نمایش نوار ابزار

امام جمعه زابل : این فرهنگ شهادت است که جهان اسلام را مقابل جهان کُفر به پیروری رسانده است.

چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۵

حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر کیخا ظهر امروز در همایش پدران آسمانی که در گُلزار شهدای شهرستان زابل با حضور مسئولان، خانوادها و فرزندان شهدا برگزار شد، اظهار کرد: امیر و حجت خدا بودن حضرت علی (ع) را می‌توان گفت خداوند قبل از تولد ایشان به مردم نشان داد و در طول تاریخ بشر فقط یک نفر درون کعبه متولد شد و نه قبل و بعد از او تا پایان این جهان کسی به این مهم دست خواهد یافت.

امام جمعه زابل افزود: مقام همه پدران، مخصوصاً پدران آسمانی را گرامی می‌داریم شهدای عزیز که رفتند تا ما دین خدا را حس و با آن دین خدا را بپرستیم.

ایشان ادامه داد: شهدا از جمله افرادی هستند که خداوند به خاطر جانفشانی‌هایشان و صیانت از دین خدا به آنها اجاره ورود به بهشت را می‌دهد و اگر نبود این جانفشانی‌هـا صراط حقی نمایان نبود.

وی گفت: امروز به یاد پدرانی جمع شده‌ایم که از تعلقات دنیا خود را جدا کردند تا دین حق بماند و در واقع زنده تر از همه زندگان هستند و این بیان قرآن است و اگر ما رهرو شهدا نباشیم مُردگان زمین هستیم.

حجت الاسلام کیخا بیان کرد: وظیفه ما تشکیل و برگزاری این مراسم و به یاد فرزندان شهید بودن است که رهبر عزیزمان فـرمودند امروز زنده نگه داشتن نام شهدا، کمتر از شهادت نیست چرا که با این یادواره‌ها و یاد شهدا بودن و به پابوس شهدا آمدن، شهادت فهمیده می‌شود و ما دچار غفلت نخواهیم شد.

وی گفت: امروز ایران اسلامی عزت مند و سربلند در تمام جهان و به سمت آرمان‌ها در حال حرکت است که به برکت ولی فقیه و حرکت در مسیر شهدا و حفظ ارزش‌ها است.

خطیب نماز جمعه زابل ادامه داد: ما امروزه مشاهده می‌کنیم که این فرهنگ شهادت است که جهان اسلام را مقابل جهان کُفر به پیروری رسانده است.

مطالب مشابه
دیدگاه ها