نمایش نوار ابزار

امام جمعه زابل:مـردم از گفتـار بدون عمل خسته شده‌اند

شنبه ۴ شهریور ۱۳۹۶

متن خطبه دوم نماز جمعه 3 شهریور 96 شهرستان زابل به امامت حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر کیخا امام جمعه شهرستان زابل در مصلی المهدی ( عج )

 

از 17هزار شهید ترور ، شهادت 12هزار نفر را منافقین بر عهده گرفتند و 8 شهریور روز مبارزه با تروریسم هم نامیده شده است ؛ جنایات منافقین را فراموش نکنیم ، فراموش نکین که ضربه ای که منافقین بر پیکره یک دین وارد میکنند از ضربه کفار حزبی بیشتر است چرا که منافق خنجر از پشت میزند وجنایتکارتر از منافقین کسانی هستند که آنها را بوجود و پشتیبانی می کنند.

 

و اگر نگوییم منافقین چه کسانی هستند و چه جنایت هایی را انجام داده اند ، اگر مطالعه نکنیم ، اگر این مطالب گفته نشود چه بسا زمانی برسد که جای ظالم و مظلوم در ذهنها عوض شود ؛ مگر در بعضی از مناطره ها این مطالب و گفته را نداشته ایم و همچین اشتباهاتی شکل گرفت .

 

هفته دولت است و روزهای آغازین شروع بکار دولت دوازدهم ؛ بعد از تنفیذ حکم ریاست جمهوری توسط رهبر معظم انقلاب ؛ ریئس جمهوری ایشان مشروعیت پیدا میکند و شخص منتخب رئیس جمهور جمهوری اسلامی میشود برای همه ملت،چه آنها که رای داده اند به او و چه آنها که رای نداده اند .

 

 

کابینه دولت دوازدهم شکل گرفت و الان زمان عمل به وعده ها رسیده است ، عمل به آنچه که در مناظره ها گفته شد و مرد شنیدند و رسانه ها آنها را ثبت کردند و در ثانیه شمار وادی عمل قرار دادند ؛ اقتصاد مقاومتی با نگاه به تولید و اشتغال؛رسیدگی به مقوله مهم بیکاری و عدم اشتغال اینها جزء مهمترین وعده های اصلی رئیس جمهور محترم و دولتمردان ماست .

 

ما هم آرزوی موفقیت داریم برای دولت دوازدهم و با تمام وجود برای پیشرفت و اعتلای نظام در خدمت همه مسئولین و دلسوزان نظام هستیم ؛ ما معتقدیم هر دولتی که روی کار می آید متعلق به همه جامعه است ؛ اگر جایی گفته شود یا اشاره گردد به اینکه چون در فلان مکان دولت رای کمتری داشته ، پس توقعی نداشته باشد ، این حرف را هر عاقلی محکوم میکند .

 

هفته دولت بهترین فرصت برای اینکه دولت از کارهای کرده خودش را نمایشی داشته باشد هست تا مردم تشویق شوند و روحیه بگیرند و چشم امیدشان به مسئولانشان بیشتر گردد .

 

در شهرستان های سیستان طرح هایی افتتاح میشود که بعضی از طرحها را بصورت اجمالی از آنها باخبرهستیم .

 

نمی دانیم آیا در موضوع آزاد راه زابل- زاهدان که یکی از مصادیق موضوعات مهم است آیا افتتاحب داریم یا نه ؟

 

آیا بازارچه مرزی ، طرح تجارت چمدانی که قرار بود بازار را متحول کند خبری در این زمینه درهفته دولت می شنویم؟ یا نه ؟

 

نمی دانیم آیا در موضوع منطقه ویژه رامشار مربوط به این موضوع طرحی ، افتتاحی ، در این هفته داریم؟ یا نه ؟

 

امروز معاون محترم استاندار صحبت هایی آماده کرده اند ، البته ما گلایه مندیم از آقای استاندار و معاونینشان ، شاید در دیگر استانها اینگونه کاری از مسئول ببیند اجازه صحبت در خطبه ها را به آن مسئول داده نشود ، اما ما سبک و روش مان و خلق و خوب مان اینگونه هست که به مسئولین فرصت میدهیم و تا جای ممکن همکاری می کنیم .

 

جناب جمشید نژاد بفرمائید در مورد موضوع گردشگری چرا تحولی صورت نمیگیرد ؟ در جذب توریسم داخلی و خارجی چه کردید ؟

آیا نمی ارزد دولت در بعضی از بازه های زمانی از خود هزینه صرف کند و دانش آموز ، کارمند و… و اینها را سوق بدهد به آثار باستانی سیستان تا این موضوع شکل بگیرید و صدا و سیما گزارش تهیه کند و یک تبلیغ میدانی شکل بگیرد و مردم به این اماکن سوق پیدا کنند ؛ ما این موضوع را بارها به مسئول میراث فرهنگی معترض شدیم و ایشان از ما فرصت خواستند ولی تاکنون هیچ عملی مشاهده نشده است .

 

افراد توانمند را  روی کار بیاورید ؛ مردم از گفتار بدون عمل خسته شده اند؛ چرا منطقه ویژه رامشار خاک میخورد؟ اینها مطالبات ماست و پای کار هستیم .

 

از همین درآمد مرز کارگاه های متعدد در روستاها تاسیس کنید.

 

فردا شنبه 4 شهریور روز کارمند است، برای زاهدان حق مرزنشینی دیده شود ولی در سیستان 4 شهرستان حق مرزنشینی ، کارمندانش میگیرند ، اما کارمند شهرستان زابل که همین ریگ ها در ریه اوهم میرود حق مرزنشینی نمیگیرد .

 

ما به استاندار محترم در همین موضوع در فرمانداری گفتیم اما تا حالا خبری در خصوص این موضوه ندیده و نشنیده ایم ؛ یک برش اشتباه در تهران نسبت به 5 شهرستان شکل گرفته است و همین راه را داریم ادامه میدهیم ، با وزارت کشور رایزنی کنید ، اگر مجلسس قرار است ورود کند پیگیر آن باشید تا جلوی این اشتباه گرفته شود .

 

قرار بود مدیریت مرزی ثابت و مفید داشته باشیم ، چه شد ؟

 

اگر همین جا دپوی کالا شکل بگیرید و تاجر افغان با واسطه تاجر زابلی کالای خودش را تهیه کند چقدر شغل مستقیم و غیر مستقیم ایجاد میشود.

 

سیستان بهترین مکان ها برای پرورش دام و طیور به مثل شتر مرغ،قرقاول،بلدرچین و کاشت داروهای گیاهی است چه اقدامی انجام داده اید ؟

 

سیستان بهترین مکان برای تولید انرژی پاک است تولید برق با آفتاب و باد؛ اما مشاهده میکنیم بودجه کلان این طرحها در یک گوشه دیگر هزینه میگردد که نه باد آنچنانی دارد و نه آفتابی؛خوب است که نمایندگان مجلس ، ملی فکر کنند

 

اینها گوشه ای از مطالبات ماست؛ائمه جمعه دست دوستی با همه مسئولان دلسوز دارند و بنده افتخار میکنم که نوکر این ملت درنظام اسلامی باشم .

 

 

این روزه ها نام شهید محسن حججی،این پاسدار رشید اسلام زمزمه محافل و مجالس است و خداوند متعال این جوان رشید رعنای 25 ساله را برای همه ما حجت قرار داد.

 

شهید حججی از رویش های انقلاب اسلامی است و ما به برکت انقلاب اسلامی،به برکت ولایت فقیه و علمداری ایشان در یک بازه زمانی میرحسینی و عالی ها و امروز شهید خزایی ها و حججی ها را داشته ایم و محل رویش این مردان بزرگ مسجد است .

 

مساجد را داریم زیرا مساجد جامعه را بیمه میکنند و محل تربیت جوان مومن با تقوی ، با تقوای،با نشاط،بسیجی،انقلابی مخلص ، عابد زاهد به مثل شهید محسن حججی مسجد است .

 

ما در هفته دولت هستیم ، 2 تا 8 شهریور ، که هشتم شهریور سالروز شهادت مظلومان رئیس جمهور وقت محمد علی رجائی و نخست وزیر ایشان حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد جواد باهنر درسال 60 ه.ش توسط منافقین کوردل می باشد.

مطالب مشابه
دیدگاه ها