارج کردید پرچک توحید در سرزمین دلتان به اهتزار درمیاید و ما در کشور خودمان اینکار را انجام دادیم و دیو را از این کشور بیرون کردیم .

دشمن ما از این ملت غیور سیلی محکمی خورده است ، کودتاها ، ترورها و جنگ تحمیلی راه انداختند تحریم ها ، نفوذ در ارکان مهم و تصمیم گیر ساز برای براندازی نظام اسلامی و حتی به بهانه مذاکرات ورود کرده بودند تا بتوانند در جای جای ارکان کشور بتوانند مهره چینی کنند .

به برکت عنایات حضرت حق ما این انقلاب را از گردنه های مختلف عبور دادیم، حفظ ارزش و آرمان های رمز پیروزی ماست و همه ما موظف هستیم که از ارزش ها و آرمان های انقلاب غافل نشویم و روحیه انقلابی بودن را در خودمان حفظ کنیم .

برادر و خواهر همه موظف هستیم بسیجی باشیم و آن حس و روحیه انقلابی که در اوایل انقلاب کردیم آن حس و روحیه را باید حفظ کنیم و راه پیشرفت ایران اسلامی احیاء روحیّه ی انقلابی و احیاء مجاهدت است .

تنها راه پیشرفت کشور در همه موضاعات به گفته رهبر انقلاب کار جهادی و کار انقلابی است ، در اجتماع مسئولین باید کار جهادی انجام دهند و بسیجی وار کار انجام دهند ، با روزی سه ساعت کار نمی توانیم ایران را به پیش بُرد ؛ در تمام ارگان ها دولتی باید کار جهادی شکل گیرد و شب و روز نباید داشته باشیم .

یا مسئولیتی را قبول نکنیم در این نظام اسلامی یا اگر قبول کردیم مثل رجایی ها ۲۴ ساعته باید برای خدمت به مردم زحمت و نفس بکشیم .

یک نمونه از کار جهادی و اقتصادی این است که متمولین آنهایی که ثروت و سرمایه دارند حضور پیداکنند در صحنه و روستاها و کارگاههای تولیدی و صنعتی برای اشتغال جوانان راه اندازی کنند .

کار جهادی اینکه سرمایه دار ما به فکر این نباشد که در زابل و سیستان ارزش افزوده مکانها ندارد این موارد را کنار بگذاریم و کار باید برای خدا باشد ، همانطوری که همه در ۸ سال دفاع مقدس همه بسیج شدند حتی آن پیرمرد و پیرزن در روستا با طبخ نان جبهه را حمایت میکرد الان هم باید جبهه اقتصادی حمایت شود  و این راه پیشرفت ماست .

ما نباید محاسبه گری مادی داشته باشیم محاسبه گر باشیم اما از نوع معنوی ، بدانیم که اگر کارگاهی که در روستای آبا و اجداد خودمان راه اندازی میکنیم و به مثل سایر شهرستانها ارزش افزوده مادی ندارد از لحاظ معنوی چقدر ما را پیشرفت میدهد و چقدر برکت در زندگی ما می آید .

کار جهادی و انقلابی یعنی اینکه نسبت به مستضعفین نسبت به جوانان و اشتغال و ازدواجشان بی تفاوت نباشیم و خود ما ریشه ی فساد و اعتیاد را از ریشه جامعه برکنیم .

مسئولینی که انتخاب می کنیم باید روحیه جهادی و انقلابی داشته باشند ، دهیار و اعضای شورای روستایی که انتخاب می کنیم باید روحیه جهادی و انقلابی داشته باشند و تمام مسئولین .

توسط سپاه پاسداران الان کارهای جهادی خوبی شکل میگیرد ، قرارگاه پیشرفت و آبادانی ، قرارگاه قدس کارهای بسیار خوبی در روستاهای کل استان انجام میشود .

ما از مسئولین محترم رسیدگی ویژه به مشکلات مردم را مطالبه می کنیم ، مسئولین باید بطور خاص نقاط ضعف را مطالعه کنند .

 ما دعوت می کنیم از استاندار محترم که سفر کاری به منطقه سیستان داشته باشند و مشکلات ما را رصد کنند .

ما در مورد مرز مطالباتی داشتیم ، در مورد پاس مرزی ، تجارت چمدانی ، بازارچه های مرزی و مرزهایی که مدام باز و بسته میشود و مشکلاتی که مرزنشینان دارند مطالباتی داشتیم .

در مورد جاده های مواصلاتی ، بیکاری ، طرح ۴۶ هزار هکتار دشت اراضی سیستان ما مطالبات داریم .

انشالله با سفری که به منطقه دارید نگاه ویژه ای به مطالبات ما داشته باشند تا بیش از پیش اتحاد بین مردم و مسئولین را در این خطه ما شاهد باشیم .

در پایان تشکری از فرمانده سپاه پاسداران استان سردار معروفی و همکارانشان خصوصاً فرمانده تیپ حضرت علی اکبر ( ع ) جناب سرهنگ آبسالان و فرمانده سپاه ناحیه زابل جناب سرهنگ ثمره حسینی به جهت برپایی یادواره بزرگ شهدای سیستان با محوریت شهدای کربلا ۵ و سردار شهید سرلشکر حاج قاسم میر حسینی ؛ بسیار مجلس باشکوهی بود و تشکر دیگری هم داشته باشیم به جهت دعوت مهمان عزیز تولیت محترم آستان قدس رضوی، عزیزی که از مفاخر این خطه هستند حضرت آیت الله رئیسی که فرزند و از استعدادهای بالفعلیت رسیده سیستان هستند .

قطعاً حضور این سید بزرگوار برکات زیادی خواهد داشت که انشالله بزرودی شاهد آن خواهیم بود ، به برکت خون شهدا مجلس بسیار باشکوهی برگزار شد و جا دارد که همین جا از حضور شما عزیزان مردم فهیم سیستان به جهت شرکت در این برنامه بزرگ تشکر کنیم .

مطالب مشابه
دیدگاه ها