نمایش نوار ابزار

امام جمعه زابل: هفته وحدت زمان بصیرت و انسجام است

شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۵

امام جمعه زابل گفت: هفته وحدت، هفته بصیرت و انسجام است و برادران تشیع و تسنن باید اتحاد خود را محکمتر از همیشه داشته باشند و مواظب دشمنان قسم خورده نظام جمهوری اسلامی باشند.

حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر کیخا در گفت و گو با خبرنگار مهر، با تبریک ایام هفته وحدت اظهار داشت: در تمام قرون از صدراسلام تاکنون تلاش مسلمین این بود تا بشریت تشنه حقیقت را با اسلام ناب محمدی آشنا کنند.

وی افزود: در سرزمین دارالولایه سیستان، شیعه وسنی به زیبایی مفهوم وحدت را عینیت بخشیده اند و از مصادیق بارز مسلمانانی هستند زیرا برادرانه در کنار هم زندگی می کنند.

وی گفت: هرکجا دشمن نگاه سوئی به این میهن داشت شیعه و سنی در این استان سینه سپر کردند و خونشان در کنار هم بر زمین ریخت و برای اعتلای اسلام وعزت وشرف امت اسلامی از هیچ تلاشی فروگذار نکردند.

امام جمعه زابل ادامه داد: از صدر اسلام تاکنون تلاش مسلمین این بود تا بشریت را با اسلام آشنا کنند و در حال حاضر به برکت جمهوری اسلامی که ادامه همان حکومت پیامبر اکرم(ص) است، اسلام واقعی در دنیا انتشار یافته است.

وی تصریح کرد: هفته وحدت، هفته بصیرت و انسجام بین شیعه وسنی است و برادران تشیع و تسنن باید اتحاد خود را محکمتر از همیشه داشته باشند و مواظب دشمنان قسم خورده نظام جمهوری اسلامی باشند.

وی تأکید کرد: دشمنان این وحدت را نمی خواهند و اتحاد بین شیعه و سنی موجب عصبانیت آنها خواهد شد و این اتحاد همچون خاری بر چشم آنان است.

مطالب مشابه
دیدگاه ها