نمایش نوار ابزار

امام جمعه زابل : نهادینه شدن امربه معروف و نهی ازمنکردرجامعه توطئه های فرهنگی دشمنان راخنثی می کند

پنج شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۵

به گــزارش پایگاه اطلاع رسـانی دفتر امام جمعه شهرستان زابل ، حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر کیخا در جلسه امر به معروف و نهی از منکر گفت: اجراي امر به معروف و نهي از منكر در جامعه ضروريست و ماه هاي رجب، شعبان و رمضان بهترين فرصت براي نهادينه كردن اين واجب ديني به شمار می رود.

وی افزود: امام خمینی با تشکیل انقلاب اسلامی امر به معروف ونهی از منکر را در جامعه ایجاد کرد و شهدایی که تحت اوامر امام راحل حرکت و بذل جان کرده اند نیز امر به معروف نهی از منکر کرده اند.

وی تصریح کرد: تمامی زندگی ما در راستای امر به معروف نهی از منکر می باشد بنابراین همگان مکلف و موظف به نهادینه کردن آن هستند.

وی با بیان اینکه، نهادینه شدن امر به معروف و نهی از منکر در جامعه توطئه های فرهنگی دشمنان را خنثی می کند افزود: وظیفه اعضای ستاد امر به معروف نهی از منکر بسیار سنگین است چرا که بایستی علاوه بر اخذ نتیجه های خوب در جلسات باید خروجی جلسات نیز در جامعه نمایان شود.

وی با اشاره به، باید همه بصورت ید واحد عمل کرده تا کار نمایان شود افزود: در این راستا طرحی نوشته و به عنوان قرارگاه فرهنگی همه صاحب نظران در آن شرکت کنند همچنین در این طرح در یک چشم انداز چندین ساله نتیجه قرارگاه در جامعه دیده شود.

وی با اشاره به پرهیز از جزیره کاری گفت: متاسفانه در امور فرهنگی جزیره کاری زیاد شده است در حالی که هر فرد در جامعه موظف است علاوه بر اینکه نسبت به انجام وظایف دینی خود احساس مسوولیت داشته باشد نسبت به دیگران نیز بی تفاوت نباشد.

خطیب نماز جمعه شهرستان زابل تاکید کرد: دشمنان با سرمایه گذاری کلان در بخش ماهواره تلاش دارند با تولید برنامه های مختلف ضد فرهنگی، جوامع اسلامی به ویژه ایران را از راه اصلی خود منحرف کنند.

حجت الاسلام کیخا تصریح کرد: دشمن برای هنرمندان برنامه های ویژه دارد به طوری که بعضی سفارتخانه ها هنرمندان را دعوت می کنند.

مطالب مشابه
دیدگاه ها