نمایش نوار ابزار

تشریح مطالبات مردم منطقه در جلسه شورای اداری سیستان/ مردم ما خواستار مدیریت صحیح مرز هستند

سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۶

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه زابل ، حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر کیخا در جلسه مشترک شورای اداری سیستان که ظهر روز سه شنبه با حضور استاندار ، ائمه جمعه ، فرماندارن و مدیران منطقه در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان زابل برگزار شد اظهار داشت : دهه فجر ایّامی است که قدرت خداوند متعال برای همگان نمایان شد و پرچم توحید با حضور مردم و لبیک به ندای امام راحل عظیم الشان در این کشور به اهتزاز درآمد .

 

وی بیان کرد: با خشک شدن هامون هزاران صیاد ، دامدار و کشاورز بیکار شدند ، دولت های مختلفی برسر کارآمدند و کارهایی را هم انجام دادند اما از آنجایی که مشکلات خیلی عمیق بوده است می بایست به سیستان نگاه ویژه داشته باشیم .

 

خطیب نماز جمعه زابل سوء مدیریت و مدیریت های مثبت ناپایدار را دو عامل مشکلات فراوان سیستان معرفی کرد و افزود : طرح هایی در این منطقه از جمله طرح نیم لوله اجرا شده است ولی متاسفانه در نیمه راه ناتمام و رها مانده است .

 

حجت الاسلام والمسلمین کیخا اظهار داشت: سخن مردم ما این است که فعالیت های اقتصادی باید در سر سفره ایشان دیده شود و میتوانیم با مدیریت صحیح مرز این موضوع را بر سرسفره مردم مشاهده کنیم.

 

وی با بیان اینکه مشکلات و مطالبات مردم در خطبه به سمع و نظز استاندار قبل رسیده است گفت استاندار قبلی در خصوص مطالبات منطقه قول هایی دادند ولی متاسفانه این وعده ها در مرحله گفتار ماند و عملی مشاهده نکردیم .

 

امام جمعه زابل اظهار داشت: انشالله با شناختی که ما از شخصیت شما داریم در وهله ی اول مرز درست مدیریت شود و فرصت ها و تهدیدات آن بطور صحیح و کارشناسی شده مطالعه گردد .

ایشان  با بیان اینکه استاندار سابق درآمد سالیانه مرز را ۲۵۰ میلیارد تومان اعلام فرمودند تاکید کرد : ما در خواست مان این است که تا اطلاع ثانوی قسمتی از آن درآمد صرف عمران ، پیشرفت و آبادانی منطقه شود .

مطالب مشابه
دیدگاه ها