نمایش نوار ابزار

واژه عالم یادآور عشق به الله در سایه علم و عمل به دستورات والای خداوندی است

دوشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۴
امام جمعه شهرستان زابل گفت : واژه عالِم یادآور عشق به الله در سایه علم و عمل به دستورات والای خداوندی است.

به گـزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر جمعه شهرستان زابل ، حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر کیخا در مراسم یادواره شهدای روحانی شمال سیستان و بلوچستان با حضور آیت‌ الله عباسعلی سلیمانی نماینده ولی‌ فقیه در سیستان و بلوچستان،  شب  دوشنبه  در مصلی المهدی (عج) شهرستان زابل برگــزار شد عنوان کرد: شهدا راه پویان راستین راه انبیا و رسولان و اهل‌بیت (ع) در جمیع اعصار و قرون هستند که در راه آنها به شهادت رسیده‎اند و مدام و مستمر در حال استفاده روزی در مقام ربوبیت خداوند هستند.

امام جمعه زابل ا اظهار کرد: شهادت مانند تاجی بر سر عزیزانی نهاده شد و واژه مقدسی است که یادآور جان‌فشانی و مبارزات حق علیه باطل است و واژه عالِم یادآور عشق به الله در سایه علم و عمل به دستورات والای خداوندی است.

وی گفت: بعضی از شهدا مزین به دو زینت هستند یکی زینت شهادت و دیگری زینت عالم بودن است، آن عالمی که مداد آن برای نشر معارف استفاده می‌شود از خون شهید برتر است و حال همان عالم در مسیر و راه خدا کشته شود مقام آن بالاتر است.

امام جمعه زابل بیان کرد: این جلسه یاد بودی از شهدای عالم و طلبه شیعه و سنی است که در مسیر نشر معارف نفس کشیدند و به شهادت رسیده‌اند.

مطالب مشابه
دیدگاه ها