نمایش نوار ابزار

امام جمعه زابل : شهید مطهری افتخار بزرگی برای سیستان است

دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۵

امام جمعه زابل گفت: خطه دارالولایه سیستان به اندازه هزاران سال در مقوله علم و تمدن حرف برای گفتن داشته و شهید مطهری نیز یکی از افتخارات بزرگ منطقه سیستان است.

به گـــزارش پایگـاه اطلاع رسـانی دفتر امام جمعه شهرسـتان زابل ،حجت الاسلام و المسلمین علی‌اکبر کیخا صبح امروز به مناسبت گرامی داشت هفته معلم در دبیرستان دخترانه شاهد شهرستان زابل، اظهار کرد: افتخار ما است که روز معلم در ایران به مناسبت شهادت عزیزی است که امام (ره) ایشان را پاره تن معرفی کردند و شهید علامه استاد مرتضی مطهری متعلق به سیستان است.

امام جمعه زابل افزود: شهید مرتضی مطهری، فیلسوفی نام آشنا، ولی سیستانی گمنام است و ما تلاش داریم اینگونه عزیزانی که منصوب به خطه ولایتمدار سیستان هستند بیشتر معرفی شوند تا همه ما خودمان را باور کنیم و بدانیم که تا کجا می‌توانیم اوج بگیریم و از استعدادهای بالقوه و نهفته سیستان خودمان به نحو احسن استفاده کنیم.

وی ادامه داد: تاریخ تمدن ما مطلق به هزاران سال پیش است و خطه دارالولایه سیستان به اندازه هزاران سال حرف در مقوله علم و تمدن برای گفتن دارد.

حجت الاسلام کیخا گفت: معلمین سرمایه و عمر اصلی خود را به پای دانش آموزان می‌ریزند تا دانش آموزان نفس و رشد کنند، عمر خویش را صرف طی کردن پله‌های ترقی زیر پای دانش آموزان می‌کنند تا هر کدام از آنان بهترین شخصیت‌های آینده شوند تا عزت و شرف ایران اسلامی استمرار پیدا کند.

امام جمعه زابل گفت: معلمی شغل انبیا است، همان گونه که انبیاء انسان را تربیت و به خدا وصل و باعث رشد انسان‌ها می‌شدند معلم جان خود را در این مسیر صرف می‌کند و نفس به نفسش برای ترقی، رشد و انسانیت دانش آموزان است.

مطالب مشابه
دیدگاه ها