نمایش نوار ابزار

امام جمعه زابل: خبرگزاری فارس امانت در قلم را رعایت می‌کند/نیازمند تفکر و روحیه بسیجی در وجود مدیران هستیم

شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

حجت‌الاسلام والمسلمین علی‌اکبر کیخا در دیدار با مدیر خبرگزاری فارس سیستان و بلوچستان، اظهار کرد: نوع نگاه تکلیف‌ مدارانه خبرگزاری فارس به مسائل و مشکلات استان قابل تقدیر است.

امام جمعه  زابل افزود: خبرگزاری فارس به خوبی پیگیر مسائل و مشکلات منطقه سیستان است و امانت در قلم را رعایت کرده، دلسوزی و اخلاص و روحیه بسیجی نیروهای آن در این استان در قلم مشخص است.

وی ضمن قدردانی از انعکاس خطبه‌های نماز جمعه زابل در خبرگزاری فارس، ادامه داد: خبرگزاری فارس بر خلاف برخی از رسانه‌ها که قلمشان با لجاجت بر کاغذ صفحه مجازی پیاده می شود، امانت در قلم و نوشتار را رعایت کرده و تا این لحظه موفق بوده، امیدواریم این روند و نوع نگاه این مجموعه ارزشی به مسائل استان استمرار داشته باشد.

کیخا با اشاره به مشکلات منطقه سیستان، گفت: همه رسانه‌ها، مسؤولان و مدیران تکلیف داریم از تنگه احد که رهبری انقلاب با این نامگذاری توجه ویژه خود را اثبات کردند، مراقبت کنیم.

وی اضافه کرد: در مورد سیستان اوصاف بسیار خوبی از لسان رهبری مطرح شده که نشان از توجه ایشان به این منطقه دارد.

تفکر بسیجی می‌خواهیم تا کشور را از گردنه های سخت عبور دهیم

امام جمعه زابل با بیان اینکه باید در برخی از سمت‌ها، تجدید نظر صورت بگیرد و افرادی مانند  حججی‌ها و میرحسینی‌ها بر روی کار بیایند، افزود: امروز به شدت نیازمند تفکر و روحیه بسیجی در وجود مدیران هستیم، تفکر بسیجی می‌خواهیم تا کشور را از گردنه های سخت عبور دهیم.

وی گفت: در زمینه پروژه های نیمه تمام در منطقه سیستان به مناسبت در مکان‌های مختلف صحبت کردیم زیرا معتقد هستیم نباید هیچ موضوع و مسئله ای در سیستان در حاشیه امن قرار بگیرد.

کیخا بیان کرد: هفته اخیر بحث مرز را مطرح کردیم که تحت شعاع خشکسالی و بی‌آبی قرار نگیرد، این روزها هم بر تکمیل پروژه‌های نیمه تمام تاکید داریم. بعضی از این پروژه‌ها مانند کارخانه لاستیک ابزاری برای انتخابات بودند.

امام جمعه زابل افزود: مسؤولان در یک دوره‌ای گفتند فرش قرمز برای سرمایه‌گذاران پهن می‌کنیم، اما شاهد هستیم سرمایه‌گذار در منطقه آمده و پشیمان است، باید مسؤولان به دنبال سرمایه‌گذار بروند نه اینکه سرمایه‌گذار برای تکمیل پروژه پیگیر مسؤولان باشد و بعد پاسخ نگیرد و پشیمان شود.

وی تاکید کرد: با توجه به شرایط منطقه حمایت از سرمایه‌گذار را نباید ابراز کرد، بلکه باید با برداشتن موانع و تسهیل امور اداری، حمایت را به سرمایه‌گذار نشان داد.

در ادامه این دیدار مدیر خبرگزاری فارس در سیستان و بلوچستان به تشریح رویکرد جدید خبرگزاری فارس طی سال جاری در استان پرداخت و گفت: در لبیک به فرمایشات رهبری انقلاب انعکاس ظرفیت‌های واحدهای تولیدی و معرفی و تبلیغ آنها امسال در دستور کار این خبرگزاری در سطح کشور و به دنبال آن در استان خواهد بود.

شیبا سرگزی افزود: انعکاس مسائل و مشکلات مردم به ویژه در مناطق محروم، بیان ظرفیت‌های مغفول مانده و پیگیری پروژه‌های نیمه تمام اشتغال‌زا در استان از دیگر فعالیت‌هایی است که همواره این خبرگزاری در انعکاس آنها تلاش دارد.

مطالب مشابه
دیدگاه ها