نمایش نوار ابزار

بوی عطر شهدا همراه با دعای عرفه شهر زابل را عطر آگین کرد

دوشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۵

مردم همیشه در صحنه دارالولایه سیستان امروز میزبان یکی از شهدای تازه تفحص شده هشت سال دفاع مقدس بودند و دعای پرفیض و روح بخش عرفه را همراه با امام جمعه، فرماندار و مسئولان در بوستان ملت زمزمه کرده و یاد شهدا به ویژه شهیدان فاجعه سال گذشته منا را گرامی داشتند.

امام جمعه زابل در این مراسم اظهار داشت: امروز ما در اوج معنویت در جوار شهدای گمنام حاضر شدیم تا دعای عرفه امام حسین(ع) را زمزمه کنیم.

حجت الاسلام علی اکبر کیخا افزود: دعای عرفه یادگار سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) است و آن حضرت میراث ماندگاری را برای مسلمانان به یادگار گذاشتند و ما امروز به یاد شهیدی از شهدای کربلا حضرت مسلم بن عقیل به سوگ نشسته ایم.

وی با اشاره به حضور پیکر پاک یکی از شهدای تازه تفحص شده در شهرستان زابل گفت: شهدا و ایثارگران در سنگرهای هشت سال دفاع مقدس دعای عرفه را با حالی خاص قرائت می کردند.

امام جمعه زابل یاد و خاطره شهدای منا را گرامی داشت و تاکید کرد: انشااله با دعای مومنان جهان کعبه از دست غاصبانش رها می شود و به زودی شاهد نابودی آل سعود خواهیم بود.

پیکر پاک شهید تازه تفحص شده پس از پایان دعای عرفه به زاهدان انتقال داده شد.

پیکر مطهر دوشهید تازه تفحص شده امروز از تهران وارد زاهدان شد و پس از برگزار دعای عرفه در زابل و زاهدان امشب برای آزمایش های DNA به تهران بازگردانده شد.

دیدگاه ها