نمایش نوار ابزار

امام جمعه زابل: ترقه بازی های اخیر از عزم راسخ ملت ایران نمی کاهد

شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۶

متن خطبه دوم نماز جمعه 19 خرداد 1396 نماز جمعه شهرستان زابل به امامت حجت الاسلام والمسلمین کیخا امام جمعه شهرستان در مصلی المهدی ( عج )

 

یکی از قواعد فقهی قاعده نفی سبیل می باشد که این قاعده بر گفته از قرآن ، آیه 141 سوره نساء است ؛ « و لن يجعل الله للکافرين علي المؤمنين سبيلاً » خداوند متعال برای کفار حقی قرار نداده است که بر مومنین تسلط پیدا کنند ، لذا این قاعده فقهی بنام نفی سبیل شکل گرفت .

 

نه تسلط نظامی ، نه سیاسی ، نه اقتصادی و نه فرهنگی پیدا کنند ؛ تسلط سیاسی کفار یعنی اینکه نفوذ کنند در اتاق های فکر ، تصمیم گیر و تصمیم ساز یک کشور ؛ تسلط نظامی یعنی مستعمره کردن یک کشور ، حمله نظامی و فتح آن سرزمین و تسط کامل بر تمام جغرافیای آن کشور ؛ تسلط اقتصادی یعنی تسلط بر بازار و در چنگ قرار دادن اقتصاد یک کشور و تبدیل کردن آن کشور به بازار مصرف ، و هر زمان که بخواهند اقتصاد آنان را فلج کنند ، تسلط کفار در مقوله ی فرهنگی یعنی تغییر فرهنگ کشور مسلمان در تمام شئون زندگی شان و به مرور فرهنگ یک کشور را زیر سلطه ی خودشان بیاورند و یک کشور را تبدیل به سرباز پیاده نظام خودشان کنند .

 

بر اساس همین قاعده فقهی بود که میرزای شیرازی جرأت پیدا می کند و فتوای و حکم تحریم تنباکو را صادر می کند و اگر درست و عمیق بنگریم از همین قاعده وجوب تشکیل حُکومت اسلامی و الهی اثبات میشود ؛ و این حکومت اسلامی است که جلوی تسلط کفّار بر مومنین را در تمام شئون نظامی ، سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی می گیرد ؛ موقعی راه سلطه ی کفار بر جامعه ی مسلمانان بسته می شود که حکومتی مستقل و محکم تشکیل بدهند و این همان کاری است که ملت غیور ایران اسلامی به همراه امام خمینی ( ره ) انجام دادند .

 

آنهایی که گول استبکار را میخورند و مقاله هایی که در پژوهشکده های انگلیس ، آمریکا و موساد نوشته میشود و آنها را مطالعه می کنند و می گویند قبل از ظهور اگر حکومتی بیاید درست نیست ، آن حکومتی که طاغوت باشد درست نیست نه حکومتی که تضمین می کند که اسلام در تمام شئون زندگی فرد جاری شود ، آن فرد نه اسلام را فهمیده ، نه حکومت را میداند و نه اصلاً درک ظهور حضرت حجت را می داند .

 

همین قاعده نفی سبیل سندهای 2030 یونسکو را محکوم میکند ، سندی که فرهنگ اسلامی ما را هدف گرفته است ، یک مشت انسانهایی که در زندگی خودشان هم مانده اند آنوقت بیایند در غرب بنشینند و بگویند تا سال 2030 تمام جهان بر طبق این سند عمل کنند ، غلط می کنند ….

 

لذا رهبر حکیم و فرزانه ما دارند گوش زد میکنند ، حالا یک اشتباهی انجام شده و یک چند تا مسئول اشتباه کرده اند ، باید عذرخواهی کنند و باید این اشتباه را اعلام کنند و این کلاهی که سرشان رفته ، اگر فکر میکنند ایران باید جهانی شود به آن سبک ، کلا در اشتباه هستند  و این کشور از خودش منشور ، صاحب و قانون اساسی دارد .

 

اگر سند 2030 یونسکو در ایران اسلامی اجرا شود عزیزان و انا اسلام و اسلام ؛ و باید فاتح اسلام را بخوانیم ، حتی خطرات آن از جنگ نظامی بسیار زیادتر است و در کل سند 2030 یعنی مستعمره کردن ایران ، نفوذ کامل دشمن و تسلط کامل فرهنگی بر فکر و اندیشه من و شما .

 

ما انقلاب کردیم که اسلام را در کشور خودمان حکم فرما بکنیم و این همه خون دادیم و این همه جانباز و عزیز داده ایم آنوقت با اشتباه دو مسئول تمام اینها را فدا کنیم و از این همه ارزش ها بگذریم ؟ اما دشمن بیکار نمی نشیند ، همین حرکت ذلیلانه که چند روز پیش انجام دادند که تعدادی از عزیزان ما را در حرم مطهر امام خمینی و مجلس شورای اسلامی به شهادت رساندند که تسلیت و تبریک عرض می کنیم شهادت ایشان را به خانواده هشان و ملت ایران اسلامی ؛ این یک ترقه ای در کردند و نمی توانند این ملتی که عزم راسخ دارند را از پا دربیاورند ؛ این دشمن چشم دیدن امنیت ما را ندارد ، و همه باید متحد باشیم .

 

رهبر معظم انقلاب هشدار دادن و این مطلب را متذکر شدند و فرمودند : گاهی اوقات بعضی در مقابل شعارهای انقلاب ، عنوان و مفهوم عقلانیت را مطرح می کنند ، کانه عقلانیت نقطعه مقابل انقلابی گری است ؛ نه این خطا است ، عقلانیت واقعی هم در انقلابی گری است .

 

انقلابی و بسیجی یعنی فرد متفکر و اندیشمند ، با تقوی ، منصف و خستگی ناپذیر، فرمودند امام میراث فرهنگی نیست ؛ بعضی به امام به چشم میراث فرهنگی نگاه می کنند . نه امام زنده است آن فکری به میراث گذاشته میشود که مرده باشد ، بعضی عقلانیت را در این میدانند و می گویند که چالش با قدرتها هزینه دارد  البته اشتباه می کنند بله چالش هزینه دارد اما سازش هم هزینه دارد ، چالش اگر عقلانی باشد چالش اگر منطق با منطق باشد اگر با اعتماد به نفس باشد هزینه اش به مراتب کمتر از هزینه ی سازش است .

 

تشکر از دولت محترم ، وزیر نیرو ، استاندار محترم و فرماندار ویژه شهرستان زابل که اسم شهرستانهای منطقه سیستان در لیست مناطق گرمسیر درجه یک قرار گرفت .

مطالب مشابه
دیدگاه ها