نمایش نوار ابزار

بازدید امام جمعه زابل از نمایشگاه عکس گز نگاره ها در تهران

پنج شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۶

حجت الاسلام والمسلمین کیخا امام جمعه شهرستان زابل شب گذشته از نمایشگاه عکس‌های حامد غلامی با عنوان ” گزنگاره ها ” که در محل فرهنگسرای اندیشه در حال برگزاری است بازدید و زحمات این هنرمند فرهیخه تقدیر و تشکر کردند .

جمع‌ آوری عکس‌های این مجموعه به مدت 6 سال به طول انجامیده و دی‌ماه سال گذشته نیز در زاهدان به نمایش درآمده است و آثار جمع آوری شده در دو بخش مستند اجتماعی و طبیعت در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفته است.
براساس بیانیهٔ این نمایشگاه هنری، «درخت گز در منطقهٔ سیستان واقع درشمال سیستان‌وبلوچستان به‌عنوان نمادی از مقاومت و ایستادگی در برابر خشکسالی‌ها قلم‌داد می‌شود، به‌طوری که پس از کاشت این درخت در سطح زمین سال‌ها بدون آب بزرگ می‌شود.
منطقه سیستان 18 سال است که با خشکسالی رودخانه هیرمند و پس از آن تالاب بین المللی هامون دست و پنجه نرم می‌کند و «گز نگاره‌ها» به‌عنوان تصویری از ایستادگی مردم منطقه سیستان است.»
حامد غلامی متولد 1371، نخستین تجربهٔ حضور خود را در عرصه هنر با نقاشی و سپس هنر عکاسی آغاز کرد، وی مهم‌ترین هدف خود را نشان دادن سیستان و بلوچستان با تمامی زیبایی‌ها و کاستی‌هایش می‌داند.
بازدید از این نمایشگاه تا روز پنجشنبه 22 تیرماه 96 از ساعت 9 تا 20 در گالری فرهنگسرای اندیشه به نشانی تهران، خیابان شریعتی، نرسیده به پل سیدخندان ادامه دارد.

مطالب مشابه
دیدگاه ها