نمایش نوار ابزار

امام جمعه زابل : قیام ۱۹ بهمن و روز سیستان در شورای فرهنگ عمومی ثبت شود

پنج شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۶

حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر کیخا ظهر امروز در مراسم گرامیداشت قیام مردم سیستان علیه رژیم پهلوی در ۱۹ بهمن سال ۱۳۳۰ که باحضور ائمه جمعه، فرمانداران، مسئولین و اقشار مختلف مردم سیستان در مصلی المهدی زابل برگزار شد، اظهارداشت: جشن پیروزی انقلاب اسلامی و پیروزی حزب الله بر حزب شیطان و همچنین قیام ۱۹ بهمن دارای اشتراکات ارزشی بسیاری هستند.

وی افزود: مهم ترین ارزشهای انقلاب اسلامی ظلم ستیزی و دفاع از مظلوم است که به وضوح این شاخص ها در قیام ۱۹ بهمن ۱۳۳۰ سیستان مشاهده می شود.

حجت الاسلام والمسلمین کیخا با بیان اینکه در قیام ۱۹ بهمن همانند پیروزی انقلاب اسلامی شخصیت ها موضوعیت ندارد بلکه حضور مردم در میدان از اهمیت ویژه ای برخوردار است، خاطرنشان کرد: مردم به این نتیجه رسیدند حتی به قیمت جان خویش برای گرفتن حق خود باید قیام کنند.

وی بیان کرد: مردم سیستان در طول تاریخ قیام های ارزشمندی انجام دادند که در این راستا می توان به خون خواهی آن ها برای امام حسین (ع) اشاره کرد.

حجت الاسلام والمسلمین کیخا تاکید کرد: باید برنامه ریزی های لازم در شورای فرهنگ عمومی با بررسی اسناد انجام شود تا روزی به نام سیستان و قیام نوزده بهمن یا روز شهرستان ثبت شود.

وی با اشاره اینکه انقلاب اسلامی بدون تکیه بر هیچ ابرقدرتی به پیروزی رسید، تصریح کرد: خوشبخانه امروز ایران اسلامی معادله ای محوری در تحولات جهانی رقم زده و تمامی معادلات دشمن را به هم ریخته است.

کیخا با تأکید اینکه جمهوری اسلامی از آن مردم است، گفت: در نظام اسلامی این مردم هستند که تصمیم می گیرند و نمایندگان مجلس، رئیس جمهور، روسای قوای سه گانه و حتی رهبر را انتخاب می کنند.

وی ادامه داد: قانون اساسی را مردم تصویب کردند وجهموری اسلامی بودن را نیز مردم آگاه و بصیر انتخاب کردند پس همه چیز در دست مردم است ونقطه اقتدار و رمز موفقیت کشور نیز همین حضور همیشگی مردم در صحنه است.

وی خاطرنشان کرد: مردم منطقه سیستان در طول تاریخ قیام های ارزشمندی را شکل داده اند که در این راستا می توان به قیام و خون خواهی آن ها بعد از واقعه عاشورا اشاره کرد.

 

امام جمعه زابل با بیان اینکه دشمنان درتلاش هستند تا جوانان ومسئولین ما را از ارزش های انقلاب منحرف کنند، تصریح کرد: دشمنان روی جوانان و مسئولین ما برنامه ریزی کرده اند وآرزویشان این است که  مسئولینی در جمهوری اسلامی روی کار باشند که درد و مشکلات مردم را متوجه نشوند.

مطالب مشابه
دیدگاه ها