نمایش نوار ابزار

امام جمعه زابل: سپاه با ضربه زدن به داعش آمریکایی‌ها را خشمگین کرده است

شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶

متن دوم خطبه های نماز جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶ شهرستان زابل به امامت حجت الاسلام والمسلمین دکتر علی اکبر کیخا امام جمعه شهرستان در مصلی المهدی ( عج )

 

مواظب دشمن قسم خورده باشیم ، شیطان لعین به عزت خداوند قسم خورد که همه انسانها را به گمراهی میکشاند بجز آن بنده هایی که نمی تواند اصلا به آنها نزدیک شود ، پس باید شیطان را شناخت ؛ هر چیزی و هر کسی که انسان و دیگران را از مسیر بندگی خدا منحرف کند او شیطان است و امروزه کم مصداق شیطان در بین انسانها نداریم ، شطیاتین جن و انسی که در پی از بین بردن دین دیگران هستند ، برای رسیدن به منافع شخصی و حزبی خودشان دیگران را به انحراف و ادیان را نابود می کنند و حمله به اعتقادات دیگران دارند .

 

یکی از مصادیق بارز شیاطین انس آمریکاست که امام راحل عظیم الشان ما فرمودند : " آمریکا شیطان بزرگ است " ، در بین استکبار جهانی بزرگ تمامی شیاطین همین آمریکا جهانخوار است .

 

شیطان به شکلهای مختلف و انواع گوناگون دیگران را منحرف میکند ، گاهی کودتاه برای سرکوب مخالفانشان راه اندازی میکنند واگر کودتاه جواب نداد جنگ منطقه ای راه اندازی میکنند و اگر این راه هم جواب نداد سعی میکنند جامعه هدف را چند قطبی کنند تا کلام های متفاوت و فصل الخطابی در ان جامعه وجود نداشته باشد و تفرقه اعتقادی ، کلامی و گفتاری شکل بگیرد .

 

یکی از دیگر شیوه های این شیطان بزرگ تحریم است و از هر راهی تلاش میکند تا به منافع خود برسد و هدف او سلطه ی بر جغرافیای ، فکر و اندیشه و ذخایر ملی دیگران است و امام راحل عظیم الشان ما فرمودند : " در نهاد و سرشت آمریکا کینه و دشمنی با اسلام ناب محمدی ( ص ) موج میزند . "

 

قاعده نفی سبیل قرن هاست که در حوزه های علمیه تدریس ، تحلیل و تفسیر میشود که میفرماید : خداوند متعال حقی برای شما قرار نداده که کفّار بر مومنین تسلط پیدا بکنند ، این تسلط بعضی مواقع سیاسی ، اقتصادی ، اجتماعی ، فرهنگی و هرگونه تسلط همه این موارد را قرآن نفی میکند و میگوید مومنین  حق ندارید به کفار همچنین اجازهای را بدهند .

 

در جنگ ها و رقابت های انتخاباتی آمریکا ترامپ رئیس جمهور وقت آمریکا ، اوباما را محکوم به بوجود آوردن داعش کرد ، آمریکا چرا باید به سپاه حمله و اهانت کند ؟ چون سپاه به داعش دست ساخته آن ضربه زده و جلوی برنامه های آنرا گرفته است و دارد آنرا از بین میبرد .

 

اینبار استکبار جهانی و این شیطان بزرگ در یک شکل دیگری ظهور کرده است ، اینار رئیس جمهوری را انتخاب کردند و به او دستور دادند به مثل دیوانه گان سخن از پاره کردن برجام و برهم زدن نظم خاص جهانی نشان بدهد و اورا یک دیوانه زنجیری جلوه بدهند ، اما باید ما مواظب باشیم این چهره به ظاهر دیوانه ما را فریب ندهد چراکه سیاست همان سیاست سلطه است اما اینبار روش عوض شده است و ما باید مواظب باشیم .

 

ملت ایران اهل دغل نیست ما بر موردی عهد نمی بندیم یا اگر عهد بستیم عهد خود را نمی شکنیم ولی اگر دشمن در مورد برجام بد عهدی کند و برجام را بخواهد پاره کند به گفته امام مان ما آنرا آتش و ریز ریز می کنیم.

 

آن چیزی که باعث نابودی یک ملت میشود انحراف از مسیر خداوند است و مادامی که یک ملت بر سر پیمانش با خداوند بایستد و دین خدا را یاری کند خداوند آن ملت را یاری میکند و ما در این چند سال یاری خداوند را عینا مشاهده کردیم و همه گان پیشرفت ایران اسلامی را دیدند .

 

امروزه شواهد پیداست که آمریکا و اروپا در مورد برجام کاملا هماهنگ هستند و هردو به دنبال کسب امتیاز بیشتر از ایران هستند و در قبال برجام رئیس جمهور آمریکا نقش چماق را دارد بازی میکند و اروپا نقش هویچ را که همان تطمیع ایران و هموار کردن راه ترامپ است را دارد بازی میکند .

 

حواسمان باید به سیاست آمریکا و اروپا باشد که برنامه های ویژه ای را هدف دارند ، اما در نتایج برجام این ملت ماست که بیشتر از گذشته همدل و همزبان شده است چون شناخت دشمن را ، در یک مراحلی در این موضوع چند صدایی شد و این خطرناک بود وانشالله که دیگر این موضوع شکل نگیرد ، چند قطبی ها را کنار بگذاریم و فصل الخطاب در ایران اسلامی ولی فقیه و رهبر ماست و یک کلام در ایران اسلامی بر زبان جاری شد و آن سخن نایب الامام امام خامنه ای است .

 

این همدلی و همزبانی که شکل گرفته ار همه مسئولین تشکر می کنیم از رئیس جمهور و مابقی مسئولین ارشد ، همیشه اینگونه باشیم و زیر بیرق ولی فقیه نفس بکشیم و زندگی کنیم و چشم ما به لبان مبارک ولی فقیه باشد و پشتیبان ولی فقیه باشیم تا به مملکتمان آسیب نرسد .

دیدگاه ها