نمایش نوار ابزار

امام جمعه زابل تاکید کـرد : لزوم توسعه سخت افزاری و نـرم افــزاری حوزه‎های علمیه و دانشگاه‎های منطقه سیستان

دوشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۵

امام جمعه شهرستان زابل گفت: باید مدارس، حوزه‎های علمیه و دانشگاه‎های منطقه سیستان از لحاظ سخت افزاری و نرم‎افزاری توسعه پیدا کند.

حجت‎الاسلام و المسلمین علی‎اکبر کیخا ظهر امروز در جشنواره خیرین مدرسه ساز شهرستان زابل، اظهار کرد: تربیت دانش آموزانی که در هر کدام از آنها روزی مدیریت این کشور را در دست می‎گیرند و باعث شکوفایی منطقه و کشورشان می‎شوند صدقه جاریه و ماندگار اساتید، معلمان و عزیزانی است که امکان تعلیم و تربیت را فراهم کرده است.

امام جمعه زابل افزود: برخی از دانش‌ها هستند که وجود و یا عدم وجود آنها برای جامعه تفاوتی ندارد که این خوب نیست زیرا علم و دانشی ماندگار است که جامعه و افراد آن از آن علم بهره‌مند شوند.

وی گفت: آن عزیزی که با ثروت خود در مدرسه سازی و تشکیل بنایی که نفوس در آن بنا تربیت می‌شوند قدم بر می‌دارد سه برکت صدقه جاری و ماندگار، علمی که دیگران از آن بهره‌برند و فرزند شایسته که در حق او دعا کند نصیب آن می‌شود.

حجت الاسلام و المسلمین کیخا ادامه داد: برگزاری این گونه جلسات تشکری بسیار اندک از حرکتی بزرگ است در غیر این صورت اجر و پاداش این گونه حرکات و این قدم‌های ارزشمند را فقط توسط خداوند می‌تواند داده شود.

امام جمعه زابل گفت: سیستان چند سالی دچار خشکسالی شده است و خیلی از مشاغل و تمکن‎های مالی آن از بین رفت اما اینها دلیل عدم توجه به این منطقه نیست و نمی‎تواند باشد.

وی تاکید کرد: سیستان به خاطر سوء مدیریت‎ها و مدیریت‎های مثبت ولی ناپایدار به این وضعیت و حال و روز افتاده است و ما باید بیشتر از گذشته دور هم جمع شویم و نقاط قوت و ضعف همدیگر را بررسی کنیم و بر نقاط قوت پافشاری و نقاط ضعف را حذف کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین کیخا گفت: دست همدیگر را بگیریم و بدانیم که پیشرفت هر کدام از ما، پیشرفت، بالندگی و رشد تک تک ما است و ما بیشتر و بهتر شناخته می‎شویم.

امام جمعه زابل بیان کرد: امیدواریم دغدغه های ما بیشتر و بیشتر شود و لحظه به لحظه باعث شکوفایی خطه دارالولایه سیستان باشیم و مدارس بیشتری را بنا و زمینه توسعه را فراهم کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین کیخا اضافه کرد: باید مدارس، حوزه‎های علمیه و دانشگاه‎های ما از لحاظ سخت افزاری و نرم‎افزاری توسعه پیدا کند تا ما دِین خود را نسبت به وجود استعدادها که برکت خداوند متعال در این خطه است ادا کنیم.

مطالب مشابه
دیدگاه ها