نمایش نوار ابزار

امام جمعه زابل : پاسخ قاطع سپاه به تروریست ها گوشه ای از اقتدار ایران را به نمایش گذاشت/ روز قدس فقط روز فلسطین نیست

شنبه ۳ تیر ۱۳۹۶

متن خطبه دوم نماز جمعه 2 تیرماه 1396 شهرستان زابل در مصلی المهدی ( عج ) به امامت حجت الاسلام والمسلمین کیخا امام جمعه شهرستان

 

امروز جمعه 2 تیر ، 28 ماه رمضان روز جهانی قدس است ، در 16 مرداد 1358 بعد از بمب باران جنوب لبنان توسط اسرائیل غاصب امام راحل عظیم الشأن از مسلمانان جهان خواستند که آخرین جمعه ماه رمضان را به عنوان « روز قدس » انتخاب کنند ؛ روز جهانی قدس برای حمایت ملت مظلوم فلسطین است ، روز قدس روز وحدت امت اسلامی در مقابل جنایات رژیم غاصب صهیونستی در فلسطین ، غزه و دیگر کشورهای اسلامی ؛ روز قدس در منظومه ی فکر ناب و مطهر امام راحل رضوان الله علیه روز اسلام است .

 

روز قدس روز حکومت اسلامی است روزیست که باید به ابرقدرتها فهماند که دیگر آنها نمی توانند در ممالک اسلامی پیشروی کنند ، امام خمینی فرمودند : من روز قدس را روز اسلام و روز رسول اکرم ( ص ) می دانم ، روزی است که باید ما تمام قوای خودمان را مجهز کنیم و مسلمین از آن انزوایی که آنها را کشانده بودند خارج شوند و با تمام قدرت و قِّوت در مقابل احانب بایستند ؛ روزی که باید به ابرقدرتها هشدار داد که باید دست خود را از روی مستضعفین بردارند و سرجای خود بنشینند .

 

روز قُدس در منظومه فکر ناب و مُطهر خلف صالح امام راحل ( ره ) رهبر حکیم و فرزانه ما امام خامنه ای ( مد ظله العالی ) روز صف بندی عدل در مقابل ظلم است ، روز قدس فقط روز فلسطین نیست ، روز امت اسلامی است ، روز فریاد رسای مسلمانان ، علیه سرطان کُشنده ی صهیونیزم است ؛ روز قدس یک پیام جهانی دارد ، نشان دهنده این است که امت اسلامی اولاً زیر بار ظلم نمی رود ولو این ظلم از پشتیبانی بزرگترین و قدرتمندترین دولت های عالم برخودار باشد .

 

فلسطین پاره تن اسلام است ، هر کجا دفاع از فلسطین باشد ، ما در آنجا حضور داریم ؛ روز قدس روز مقابله مستضعفین با مستکبرین است ؛ تلاش استکبار جهانی و صهیونیست بین الملل در وهله اول این است که قدس و فلسطین فراموش شود ، هم از صفحه جغرافیا حذف شود و هم از صفحه ذهن مردم ، در وهله دوم تلاش کردند که در افکار جهانی فلسطینیان را تروریست و صهیونیست ها را قربانی تروریست معرفی کنند ، اما با تدبیر امام راحل ( ره ) نقشه های دشمن نقش بر آب شد .

 

تعیین روز قدس چهره واقعی و پُر از زخمِ فلسطینیان را به جهان نشان داد و تشکر از همه شما خوبان که با زبان روزه جهاد فی سبیل الله انجام دادید ، زن ، مرد ، پیر و جوان ، مردم ، مسئولین ، مادران بزرگواری که به همراه طفل شیرخوارشان حضور پیدا کردند ، از همه شما عزیزان ، ملت بصیر و بسیجی و همیشه در صحنه ، به نیابت نایب امام زمان (ع ) ولی فقیه ، رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ایی تشکر و قدردانی ویژه دارم .

 

یکشنبه 4 تیر 30 رمضان سالروز بمباران سبعانه ی جنوب لبنان توسط صهیونیست ها ؛ ماهیت رژیم جعلی اسرائیل و آمریکا و همه مستکبرین در برهه های مختلف شناسایی شده است ، اینکه اینها که هستند و چه اهدافی دارند بر هیچ عاقلی پوشیده نیست ، پروژه و برنامه نیل تا فرات اسرائیل بیانگر چه است ، این خوی درندگی استکبار جهانی ، در راس آنها آمریکاست ، لبخند آنها ما را گول نزند ، هیچ وقت آمریکا ، انگلیس و اسرائیل بطور واقعی دست دوستی بطرف ما دراز نخواهند کرد .

 

به فرمایش دیده بان تیزبین انقلاب ، آمریکا و اذنابش با مساله هسته ای ما مشکلی ندارند مشکل آنها اساس جمهوری اسلامی است ، اینکه میگویند ایران باید تغییر رفتار بدهد منظورشان حذف جمهوریاسلامی است ، تغییر ساختار و حکومت است ، یعنی همان حکومت طاغوت شود که نوکر و مزدور غرب باشد .

 

FATF  بهانه است ، داشتن موشک بالستیک بهانه است ، غنی سازی 20 درصد و … بهانه است ، ما باید خیلی مواظب باشیم ، در مذاکرات که بعضی ها اصرار داشتند ، چهره آمریکا مشخص شد ، حتی آنهایی که تحلیل سیاسی شان ضعیف بود هم فهمیدند که آمریکا قابل اعتماد نیست .

 

چند روز پیش هم « طرح جامع تحریم ایران و روسیه » را در مجلس سنای آمریکا تصویب کردند با 98 رای موافق و 2 رای مخالف ، دقیقاً مخالف با روح و جسم برجام ، در این میان از برنامه برجام چه باقی می ماند ، هیچی ، یک قراردادی که دولت ایران در همان اول کار قبل از هر نوع اجرای تعهد طرف مقابل عملیاتی کردند .

 

برچیدن سانتریفیوژها ، تعطیلی فردو ، بتن ریزی در قلب رآکتور آب سنگین اراک و غیره ؛ در حالیکه هشدار داده شد که بزار طرف مقابل قدمی بردارد بعد شما بردار ، حالا ما ماندیم و این همه کلایی که سرمارفت ، ما به تعهد عمل کردیم و طرف مقابل نقص برجام کرد ، این ماهیت استکبار جهانی است .

 

از سپاه پاسداران این سبزپوشان و سربازان همچون کوه مقاوم ولایت که با حمله موشکی به مواضع داعش در دیرالزور دل مسلمین را شاد کردند و در واقع سیلی محکمی به استکبار جهانی نواخته شد ؛ تشکر از قرارگاه قدس سپاه و سربازان گمنام امام زمان ( ع ) که در روزهای اخیر در جنوب استان گروهای تروریستی و مزدوران استکبار جهانی را قلع و قمع کردند و به درک واصل نمودند .

 

این مقاومت است که باعث اقتدار نظام ماست ، این ایمان به وعده های خداست که باعث عزت و شرف و اقتدار و سیادت ماست ، همان راه شهدا و امام شهدا ؛ رهبر معظم انقلاب اشاره ای به عوامل اقتدار ما داشتند که دشمن نمی خواهد اینها باشد ، اشاره فرمودند به اهمیت ویژه مسأله اقتدار نظامی و امنیتی کشور.

فرمودند : « این جزو مسائلی است که باید حتماً مورد توجه قرار گیرد ، اینکه دشمن از سپاه بدش می آید ، خب معلوم است ، می خواهید آمریکا از نیروی قدس شما خوشش آید ، معلوم است که بدش می آید ، معلوم است که شرط و شروط میگذارد در بخش های مختلف ، خب او می خواهد عوامل اقتدار در ما نباشد .

 

دوشنبه 5 تیر 1 شوال طبق تقویم عید سعید فطر است ، البته باید منتظر اعلام باشیم ، پیشاپیش تبریک و تهنیت عرض می کنم و آرزوی قبولی طاعات و عبادات .

 

سه شنبه 6 تیر سالروز سوء قصد منافقین مزدور در سال 1360 به رئیس جمهور وقت در مسجد ابوذر تهران ، عزیزی که آن موقع یعنی 1360 رئیس جمهور بودند و به اراده ذات اقدس باری تعالی ماندند تا بعنوان ذخیره یی باشند برای جانشین امام راحل عظیم الشان ؛ خداوند متعال ایشان را نگه داشت تا علمدار باشد ، تا نایب امام زمان ( ع ) شود تا رهبری کند این ملت غیور را که پرچم اسلام را برسرشان بلند کردند .

 

چهارشنبه 7 تیر ، سالروز انفجار بمب توسط منافقین کوردل در دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی در سال 1360 و شهادت مظلومانه آیت الله دکتر بهشتی و 72 تن از یاران حضرت امام خمینی ( ره ) و شهادت سیدی بزرگوار ، عالمی مجاهد ، روحانی فاضل که رهبری انقلاب را در سیستان بر عهده داشتند ؛ شهادت جانسوز آیت الله شهید سید محمد تقی حسینی طباطبایی ، شهادت ایشان واقعاً ثلمه یی ایجاد کرد که مصداق لا یسدها شیء است .

 

گرامی میداریم یاد این شهید بزرگوار را و همه شهدای 7 تیر را و تبریک و تسلیت عرض می کنیم به خانواده این شهید و تقاضایی از خانواده معظم له داریم که مسجد آیت الله حکیم را دوباره زنده کنند ، این مسجد فقط یک مسجد نیست بلکه تاریخچه مُدّون انقلاب اسلامی است ، در قلب این مسجد اصرار این انقلاب و مجاهدت ها در این خطه ایران عزیز اسلامی نهفته است که انشالله به مثل شکل قبل خودش باسازی شود .

مطالب مشابه
دیدگاه ها