نمایش نوار ابزار

امام جمعه زابل: تمام قوانین کشور بر طبق احکام اسلامی است/ اختلاف سلیقه ی مدیریتی در تمام جهان وجود دارد

دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵

حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر کیخا در مراسم هفتمین روز درگذشت حجه الاسلام والمسلمین هاشمی رفسنجانی در شهر بنجار اظهار داشت: تشکیل حکومت اسلامی، هدف قیام مردم ایران و نسل اول انقلاب بود که با مجاهدت دلیر مردان و شیر زنان ایرانی محقق شد.

img_1637

وی افزود: حکومت اسلامی یعنی حکومتی که تمام قوانین کشور بر طبق موازین و احکام اسلامی باشد احکامی که از قرآن، سنت، اجماع، عقل و منابع فقه برگرفته شده است بنابراین اکنون تمام قوانین کشور بر طبق احکام اسلامی است و در این راستا حتی در مجلس شورای اسلامی قوانین براساس اسلام وضع می شود و برای اطمینان از اینکه مخالف شرع نباشد شورای نگهبان آن ها را بررسی و تایید می کند.

امام جمعه زابل با بیان اینکه، هدف از تشکیل حکومت اسلامی یعنی حکومت الله تصریح کرد: در عصر غیبت چقدر شیخ صدوق ها، شیخ طوسی ها، شیخ مفیدها و سید مرتضی ها زحمت کشیدند و آرزوی تشکیل حکومت اسلامی بردلشان ماند به طوری که اگر تاریخ انقلاب اسلام را ورق بزنیم در عصر حاضر و در ظرف زمان حاضر و در ظرف مکان ایران، خداوند متعال آرزوی بر دل مانده ی گذشتگان را توسط ابرمردی به نام سید روح الله موسوی خمینی عملی کرد و انقلاب اسلامی پیروز شد.

وی تاکید کرد: مهر تایید خداوند اگر بر این انقلاب نخورده بود درهم شکسته شده بود چرا که با جهان بینی مادی این انقلاب شکل نمی گرفت اما با جهان بینی الهی همه ی غیرممکن ها ممکن می شود.

کیخا با عنوان اینکه، در این پیروزی چه علماهایی که تبعید و شکنجه شدند اما دست از ارزش ها و آرمان ها برنداشتند بیان داشت: یکی از علمای بزرگ که حق زیادی بر گردن انقلاب دارند مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی است که در این راستا مردم فهیم و رشید ایران در تشییع جنازه ایشان شکوه و عظمت ایران اسلامی را نشان دادند.

امام جمعه زابل با اشاره به اینکه، اختلاف سلیقه ی مدیریتی در همه جای جهان وجود دارد تاکید کرد: اختلاف سلیقه ها، باعث نمی شود مردم خادمین خود را فراموش بکنند.

وی ابراز داشت: در تشییع جنازه باشکوه آیت الله هاشمی رفسنجانی پیام رهبر عزیز و فرزانه ی ما که هدیه بزرگ خداوند متعال به ایران اسلامی است نقش به سزایی داشت، ولی فقیه رمز ماندگاری انقلاب است و اگر مقام معظم رهبری نبود انقلاب یا شکل نمی گرفت یا بعد از شکل گیری به غارت می رفت.

کیخا با عنوان اینکه، ولی فقیه، دیدبانی تیزبین هستند ابراز داشت: اختلاف سلیقه ها همیشه وجود دارد به طوریکه در مدت اخیر هم دیده شد اما باعث نشد که ارتباط دلی بین مرحوم هاشمی رفسنجانی و رهبر عزیزمان منقطع شود.

امام جمعه زابل در پایان گفت: بهترین کار را مردم انجام دادند با اینکه، اختلاف سلیقه ها وجود دارد اما مردم زحمت های ایشان را مدنظر قرار دادند و بعنوان یک خادم انقلاب از ایشان یاد کردند.

مطالب مشابه
دیدگاه ها