نمایش نوار ابزار

حجت الاسلام والمسلمین راشکی در خطبه های نمازجمعه ۳۱ خرداد۱۳۹۸:مسئولین با بهره گیری از سیره پیامبراکرم(ص) و امیرالمومنین(ع) در انتصابات از نیروهای جوان ،با نشاط ،بابرنامه و بومی برمبنای شایسته سالاری استفاده کنند

جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸

بسمه تعالی

خطبه های نمازجمعه ۳۱ خرداد۱۳۹۸ به امامت حجت الاسلام والمسلمین راشکی امام جمعه موقت شهرستان زابل

 

مراتب تقوا : ترک محرمات الهی با غلبه بر شهوات و امیال نفسانی ، حرکت به سوی حق و صراط مستقیم ، مقام عرفانی و ملکوتی که ویژه سالکان الی الله می باشد.

 

رهبرمعظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب اعلام کردند که انقلاب وارد دومین مرحله خودسازی و جامعه پردازی و تمدن سازی شده است،

چارچوب گام دوم انقلاب اسلامی:

نظریه ی انقلاب اسلامی ، با تلاش و مجاهدت جوانان ایران اسلامی ، ایجاد تمدن نوین اسلامی و آمدگی برای طلوع خورشید ولایت عظمی امام زمان (ارواحنا فداه)

محورهای بیانیه گام دوم :

-مروری از گذشه انقلاب برای نسل جوان، نسلهای دوم و سوم وچهارم انقلاب و برای آشنایی با دیروز تا بدانند که همه سرمایه های ایران  ، دین مردم ، آزادی مردم ، استقلال مردم به تاراج می رفت.

-وضعیت امروز انقلاب اسلامی ، جایگاه انقلاب اسلامی در جهان ، اقتدار نظامی و جایگاه علمی

-آینده انقلاب اسلامی، در این قسمت تمام امید رهبرمعظم انقلاب به جوانان است ایشان حدود چهل بار کلمه جوان را در این بیانیه تکرار می کند، و این یک شعار از طرف رهبرمعظم انقلاب نیست بلکه یک باور است، باوری که از سیره اهل بیت (ع) اخذ نموده اند.

نمونه هایی از سیره اهل بیت(ع):

حضرت رسول اکرم(ص) زمانی که در مکه بودند برای اینکه مردم مدینه را به اسلام دعوت کند و مجذوب اسلام نماید شخصی به نام مصعب بن عمیر جوانی ۲۰ ساله قاری قرآن را به عنوان نماینده فرستاندند.

بعد از فتح مکه وقتی عزم جنگ حنین شدند جوان ۲۱ساله ای به نام عتاب بن اسید را به عنوان فرماندار و امام جماعت مسجد الحرام قرار دادند،بعضی اعتراض می کردند که مگر آدم پخته تر ودارای سن وسال بالاتر نبود که این جوان را قرار دادید، ایشان در جواب فرمودند: این طور نیست که هر که سنش بیشتر باشد افضل هم هست.

در آخرین روزهای عمر مبارک رسول گرامی اسلام ایشان سپاهی را باری مقابله با روم آماده کردند و فرمانده آن را یک جوان ۱۹ ساله به نام اسامه بن زید قرار دادند.

در سیره امیرالمومنین امام علی(ع) ، انتصاب فرماندار مصر به نام محمد بن ابی بکر که در موقع شهادت ۲۸ سال سن داشت.

مسئولان استانی و شهرستانی باید این سیره را نصب العین خود قرار دهند و در انتصابات از نیروهای جوان، بومی ، بانشاط ، بابرنامه ، را برمبنای شایسته سالاری و نه بر مبنای حزب و فامیل استفاده کنند.

مروری بر اتفاقات گذشته:

دیدار نخست وزیر ژاپن با رهبرمعظم انقلاب را داشتیم که پیام و پاسخ ایشان به نخست وزیر ژاپن اوج عزت شیعه است و این افتخار ماست که چنین رهبر با بصیرت و با درایت و حکیم و دانشمندی داریم.

۲۹ خردا سالروز خطبه نمازجمعه رهبر معظم انقلاب در سال ۸۸ می باشد که با فرمایشات خود بار دیگر علم این انقلاب را بیش از پیش برافراشتند و مانع از هرگونه انحراف در مسیر انقلاب شدند.

آمریکا به دنبال برجام موشکی و از بین بردن قدرت موشکی ایران است، اما نیروهای نظامی ما با شکار پهپاد فوق پیشرفته آمریکا که از حدود خود تجاوز کرده بود به آمریکا نشان داد که آرزوی نابودی قدرت موشکی ایران را به گور خواهد بود.

 

جمعه ۳۱خرداد سالروز شهادت سردار رشید اسلام دکتر مصطفی چمران است، وقتی ایشان برای تحصیلات عازم آمریکا می شود مادر ایشان می گوید در آن دیار از یاد خدا غاقل نباش، بعد از ۲۲ سال در موقع بازگشت دست نوشته ای می نویسند : مادر جان الان بعد از ۲۲سال به ایران باز می گردم و به جرات می توانم بگویم که حتی یک لحظه از یاد خدا غافل نشده ام.

شهید چمران وزیر دفاع بودند اما نه پشت میز نشین بلکه در صف اول مبارزه و در خط مقدم جبهه که در همانجا هم به شهادت رسیدند.

مسئولین باید اینگونه شخصیت ها را الگوی خود قرار دهند.

شنبه ۱ تیر سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی به فرمان حضرت امام خمینی(ره) در سال ۶۰ می باشد، تقدیر و تشکر می کنیم از مبلغین که سالهای سال عمر خویش را جهت تبلیغ دین اسلام در منطقه دارالولابه سیستان قرار داده اند.

۱ تیر آغاز هفته قوه قضاییه ، جا دارد از غعالیت های حضرت آیت الله رئیسی جهت مبارزه با فساد و ظلم کمال تقدیر و تشکر داشته باشیم.

۷ تیر سالروز شهادت آیت الله بهشتی و ۷۲ تن از یاران ایشان می باشد، امام(ره) در باره شهید بهشتی می فرمایند: من او را یک فرد متعهد مجتهد متدین علاقه مند به ملت و اسلام و بدرد بخور باری جامعه خودمان می دانستم.

آیت الله سیدمحمدتقی حسینی طباطبایی، سیدالشهدای دارالولایه سیستان به همراه شهید آیت الله بهشتی در ۷ تیر به شهادت رسیدند، ایشان برای تحصیلات به مشهد، قم،  نجف رفتند و بعد از کسب درجه اجتهاد به دیار خود سیستان بازگشتند، و به تربیت نیروهای مومن و انقلابی پرداختند. از ویژگی های این شهید بزرگوار ایثارگری تواضع قاطعیت امانت زندگی ساده و طلبگی ایمان و اخلاص می باشد.

 

 

 

دیدگاه ها