نمایش نوار ابزار

امام جمعه زابل : مطالعه واقعه غدیر سبب اتحاد شیعه و سنی می شود

سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵

حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر کیخا در مراسم تجلیل از هنرمندان و دست اندرکاران «بازسازی واقعه غدیر» در شهرستان زابل عنوان کرد: واقعه غدیر خم به عنوان مهم ترین اعتقاد شیعه و سنی باعث نه تنها مایه اختلاف نیست بلکه سبب اتحاد است بنابراین وقتی واقعه غدیر خم بازسازی و مطالعه می شود شیعه و سنی می دانند که از یک چشمه سیراب می شوند و اتحاد و مودت بیشتری در آن ها ایجاد می شود.

امام جمعه زابل  افزود: فرمانده سپاه پاسداران ناحیه زابل، پاسدار بسیجی، بانشاط، خوش فکر، خوش اندیش، ژرف نگر و پر تلاش است که چهره ی سوخته وی در آفتاب در روزهایی که صحنه ی اصلی واقعه را بازسازی می کردند به وضوح نمایان بود.

وی افزود: سیستان سرزمین مردان مرد، مهد دلیران، سرزمین اسطوره ای رستم دستان و سرزمین مرد اسطوره ای که رستم دستان درس شجاعت را در دبستان او باید فرابگیرد شهید میرحسینی و شهید حسینی طباطبایی است.

وی با بیان اینکه، سیستان به عنوان سرزمین دارالولایه شایسته ی برگزاری این چنین جلسات و برنامه هایی است که در این راستا انتظار می رود بیش از پیش شاهد برگزاری چنین برنامه هایی باشیم.

امام جمعه زابل با بیان اینکه، از همه ی بسیجیانی که در صحنه حاضر شده و با حداقل هزینه بهترین مراسمات را برپا کرده اند تشکر ویژه دارم ادامه داد: همان گونه که در هشت سال دفاع مقدس با روحیه بسیجی به پیروزی دست یافتیم انتظار می رود با همان روحیه امروز در اقتصاد مقاومتی ایفای نقش کنیم.

وی در پایان گفت: مدیران و مسولان نیز باید با روحیه بسیجی در محل کار خود حاضر شوند چرا که برای هر کدام از عناوین، خون حدود ۷۰ شهید بر زمین ریخته شده است.

مطالب مشابه
دیدگاه ها