نمایش نوار ابزار

امام جمعه زابل :باید منطقه سیستان با کنگره بین المللی شعر سیستان به همه ایران و جهان معرفی شود

یکشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۶

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان زابل ، حجت الاسلام والمسلمین کیخا ظهر روز یکشنبه در جلسه هماهنگی پانزدهمین کنگره ملی شعر سیستان در سالن جلسات فرمانداری ویژه شهرستان زابل عنوان کرد : باید منطقه سیستان در این کنگره به همه ایران و جهان معرفی شود تا باعث رشد ونمو منطقه شود.

خطیب نماز جمعه شهرستان زابل با بیان اینکه متاسفانه سیستان آن طور که باید و شاید معرفی نشده و به حقوق اصلی خود نرسیده خاطرنشان کرد: مردم سیستان از لحاظ استعداد در سطح بسیار بالا و در تراز اول جهانی قرار دارند ولی متاسفانه این منطقه و استعداد های آن به درستی معرفی نشده است.

حجت الاسلام والمسلمین کیخا گفت: اشعار باید در این کنگره ها وهمایشات از حالت رعایت وزن، قافیه وعروض خارج شود و محتوای اشعار در گفتار و کردار مردم دیده شود و محتوای این کنگره ها در زندگی مردم متجلی شود.

همچنین فرماندار زابل نیز در این جلسه اظهارداشت: برگزاری این گونه محافل و کنگره ها برای منطقه سیستان منافع ملی و بین المللی دارد.

 

وی افزود: از همین رو می طلبد هنرمندان بومی نیز به بهترین شکل وظیفه و رسالت خود را در رسیدن به اهداف و اولویت های اصلی برگزاری این برنامه ها که معرفی فرهنگ و تمدن غنی سیستان و توسعه منطقه است را ایفا کنند.

 

هوشنگ ناظری با تأکید اینکه با اتحاد و همدلی می توان بر مشکلات فائق  آمد، تصریح کرد: در بیان مشکلات و انجام امورات نباید به گونه ای عمل شود که به دنبال مطرح کردن خویش باشیم.

 

گفتنی است:کنگره بین المللی شعر سیستان روزهای 9 / 10 و 11 اردیبهشت ماه 96 در منطقه سیستان برگزار خواهد شد.

مطالب مشابه
دیدگاه ها