نمایش نوار ابزار

تشریح مطالبات مردم زابل در خطبه‌های نمازجمعه/میزانی از درآمد مرز میلک به منطقه سیستان اختصاص یابد

شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۶

متن خطبه دوم نماز جمعه ۱۰ آذر ۱۳۹۶ شهرستان زابل به امامت حجت الاسلام والمسلمین دکتر علی اکبر کیخا امام جمعه شهرستان زابل در مصلی المهدی ( عج )

 

از رئیس جمهور محترم تشکر می کنیم که اولین سفر دولت ۱۲ را به صورت رسمی سیستان و بلوچستان قرار داده اند و تشکر ویژه اینکه ورودشان به استان را خطه دارالولایه سیستان و شهرستان زابل قرار داده اند ؛ همه باید توجه داشته باشیم که در مراسم رئیس جمهور محترم حضور پرشور داشته باشیم زیرا هم ما مهمان نواز هستیم دارالولایه سیستان در تمام تاریخ در بازه های زمانی ثابت کرده است که بهترین مهمان نوازها هستند و هم نسبت به نظام اسلامی کمال اکرام و احترام دارند ، انشالله حضوری پرشور و چشمگیر و گرم در مراسم استقبال داشته باشیم و همه در صحنه حاضر شویم و قطعا مطالبات مردم ما و استان بصورت خصوص سیستان به سمع و نظر رئیس جمهور محترم رسیده است .

 

تمامی مطالبات را ما بصورت شفاهی و کتبی خدمت ایشان عرضه خواهیم کرد و امیدواریم که برکات زیادی سفر ایشان به این استان و بصورت اختصاصی سیستان داشته باشد .

 

خواسته ی اصلی مردم ما از رئیس جمهور محترم مدیریت صحیح مرز است ، این یک مطالبه کلی است که برکات زیادی در آن وجود دارد ، مردم مرزنشین ما از نعمت مرز آنطوری که بایسته و شایسته باشد از نعمت مرز بهره مند شوند .

 

حال میخواهد این مطالبه در قالب منطقه آزاد باشد، منطقه آزادی که در آن تولید ، اشتغال و تاسیس کارخانجات صنعتی باشد ، ما منطقه آزاد عاقلانه میخواهیم که ضربه به تولید ملی نزند بلکه تقویت نظام اسلامی باشد نه یک دروازه ای باز شود برای ورود کالاهای خارجی و بس بلکه منطقه آزاد تجاری صنعتی در کنارش تاسیس کارخانجات ، کارگاه های صنعتی و تولید کالا و تبادل کالا با کشور همسایه و ورود کالاها ، این توازن برقرار شود هم نظام اسلامی تقویت شود و هم مردم بودن در کنار مرز سر سفره هایشان نمایان باشد .

 

از درآمد مرز که به گفته استاندار سابق حدود  20 میلیارد تومان ماهانه است ما انتظار داریم حداقل تا یک برهه زمانی خاص قسمتی از این درآمد به منطقه سیستان جهت آبادانی اختصاص پیدا کند .

استفاده و بهره از انتقال آب چاه نیمه به زاهدان : بهره سیستان باید مشخص شود ، یک قراردای نوشته شود که در قبوضی که شرکت آبفا در زاهدان نصیب آن میشود باید درصدی از این درآمد به سیستان تعلق گیرد .

 

بهره مندی از جاده مواصلاتی استاندارد : این همه کشته و هزینه ،  این همه از دست دادن شخصیت های بزرگ علمی در این جاده و داغ های بزرگ بر خانواده ها بخاطر نبود یک جاده استاندارد ، این همه رفت و آمد دریک جاده دوطرفه که بیش از ده سال از تصویب اجرای آن میگذرد ولی متاسفانه کامل به بهره برداری نرسیده است .

 

بهره مندی از امکانات شهری : بعد از انقلاب شهرستان زابل هیچ گونه پیشرفت و تغییری نداشته است و انتظار مردم این است که یک شهر استاندارد داشته باشند ، دیگر بلاد و استان ها از نعمت انقلاب چه استفاده ها بردند اما ما مشاهده می کنیم که حداقل امکانات تفریحی در شهر زابل که عروس همه شهرهای سیستان است دیده نمی شود .

 

جمعه ۱۰ آذر ۱۲ ربیع الاول میلاد مسعود پیامبر اکرم ( ص ) به روایت اهل سنت و آغاز هفته وحدت است ؛ هفته وحدت را خدمت همه مسلمین در اقصی نقاط جهان ، ایران و بالاخص استان سیستان و بلوچستان تبریک عرض می کنیم .

 

هفته وحدت یکی از رویش ها و برکات انقلاب اسلامی است تا در این ایام برکات ،نتایج و چستی وحدت مطالعه شود ؛ وحدت به این معنا نیست که شیعه سنی شود و بالعکس بلکه وحدت یعنی در کنارهم بودن ، شیعه و سنی در کنارهم همدل و همزبان باشند و پافشاری بر روی اشتراکات خودشان داشته باشند و همدیگر را به عنوان مسلمان بپذیرند و در مقابل استکبار جهانی مقاومت کنند زیرا هدف و تفکر استکبار جهانی این است که شیعه و سنی با هم نابود شوند .

 

 امروزه جهان اسلام نیاز بیشتری به وحدت دارد  ؛ الان هنگام تشکیل تمدن اسلام است ، بعد از انقلاب اسلامی تشکیل نظام و حکومت اسلامی نوبت به شکل گیری تمدن اسلامی است، گفتمانی محکم که تمام تمدن ها را تحت الشعاع و سوق به نظام اسلام  بدهد و این همان چیزی است که استکبار جهانی از اول تشکیل انقلاب اسلامی از آن میترسید.

 

دشمن در تلاش است که جلوی این تمدن را بگیرد و تلاش می کند که این فرهنگ مقاومت و اسلام ناب محمدی
( ص ) معرفی نشود و به قلوب دیگران نرسد و اسلام هراسی می کند تا جوانان غرب . دیگر بلاد که تشنه فطرت هستند به سمت توحید و اسلام نیاد و چهره اسلام را طوری دیگر نمایش بدهد؛ پیدایش و ترویج وهابیت در همین راستاست و بوجود آوردن داعش به هم دلیل است که هم چهره بدی از اسلام معرفی کنند و مسلمانان را به جان هم انداختند .

یکی اهداف استکبار جهانی در بوجود آوردن داعش و امثال آن عدم بیداری جهان اسلام و عدم توجه به ماهیت استکبار جهانی است ، جلوگیری از پیشرفت اسلام در اروپا و آمریکا و گرم شدن بازار فروش سلاح و سودهای کلان شرکت های اسحله سازی از دیگر اهداف آنهاست .

 

از دیگر اهداف استکبار جهانی در بوجود آوردن داعش رفع مشکل اقتصادی اروپا و آمریکا با فروش سلاح به کشورهای حمله کننده و یا شاید حمله شونده است و غفلت جهان اسلام از غده سرطانی به مثل اسرائیل ودر نتیجه قدرت گرفتن صهیونیست و با استفاده از تفرقه فلسظین را از بین ببرد .

 

امروز جمعه ۱۰ آذرماه سالروز شهادت آیت الله سید حسن مدرس ( ره ) و روز مجلس نامگذاری شده است ؛ مجلس در کلام امام راحل یعنی امید مستضعفین و خانه همه مردم و مرکز همه قانون ها و قدرت ، مجلس نگهدار مصالح کشور و ملت است و وظیفه آن پرداختن به مسائل ضروری و مشکلات محرومین است .

 

نمایندگان می بایست مدرس وار زندگی کنند ، مدرس وار تفکر و بصیرت داشته باشند و مواضع محکم به مثل مدرس داشته باشند ؛ مردم ما هم در این خطه دارالولایه انتظارات زیادی از دو نماینده خودشان دارند ؛ مردم دوست دارند از فعالیت های کلان کشور و منطقه سیستان نمایندگانشان باخبر باشند ، وعده هایی که دادند ، حق مردم است که از فعالیت ها باخبر باشند و آنطوری که باید و شاید نمایندگانشان فعالیت کنند ؛ در سیستان نماینده مجلس شدن بسیار سخت است زیرا کارهای زیادی بر زمین مانده و محرومیت زیاد شده است و هر کسی که نماینده شود باید خودش را نسبت به همه این سوالات آماده کند .

مطالب مشابه
دیدگاه ها