نمایش نوار ابزار

امام جمعه زابل: واقعه غدیر خم نقطه عطفی برای نظریه حکومت اسلامی است

یکشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۶

متن خطبه دوم نماز جمعه ۱۷ شهریور ۱۳۹۶ شهرستان زابل به امامت حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر کیخا امام جمعه معزز شهرستان در مصلی المهدی ( عج )

یکی از ایام مهم این ماه ۱۰ ذی حجه عید سعید قربان است ، اما بالاتر از عید قربان و عید فطر است ، عیدالله الاکبر ، عید سعید غدیر خم است که در روز ۱۸ ذی حجه می باشد ، این روز ، روز  امامت و ولایت است ، روز اعلام رسمی امامت ۱۲ امام معصوم ، جانشینان برحق خاتم الانبیاء محمد مصطفی ( ص ) ؛ اعلام به همراه اخذ بیت وگرنه بارها وصی بودن ، وارث بودن ، خلیفه و جانشین بودن علی ابن ابیطالب اعلام شده بود اما در واقع عید غدیر خم رسماً در ملا عام اعلام شد و بیعت گرفته شد .

امام راحل عظیم الشان فرمودند : " غدیر آمده است که بفهماند سیاست به همه مربوط است در هر عصری باید حکومتی باشد با سیاست ، منتهی سیاست عادلانه که بتواند به واسطه آن سیاست اقامه صلاه کند اقامه صوم کند اقامه حج کند اقامه همه معارف را بکند و راه را باز بگذارد برای صاحبان افکار " غدیر برای این است .

غدیر شأن حاکم اسلامی را معرفی می کند و نقطعه عطفی است برای نظریه حکومت اسلامی ؛ اسلام نیامده است که در مساجد خلاصه شود و به جامعه کاری نداشته باشد ؛ اسلامی نیامده است که بگوید سیاست مال سیاسیون و دینانت مال متدییون ، بلکه حرف اسلامی عینیت و هم یکی بودن دین و سیاست با هم است برخلاف تفکر لیبرال .

حکومت اسلامی آرزوی بود که بر دل خیلی از علمای بزرگ ماند و ما باید شکر گذار خدواند باشیم که در همچین حکومتی نفس می کشیم .

انقلاب اسلامی ما  ادامه عاشورا ، غدیر و ادامه اُحد ، بدر و حنین است و پیام غدیر تبعیت از ولی خداست ؛ در عصر حضور وظیفه داریم از امام معصوم تبعیت کنیم و در عصر غیبت از نایبش ، ولی فقیه که تعیین شده خود امام معصوم است .

پیام غدیراین است که آحاد جامعه ، همه مردم ، تمام حزب های سیاسی با هر سلیقه ای ، چه اصلاح طلب ، چه اصولگرا گوش بفرمان ولی فقیه باشند و مرجع و فصل الخطاب آنان در تمام امور فردی ، اجتماعی ، اقتصادی و سیاسی رهبر معظم انقلاب باشد .

چقدر جامعه اسلامی هزینه داد در نافرمانی از ولی خدا ، باید مدام هزینه ها تکرار شود ؟ مدام عاشوراها و اُحدها تکرار شود  تا ما به خودمان بیاییم؟ این انقلاب ادامه عاشورا و احد است و هر تخلفی که در آن زمان شکل گرفت و موجب عذاب متخلفین گردید در این انقلاب هم همان عِقاب و عذاب متوجه متخلفین از فرامین ولی فقیه است .

اگر میخواهیم موفق باشیم و رضای خداوند نصیب ما شود همه مطیع رهبری ، همه مطیع فرمانده ، تمام مسئولین ، رئیس جمهور ، رئیس مجلس ، قوه قضائیه و تمام آحاد مسئولین و مردم همه مطیع رهبری باشیم .

این عیدالله اکبر را به همه مسلمین تبریک و تهنیت عرض می کنیم نه فقط تشیعه بلکه همه مسلمین ، زیرا این عید به تمام مسلمین تعلق دارد ؛ مجالس شادی بپا کنیم و غدیر را به همه تبیین نمایم .

از تمامی فرماندهان سپاه پاسداران در کل کشور ، در استان و بالاخص در شهر زابل به جهت مراسم بازخوانی واقعه غدیر تشکر می کنیم و به شما بزرگواران توصیه می کنیم که در این مراسم شرکت کنید .

امروز جمعه ۱۷ شهریور سالروز قیام خونین ۱۷ شهریور ۱۳۵۷ ه. ش است ؛ چند ماه مانده به پیروزی انقلاب در میدان ژاله تعداد زیادی از مردم بی دفاع توسط رژیم ستم شاهی به شهادت رسیدند .

در ماه شهریور شهادت شهیدان رجایی و باهنر ، شهادت آیت الله قدوسی و حمله صدام ملعون را داریم که در همه این حوادث تاکنون دست کثیف آمریکا دیده میشود ، همین هایی که داعیه ی دفاع از حقوق بشر هستند و در حال حاضر کشته شدن مظلومانه مسلمانان میانمار را می بینند و سکوت می کنند .

کشته شدن مردم سوریه و یمن را می بینند و دیدنند و سکوت می کنند و سکوت کردند ؛ فاجعه انسانی در راخین میانمار دیده میشود اما سکوت میشود ؛ چقدر کشته و زخمی ، چقدر آواره و غرق شده در دریا ، اینها را می ببیند و سکوت میکنند .

حتما حکومت میانمار چراغ سبز استکبار جهانی را دیده است که اینطور وقیحانه کشتار می کند ، وقتی که به زن شیطان صفتی که بر صندلی حاکمیت میانمار نشسته جایزه صلح داده میشود این یعنی مشارکت آمریکا و سازمان ملل در این جنایت ؛ وقتی که سربازان ارتش میانمار توسط اسرائیل دوره های مخصوص نظامی می بینند این یعنی مشارکت اسرائیل در نسل کشی و کودک کشی در میانمار .

عربستان به مثل بودائیان میانمار در یمن کشتار راه انداخته ، اینجاست که چهره وهابیت و داعشیت بیشتر از نقاب بیرون می آید ، اینجاست که مشخص میشود داعش ، آل سعود و بودائیان میانمار قطعات پازل نقشه سلطه طلبی آمریکا ، انگلیس و اسرائیل هسستند و مسلمانان باید باهوش و زیرک باشند که کلاه سرشان نرود .

مطالب مشابه
دیدگاه ها