نمایش نوار ابزار

امام جمعه زابل : شهید مطهری سیستانی ، بزرگ معلم پرورش یافته در مکتب امام خمینی(ره) است .

سه شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵

حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر کیخا امام جمعه زابل در آئین بزرگداشت روز معلم در دانشگاه زابل ، با اشاره به مقام والای معلم، از شهید مطهری سیستانی با عنوان بزرگ معلم پرورش یافته در مکتب امام خمینی(ره) یاد کرد که نه تنها باعث افتخار سیستان و ایران، بلکه به عنوان عارفی گرانقدر و فیلسوفی با ارزش در جهان اسلام مطرح می باشد.

امام جمعه زابل

وی افزود: معلمی شغل انبیاء الهی است و همین امر خطیر و رسالت سنگین و در عین حال بسیار باارزش، نشان دهنده ارزش والا و قداست کار معلمان است.

وی سیستان راعلاوه بر دارا بودن شخصیتهای باستانی و اسطوره ای، دارای شخصیتهای معنوی، علمی و فرهنگی و همچنین تمدنی با بیش از پنج هزار سال خواند و این سرزمین را مهد تمدن معرفی کرده و افزود: آثاری همچون شهرسوخته ، دهانه غلامان، کوه خواجه ، تپه طالب خان و آثار ارزشمند دیگری همچون تپه های اقماری و نظایر آن، نشان از تمدن غنی این سرزمین با ارزش داشته و رشادتهای فرزندان برومندش در هشت سال دفاع مقدس شاهدی بر جان نثاریهای دلیر مردان این سرزمین ولایی در دفاع از هویت ملی و اسلامی میهن مان دارد.

وی با اشاره به دارا بودن سیستان از پتانسیلهای فراوان و نیروی انسانی متخصص، از پروفسور شیخ نژاد کاشف داروی ضد سرطان “سیستانین” به عنوان فردی اصیل و سیستانی باغیرت که یکی از مفاخر ارزشمند این منطقه است،یاد کـرد و افزود: پرفسور شیخ نژاد به عنوان یک فرد علمی با کشف این دارو که به نام سیستان نام گذاری شده است، باعث شهرت نام این دیار در جهان شده است.

IMG_6034

حجت الاسلام کیخا افزود: سیستان سرزمینی است که باید با نگاه واقعی نگریسته شود و همه می دانیم که این منطقه بخاطرسوء مدیریت و یا مدیریتهای مثبت ولی ناپایدار، به آن جایگاه شایسته اش نرسیده است اما آینده ای درخشان به یاری خداوند در انتظار سیستان است .

IMG_6089

گفتنی است در پایان این مراسم از خانواده های معلمان شهید و همچنین تعدادی از اساتید پیشکسوت دانشگاه زابل تجلیل به عمل آمد.

مطالب مشابه
دیدگاه ها