نمایش نوار ابزار

امام جمعه زابل : ۶ هزار گورخواب و کارتن خواب در زابل به سر می برند/ شهرداری زابل توانایی پرداخت حقوق کارکنان خود را ندارد

شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵

حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر کیخا در جلسه ای که با حضور دکتر نهاوندیان رییس دفتر ریاست جمهوری با حضور نخبگان و معتمدین و سران طوایف در دانشگاه زابل برگزارشد عنوان کرد: سیستان سرزمین اولین ها و بهشت باستان شناسان می باشد به طوری که اولین جراحی مغز و انیمیشن جهان در آن به ثبت رسیده است.

وی با بیان اینکه، تنها اندکی از استعدادهای اقیانوس بی انتهای سیستان به فعلیت رسیده است ادامه داد:  سیستان دارای تالاب هامون است که با خشک شدن آن هزاران صیاد، کشاورز و دامدار بیکار شدند و این موضوع سبب فشار به شهرهای اطراف شده است.

امام جمعه زابل با بیان اینکه، در تهران تنها 50 قبرخواب آن هم در قبرهایی شبیه هتل زندگی می کنند رسانه ها آن را به خوبی به نمایش گذاشتند ادامه داد: در شهرستان زابل 6 هزار قبر خواب وکارتن خواب وجود دارد اما هیچ کس به آن توجه نکرد.

حجت الاسلام و المسلمین کیخا با عنوان اینکه، انتظار می رود مطالبه ویژه ای در خصوص سیستان بیشتر از گذشته داشته باشید تصریح کرد: شهرداری زابل توان پرداخت حقوق نیروهای خود را از چند ماه قبل ندارد.

وی با بیان اینکه، آن قدر مشکلات مالی در شهرستان زابل زیاد است که به فرمایش استاندار شهر زابل شهر نیست بلکه روستای بزرگی است  تاکید کرد:  مردم و بازاریان زابل به شدت تحت فشار هستند که اگر مهاجرت انجام شود فاجعه ای بزرگ صورت می گیرد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان زابل با اشاره به اینکه سیستان سالهاست که از روند رو به رشد و تغییر بازمانده گفت:اگر اصحاب کهف در سیستان به خواب فرو می رفتند و بعد از چندین سال بر می خواستند با همان سیستان قبلی روبرو می شدند بدون هیچگونه تغییری و این نشان از هیچگونه مطالعه ای برای گذر سیستان از این بحران صورت نگرفته است.

خطیب نماز جمعه زابل در پایان گفت: از درامد مرز حداقل تا اطلاع ثانوی قسمتی به پنج شهرستان سیستان تعلق گیرد همچنین اگر منطقه آزاد هنوز تصویب نشده لااقل منطقه ویژه رامشار جهت دپو کالا فعال شود.

مطالب مشابه
دیدگاه ها