نمایش نوار ابزار

امام جمعه زابل : مردم منطقه از نحوه توزیع نفت گلایه مند هستند

جمعه ۱۳ بهمن ۱۳۹۶

متن خطبه های نماز جمعه ۱۳ بهمن ۹۶ شهرستان زابل به امامت حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر کیخا امام جمعه شهرستان زابل در مصلی المهدی ( عج )

انقلاب ما از مساجد شروع شد و دشمن توسط همین مردم دیندار ما مخصوصاً جوانان بر روی مساجد و جوانان ما با یک تهاجم فرهنگی همه جانبه برنامه ریزی میکند و ما چقدر بیدار هستم و چقدر حواسمان به مدارس است؟

مسئولین آموزش و پرورش از وزارت گرفته تا مسئولین استانی در کشور چقدر متوجه سندهای ۲۰۳۰ هستند که در مدارس اجرایی نشود ؟ آیا این خوشآیند است که بشنویم در بعضی از جاهای کشور سند ۲۰۳۰ دارد اجرا میشود ؟

دشمن برای مساجد و جوانان ما برنامه ریزی کرده است و میخواهد جوان ما از مسجد زده شود و رو به اعتیاد بیاورد ، جوان ما با کمترین هزینه معتاد میشود اما اگر بخواهد ورزش کند و تن خود را سالم نگه دارد و باشگاه برود گرانترین راه ها را با آن مواجه است .

چند عدد از ادارت ما آمده اند سالن های ورزشی خود را وقف ورزش جوانان مساجد و محلات کرده اند ؟ با پول بیت المال  میلیون ها تومان هزینه میشود برای ساخت سالن ورزشی در اداره برای چند کارمند !! پس این مردم چه ؟ چه حقی در بیت المال دارند ؟

تقدیر و تشکر داریم از سردار معروفی عزیز فرمانده سپاه سلمان استان که به فرمانده سپاه زابل دستور میدهند که سالن ورزشی در اختیار کانون های مساجد قرار بدهند ، ادارات ما لطفا الگو گیری کنند .

مسئولین ما باید فکّور باشند ، با لباس های ناشناس بروند در دل مردم و خرابه نشین ها و از نزدیک با مردم حرف بزنند ؛ ما مسئول انقلابی نیاز داریم، رمز ماندگاری انقلاب ما این است که در وهله ی اول مسئولین ما انقلاب را درک کنند و خادم مردم باشند .

مردم منطقه ما از نحوه توزیع نقت گلایه مند هستند ، در این فصل سرما و در این چند روزه که شدت هم پیدا کرده است ، مشاهده می کنیم مردم به دفتر مراجعاتی دارند و از نحوه توزیع نفت شدیداً گلایه مند هستند و به دست آنها نفت نرسیده است .

بازدیدی هم صورت گرفته است و نفت فروخته شده ، اما به دست مردم نرسیده ، این نفت پس کجا شده است ، احیاناً اگر پای قاچاق نفت در میان است مسئولین ورد کنند ، اگر احیاناً دست واسطه هایی درکار هست که از شرکت نفت ، نفت را دریافت کنند و به یک قیمت خاصی بفروشند ، دست این واسطه ها باید کوتاه شود ، مردم در این فصل و روزهای سرد دچار کمبود نفت نباشند .

ما از فرماندار محترم که پیگیر هم بوده اند با تفحص بر این دو مطلب که احیاناً اگر قاچاق نفت در جریان و یا در میان هست  انشالله ورود ویژه ای به این مسئله داشته باشند تا این گلایه مندی مردم هم برطرف شود .

ایام سوگواری شهادت حضرت فاطمه زهرا ( س ) را تسلیت عرض می کنم و ایام الله دهه فجر را خدمت همه شما عزیزان تبریک عرض می کنم؛ دیروز اولین روز دهه فجر و سالروز ورود امام راحل عظیم الشان بعد از چندین سال تبعید به کشور بود .

دهه فجر ایام الله است و ۲۲ بهمن یوم الله ؛ یوم الله یعنی آن روز تجلی بخصوص قدرت لایزال خداوند متعال و ۲۲ بهمن روز عینی شدن و بروز و اشکار شدن وعده خداوند متعال است .

قیام برای خدا و برای یاری خدا برای حفظ دین خدا به رهبری مجتهد جامع الشرایط ، عادل ، شجاع ، بصیر و حکیم ، عارف سالک، اطاعت کامل و پیروی از نایب امام زمان ( ع ) ، مقاومت ، پایداری ، تحمل سختی ها و شکنجه ها ، آمادگی برای بذل جان و حتی قربانی کردن فرزندانشان برای دین خدا برای اسلام عزیز این موارد باعث شد که این ملت غیور و رشید بتوانند انقلابی شکوهمند را شکل دهند ، اینگونه مردم ایران قیام کردند ، انقلاب شکل گرفت و طاغوت را از بین بردند ، به حکومت طاغوت راضی نبودند ، اسلام را حاکم کردند و دیو را بیرون کردند و پرچم توحید را در این کشور برپا ساختند .

هر کجا ، هر ملتی که زیر یوق استعمار و استکبار جهانی است اگر برای خدا و برای اسلام حقیقتاً قیام کنند صدرصد پیروز هستند و هر کشوری که بخواهد اسلام را زنده و ارزش های دینی را احیا کند آن ملت و کشور همیشه پیروز هستند و هیچ وقت شکست نمیخورند.

 در جهان انقلاب های زیاده شکل گرفته است اما همه آنها بعد از مذتی مضمحل و از بین رفتند ؛ علت فروپاشی دو انقلاب فرانسه و روسیه غلبه بر تفکر اومانسیم است که معتقد است به طبیعت منهای خدا و منکر خداست و منکر آنچه ماوراء الطبیه است .

انقلاب اسلامی یعنی بازگشت به اسلام ؛ انقلاب اسلامی در زمانی شکل گرفت که جهان دوقطبی بود ، دو قطبی که در جهان حاکم بودند در شرق شوروی سوسیالیسم و در غرب در راس آنها آمریکا لیبرالسیم .

ملت ما با تکیه به خداوند متعال ، به شرق و غرب پشت پا زد و با شعار " نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی " پیروز شد ، بر هیچ استکباری انقلاب ما تکیه نزده و فقط بر ذات بی پایان حضرت حق " جمهوری اسلامی " تکیه زده است ، ساختار کشور جمهوری ، محتوای این کشور ، اسلامی و اینها رمز ماندگاری انقلاب ماست .

در حاکمیت دینی که در ایران اسلامی شکل گرفت در راس آن یک ولی جامع الشرایط قرار دارد ، آن ولی فقیه ای که شاخصه های آن از طرف امام حسن عکسری و  امام زمان ( عج ) مشخص شده و در شخصیت امام راحل و امام خامنه ای این اوج عدالت و سیر و سلوک عارفانه الی الله دیده میشود.
ماندگاری و در جریان بودن انقلاب اسلامی ، هماهنگی و تناسب با فطرت الهی انسان ، جهانی بودن شعارها و اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی ، حاکمیت ارزش های دینی اهلاقی و معنوی بر انقلاب ،مردمی بودن و همه جانبه بودن انقلاب اسلامی اینها ویژگی ها و  شاخصه های منحصر بفرد انقلاب اسلامی ما از دید و نگاه رهبر معظم انقلاب است .


یکی از شاخصه های اصلی انقلاب ما اسلامی بودن آن است ، دو رکنی که در عنوان ایران اسلامی می آید"  جمهوری و اسلامی"  این دور رکن خیلی مهم است . 

حضور مردم جمهوریت را شکل میدهد ، حفظ ارزش های اسلام و حرکت به سمت آرمان ها و اهداف اسلام ، اسلامی بودن را شکل میدهد و دشمن بر روی همین دو مورد برنامه ریزی می کند .
 

مطالب مشابه
دیدگاه ها