نمایش نوار ابزار

امام جمعه زابل : مسؤولان باید جلوی واردات بی رویه و نامعقول کالاهای خارجی را بگیرند

شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷

متن خطبه های نماز جمعه ۳ فروردین ۹۷ شهرستان زابل به امامت حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر کیخا امام جمعه شهرستان زابل در مصلی المهدی ( عج )

 

حلول ماه رجب این ماه خودسازی و آغاز سال نو ، سال ۱۳۹۷ را خدمت همه شما تبریک عرض میکنم ، انشالله با دگرگونی طبیعت دلهای ما هم دگرگون شود ، هم خانه تکانی کنیم و هم خانه دل را تکانی به آن بدهیم اگر در زمانی گرفته ، غبار کینه و دشمنی با مومنین که حساب شخصی است این غبارها را بزداییم و خانه تکانی انجام دهیم .

 

از خداوند متعال طلب کنیم که این توفیق را به ما بدهد ، از خداوند متعالی که منقلب شدن قلبها و اندیشه ها در دست اوست ، دارای بصیرت شدن از عنایات اوست ، از خداوندی که تدبیر لیل و نهار و متحول کردن حالات در دست و قدرت اوست ، از او بخواهیم که بهترین حالات را به ما نصیب بفرماید « یا مقلب القلوب و الابصار یا مدبرالیل و النهار یا محول الحول و الاحوال حول حالنا الی احسن الحال »

 

سال نو خود را با یک اندیشه نو و یک نشاط و ارتباط جدید با اطرافیانمان آغاز کنیم .

 

دیروز پنج شنبه ۲ فروردین ، ۴ رجب سالروز حمله رژیم منحوس پهلوی به حوزه علمیه فیضیه قم و سالروز عملیات فتح المبین بود ؛ یاد همه شهدا ، عُلمای شهید و شهدای ۸ سال دفاع مقدس را گرامی میداریم .

 

استکبار جهانی خواست صدای عُلما را خاموش کند ، فیضیه را از بین ببرد و صدا درهمان جا خفه شود اما به برکت مجاهدات ها و حضور عُلما و مردم انقلاب به پیروزی رسید و امروزه شاهد تکرار شدن فیضیه در سراسر کشور هستیم و حتی در جهان ، ما در کشور چین هم حوزه علمیه داریم و اینها نشانه های نورخداست و کسی نمیتواند نور خدا را خاموش سازد ؛ و این خبر خوش را ما بارها خدمت شما اعلام کردیم که در سیستان دارالولایه ما حوزه های علمیه بسیار قدرتمند داریم مخصوصا حوزه علمیه دارالولایه که در همین فضای مصلی حدود ۴ سال است که دایر گردیده و در سطوح عالی که ما میتوانیم با جرات بگویم در حال رقابت با حوزه علمیه قم، مشهد و کاشان در حاضر دارد و اینها ازعنایات خداوند متعال است .

 

اگر جوانان با استعداد در فامیل و خانواده سراغ دارید این بزرگواران را به ثبت نام در حوزه های علمیه هم برادران و هم خواهران دعوت کنید تا هر خانواده حداقل به نمایندگی یک طلبه داشته باشد که چراغ موعظه ، منبر و هدایت را در آن خانواده و روشن سازد .

 

دوشنبه ۶ فروردین ، ۸ رجب چهارمین سالروز حمله آل سعود به یمن است ، جنگی نیابتی به نیابت از اربابش آمریکا و این لکه ی ننگی برای اسلام است ؛ مسلمان کشی برای منافع آمریکا و صهیونیست ؛ در جنگ با سوریه و یمن بصورت ویژه نقاب از چهره آل سعود کنار رفت و حتی آنهایی که در تحلیل های سیاسی ضعیفی داشتند در این چند ساله ، در جنگ سوریه و یمن چهره واقعی عربستان و آل سعود در داخل را شناختند .

 

چهارشنبه ۸ فروردین ، ۱۰ رجب ولادت باسعادت حضرت امام محمد نقی جواد ائمه ( ع ) در سال ۱۹۵ ه. ق است ، پیشاپیش میلاد این روز مبارک ، مبارک ترین میلادها در بین اهل بیت ( ع ) میلاد امام جواد ( ع ) معرفی شده است که بعد از چهل و اندی سال خداوند متعال این مولود را به امام رضا ( ع ) عطا کرد را این روز را به شما عزیزان تبریک و تهنیت عرض می کنم .

 

رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای ( مد ظله العالی ) در طلیعه سال نو ، سال ۱۳۹۷ ضمن تبریک سال نو و دعوت مردم به کار و تلاش بیشتر امسال را سال « حمایت از کالای ایرانی » نامگذاری کردند و همه مطلع هستیم که اینگونه نامگذاری از ابتکارات بسیار حکیمانه حضرت آقاست ؛ نامگذاری راهبردی که ملت و مخاطب را به سمت آرمان ها و اهدف تعیین شده سوق می دهد . 

 

امسال یعنی سال ۹۷ را سال « حمایت از کالای ایرانی » نامگذاری کردند و این یعنی اینکه ما بدانیم دشمن اقتصاد ما را هدف گرفته و میخواهد از طریق فشار اقتصادی و ازکارانداختن اقتصاد ما ، به انقلاب اسلامی ضربه بزند زیرا از جنگ نظامی ناامید شده است و وارد جنگ اقتصادی گردیده است .

 

علیرغم کارهای انجام شده در کشور هنوز خیلی از کارها به گفته رهبر معظم انقلاب بر زمین مانده است و در شعار امسال هم مسئولین و هم مردم مخاطب این عنوان هستند .

 

مردم مخاطب هستند چون نظام مال آنهاست و نظام جمهوری و مردم سالاریست و تمام مسئولین بصورت مستقیم و غیر مستقیم توسط خود مردم تعیین می شوند و ما باید در تمام مصارف خودمان کالای ایرانی را لحاظ کنیم و انشالله مردم ما در این مقوله هم ثابت میکنند که از مسئولین پیش قدم تر و جلوتر هستند .

 

مسئولین مخاطب بعدی شعار هستند و باید جلوی واردات بی رویه ، واردات نامعقول کالاهای خارجی را بگیرند و بایدمدیریت معقول و عاقلانه داشته باشند  و قوانینی که جلوی کسب و کار و تولید را میگیرد باید تصحیح شود .

 

در هزینه های سنگین دولتی مثل مالیات ، عوارض و ارزش افزوده ، سودهای بالای تسهیلات بانکی و امثال آن در این موارد هم می بایست تجدید نظر گردد .

 

یک روی سخن شعار سال هم با خود تولید کنندهاست ، تلاش کنند که کیفیت محصول را بالا ببرند ، خلاقیت و نوآوری داشته باشند ، اینطور نباشد که دولت و مردم حمایت کنند ولی تولید کننده بفکر کیفیت تولید نباشد و به جای ارتقاء سطح کیفی و کمی محصول و بازاریابی و رقابت با محصولات مشابه خارجی ، فقط به فکر افزایش قیمت کالا باشد .

 

 

یکی از تاکیدات رهبر معظم انقلاب در این سال توجه ویژه به جوانان بود ، ایشان جوانان را امید آفرین و پیشران حرکت علمی کشور معرفی کردند ، حضور جوانان در دفاع مقدس ، دانش هسته ای و سایر علوم و در جا که به جوان اعتماد شد پیشرفت های چشم گیری در مقیاس جهانی داشتیم.

 

امیدواریم که در استان ما هم مسئولین توجه بیشتری به جوانان داشته باشند و از استعداد ، نشاط و اندیشه عمیق جوانان این استان بیشتر استفاده کنند و ما در همین چند هفتهه گذشته یک جوان سیستانی را تجلیل کردیم و امثال آقای فدایی بسیار زیاد هستند ، در مقوله ورزش امید آرامی ها میتوانند تحول ایجاد کنند ؛ جوانان را دریابید و در مدیریت ها از آنها استفاده کنید و به آنها اعتماد کنید .

 

در ۸ سال دفاع مقدس جوانی بنام میرحسینی از روستای جزینک ورد پیدا میکند ، جوانی که دوره نظامی ندیده است و برنامه ها و نقشه های نظامی طراحی میکند که بزرگترین ژنرال های عراقی هم به فکرشان خطور نمیکرد و اینها وعده های خداست .

مطالب مشابه
دیدگاه ها