نمایش نوار ابزار

امام جمعه زابل : دفـاع از اساس انقلاب وظیفه اصلی حـوزه و دانشگــاه است

دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۵

امام جمعه شهرستان زابل گفت : معضلات فرهنگی و اجتماعی به وجود آمده در جامعه حاصل کم کاری و منفعل بودن حوزه و دانشگاه است .

 به گزارش پایگاه خبری دفتر امام جمعه شهرستان زابل جلسه هم اندیشی اعضای شورای بسیج اساتید دانشگاه های سیستان با مدیران استانی، در محل سالن کنفرانس دانشکده ادبیات و علوم انسانی واحد زابل با حضور مسئولین بسیج اساتید دانشگاه های علوم پژشکی، دانشگاه زابل، دانشگاه پیام نور و دانشگاه آزاد اسلامی واحد زابل برگزار گردید.

در این جلسه هم اندیشی که با دعوت از امام جمعه شهرستان زابل و مسئول بسیج اساتید استان سیستان و بلوچستان برگزار شد حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر کیخا امام جمعه شهرستان زابل معضلات فرهنگی و اجتماعی به وجود آمده در جامعه را حاصل کم کاری و منفعل بودن حوزه و دانشگاه دانست و عنوان کرد: هر چه تعالیم اسلامی و باورهای دینی در زندگی مردم توسط این دو نهاد بسیار مهم جاری شود بار مشکلات در جامعه کمتر خواهد بود.

کیخا، دفاع از اساس انقلاب را یکی از وظایف مهم حوزه ودانشگاه عنوان کرد و افزود استاد باید در هر رشته ای که تدریس می کند در کلاس درس به شبهات استکبار جهانی پاسخ دهد و باعث رشد باور درست سیاسی در دانشجویان شود.

وی افزود: ما در هر مقوله ایی که تدریس می کنیم باید مبلغ انقلاب باشیم و از پتانسیل استعداد های منطقه سیستان استفاده بهینه کنیم.

مطالب مشابه
دیدگاه ها