نمایش نوار ابزار

امام جمعه زابل: مردم بصیر و بسیجی ایران اسلامی با شرکت در راهپیمایی‌ها علیه اغتشاشات، نقشه‌های دشمن را نقش بر آب کردند

شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۶

متن خطبه های نماز جمعه ۱۵ دیماه ۱۳۹۶ نماز جمعه شهرستان زابل به امامت حجت الاسلام و المسلمین دکتر علی اکبر کیخا امام جمعه معزز شهرستان در مصلی المهدی ( عج )

بهترین ره توشه برای طی کردن مسیر قیامت که بسیار مسیر طولانی و سختی می باشد تقواست ، در نهان و آشکار عبد خدا باشیم ، تقوا یعنی اینکه از شیطان جن و انس غافل نشویم ، بعضی از انسان ها از ابلیس هم شیطان تر هستند ، شیطان یعنی هر کسی که انسانها و عباد خدا را گمراه کند ، جامعه را به فساد و گناه بکشاند ، این کسانی که مواد مخدر و امکانات فاسد شدن انسانها را فراهم میکنند اینها شیطان هستند چه بدانند و چه نداند .

بعضی از حکومت ها ، دولتها و رژیم ها شیطان هستند ، استکبار جهانی شیطان هست که به جنگ با خدا وارد شده است ، در راس آنها انگلیس ، صهیونیست و آمریکا اینها شیاطین هستند و شیطان بزرگ آمریکاست .

رژیم ها و دولت های شیطان و شیطان صفت از بدو خلقت با خداوند متعال و صراط مستقیم سر جنگ دارند و استکبار جهانی در راس آنها آمریکا قصد دارند تا تمام ملت ها را عبد و نوکر خود سازند و آنها را بپرستند .

برنامه و هدف دشمن تسلط کامل بر دین و فرهنگ ، ناموس و ثروت و ذخایر کشورهاست، آنها خودشان را نژاد برتر می دانند که دیگر انسانها باید در خدمت ایشان باشند و در هر کشوری اگر قرار بود مردم آن کشور مثلا رئیس جمهوری انتخاب کنند باید مورد تایید آنها باشد والا حق نداشت انتخاب شود .

در بهمن ۱۳۵۷ گفتمان جدیدی به جهان معرفی شد و به برکت انقلاب اسلامی حکومت اسلامی در کشور شکل گرفت که نه متمایل به شرق بود و نه غرب و یک تو دهنی بزرگ به غارتگران بین المللی بود .

ابر قدرت ها در راس آنها آمریکا ، انگلیس و صهیونیست به راحتی در ایران جولان میدادند ، حق توحش می گرفتند و هتک حرمت میکردند و ذخایر ملی را غارت میکردند .

انقلاب اسلامی دست استکبار جهانی را قطع کرد و ما با توکل به خدا در مقابل همه ابرقدرت ها ایستادیم ؛ نور امید در دل همه مستضعفان جهان روشن و قدرت اسلام نمایان گردید و سیلی محکمی به دشمن نواخته شد .

ما پرچم توحید را دراین کشور برپا کردیم و پرچم شرک و کفار را بیرون انداختیم ، ما در مدرسه فکری امام راحل عظیم الشان و خلف صالح ایشان امام خامنه ای در این مدرسه فکری آموختیم که یدالله فوق ایدیهم و قدرت خداوند متعال فوق همه قدرت هاست ما آیات را میخواندیم اما به آن ایمان نداشتیم و همین الان هم کشورها مسلمانی هستند که آیات قرآن را تلاوت می کنند قدرت خداوند را میخوانند اما در عمل قدرت را آمریکا می دانند .

 

ما معجزه ها و امدادهای غیبی که در صدر اسلام مطالعه کرده بودیم تمام آن معجزات را در فصول مختلف و عمر پربرکت انقلاب عینا مشاهده کردیم ، اگر ابابیل برای یاری دین خدا آمدند ریگ های طبس را دیدیم که چگونه آبابیل شدند و تجهیزات هوایی پیشرفته دشمن را سرنگون ساختند .

استکبار جهانی بخاطر خوردن سیلی محکم از این ملت غیور ساکت نمی نشیند ، جنایت های آن را مطالعه کنیم ،مدیریت و خلق منافقین ، ترور شخصیت های کلیدی نظام از صدر انقلاب تا کنون پنج شنبه ۲۱ دیماه سالروز شهادت شهید احمدی روشن دانشمند هسته ای ما بدست همین منافقین بوده ، جنگ هشت ساله ، تحریم های ظالمانه که می توانست هر کشوری را در مدت کوتاهی ساقط کند ، طراحی و اجرای فتنه ها و در واقع کودتاهای مختلف ۷۸ و بخصوص ۸۸ ، این ماهیت و جنایات استکبار جهانی ، آمریکا ، انگلیسو صهیونیست می باشدکه نباید از دشمن غافل باشیم .

در این چند روز اخیر شاهد شیطنتی دیگر از دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی بودیم ، دشمنان قسم خورده انقلاب به بهانه ی مشکلات اقتصادی و گران ها تعدادی از مردم رو فریب دادند و تجمعاتی که اکثرا ۲۰ الی ۳۰ نفر بودند را راه انداختند .

در خیلی از تجمعات مردم وقتی متوجه اصل ماهیت اعتراضات شدند متفرق شدند و همین که تجمعات با موضوع گرانیها در ایام جشن ۹ دی اتفاق افتاد بهترین شاهد و گواه هست که بدانیم نقشه دشمن بوده است .

اسناد و شواهد بدست آمده که صحنه گردان اصلی این اغتشاشات آمریکا ، انگلیس و رژیم صهیونیستی با کمک عوامل و نوکران منطقه ایشان خصوصاً رژیم کودک کش آل سعود هستند .

بله مشکلات اقتصادی و بیکاری هست ولی بیانش یک آداب و قانونی دارد ، بارها و بارها از تریبون های مقدس نماز جمعه ، مشکلات و مطالبات مردم بیان شده است .

رهبر حکیم و فرزانه ما به دفعات دانشجویان را به خصوص دعوت به مطالبه گری نموده اند ؛ در ماهها و سالهای گذشته تجمعاتی مقابل مجلس ، دفتر رئیس جمهوری ثبت شده ،حرفها گفته شده، حتی بعضی از مسئولین مربوطه در همان تجمع به سوالات جواب دادند و بعد تمام شده است اما اینکه در آن واحد در شهرهای مختلف ایران حرکتیی اعتراضی شکل بگیرد و شروعش با موضوع گرانی و بعد شعارهای علیه نظام اسلامی با هدف براندازی گفته شود .

در یزد نخل امام حسین ( ع ) را آتش زدند ، در بعضی شهرها در حرم امامزاده ها منبر و قرآن آتش بزنند ، اموال عمومی را غارت کنند ، بانکها و اتوبوس آتش بزنند آدم بکشند این مشخص است که برنامه دشمن می باشد و واضح است که مطالبه گری نیست آنهم در ایام ۹ دی .

راه مطالبات حقوق در قانون اساسی مشخص شده ، نمایندگان مجلس برای همین امور هستند تا وزیر مربوطه را بازخواست کنند و حتی از رئیس جمهور بطور مستقیم جواب بخواهند .

همه ما وظیفه داریم که متوجه ماهیت استکبار جهانی باشیم ، استکبار جهانی تلاش می کند از هر راهی ورود کند تا به ما ضربه بزند ، جنگ سخت ، جنگ نرم و جنگ اقتصادی ، الان اقتصاد را هدف گرفته است ، مسئولین متوجه باشند ، سالهاست که رهبر انقلاب ما اقتصاد مقاومتی را بیان میفرمایند ، الان بهتر متوجه منظور رهبر انقلاب میشویم ، سالهاست که دشمن معیشت مردم را بطور ویژه هدف گرفته است ، تحریم می کند تا اقتصاد فلج شود و گرانی ها زیاد گردد و بعد تجمع راه اندازی کند و مردم را در مقابل نظام اسلامی قرار بدهد ، مسئولین محترم فرمایشات مقام معظم رهبری را نصب العین قرار بدهند و به دشمن اعتماد نکنند مخصوصا آن لحظه ای که دشمن لبخند میزند .

تشکر ویژه از نیروی انتظامی صبور و مقام ، سربازان گمنام امام زمان ( ع ) اعم از وزارت اطلاعات و حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران داشته باشیم .

تشکر ویژه بخصوص از مردم بصیر و بسیجی ایران اسلامی که با حضور به موقع و شرکت در راهپیمایی ها علیه اغتشاشات آمریکایی ، انگلیسی ، صهیونیستی و سعودی راهپیمایی کردند و حضور در میدان داشتند و برنامه های و نقشه های دشمن را نقش بر آب کردند .

تشکر مخصوص از شما مردم سیستان دارالولایه که با حضور چشم گیر در مراسم علیه اغتشاشات مثل همیشه نور چشم ما شدید و  مشت محکمی در دهان استکبار جهانی کوبیدید .

در پایان سخن هم یادی از یکی خادم مردم داشته باشیم ، عزیزی که در چند دوره نماینده مردم زاهدان و سیستان در مجلس شورای اسلامی بودند مرحوم مغفور جناب دکتر عباسعلی نورا کنیم ؛ ضایع رحلت و فقدان ایشان بسیار سنگین است و نبود ایشان برای همه ما سخت است ، عزیزی که خدمات زیادی به نظام اسلامی داشتند ، سرباز نظام بودند و تا آخرین لحظه هم این خدمت و سربازی را ادامه داند ؛ ما بارها از تجربیات و مقالات این دانشمند فاضل استفاده کردیم ، خداوند متعال روح این مرد بزرگ که از مفاخر سیستان بودند را با اولیاش محشور بفرماید .

مطالب مشابه
دیدگاه ها