نمایش نوار ابزار

امام جمعه موقت زابل : عید قربان نماد پیروزی انسان بر هوای نفسانی است

جمعه ۱۰ شهریور ۱۳۹۶

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدقاسم هاشمی امام جمعه موقت زابل امروز جمعه در خطبه‌های نماز عید قربان این شهرستان از عید قربان به عنوان نماد پیروزی انسان بر قوای شیطانی و هوای نفسانی یاد کرد و افزود: این روز مهم و با عظمت و نماد پیروزی انسان بر قوای شیطانی و هوای نفسانی را خدمت همه تبریک عرض می‌کنم.


وی گفت: بر خلاف کلام الهام‌بخش وحی که مسلمانان را به الفت و دوستی با یکدیگر عداوت و دشمنی بر علیه کفار فرا می‌خواند، دشمن درصدد عوض کردن جایگاه دوست و دشمن است.


وی ذبح قربانی را یک عمل مستحب مؤکد برشمرد و افزود: بر اساس احکام اسلام گوشت قربانی به سه قسمت تقسیم می‌شود که قسمت اول آن بین فقرا و مستمندان توزیع می‌شود.


حجت‌الاسلام هاشمی ادامه داد: قسمت دوم را به عنوان هدیه به همسایگان و وابستگان می‌دهند و سهم دیگر را برای مصرف خانواده کنار می‌گذارند.


امام جمعه موقت زابل مناسک حج را به عنوان یکی از مهمترین اتفاقات عالم برشمرد و گفت: برگزاری مناسک حج که با حضور میلیون‌ها نفر از سراسر جهان در جوار حرم امن‌ الهی انجام می‌شود نشان‌دهنده عظمت و جایگاه رفیع اسلام است و به این معناست که می‌تواند عزیز و عظیم و متحد باشد.


وی گفت: در اسلام به توزیع گوشت قربانی در میان فقرا و مستمندان بسیار تاکید شده است و یکی از برکات سفارش اسلام به قربانی، رسیدگی به مستمندان و فقراست.


مسئول مرکز نمایندگی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در منطقه سیستان و بلوچستان در ادامه افزود: مراسم حج فرصت مناسبی برای رد و بدل شدن نظرات و دیدگاه‌های مختلف و بر طرف شدن سوء تفاهماتی است که به سبب شایعه پراکنی رسانه‌های خودفروخته مزدور استکبار بین مسلمانان رواج می‌یابد و همچنین باعث انس، الفت، همرنگی، هماهنگی و یک‌صدایی تمام مسلمانان جهان است.


حجت‌الاسلام والمسلمین هاشمی افزود: برخلاف کلام الهام بخش وحی که مسلمانان را به الفت و دوستی با یکدیگر عداوت و دشمنی بر علیه کفار فرا می‌خواند، سال‌هاست دشمن در جهت عوض کردن جایگاه دوست و دشمن برای امت اسلامی برنامه‌ریزی کرده است و این نسخه را بکار بسته است تا مسلمانان بخود مشغول شوند و دشمن واقعی را از یاد آنها ببرد.

مطالب مشابه
دیدگاه ها