نمایش نوار ابزار

خطبه دوم نماز جمعه 13 اسفند 1395 شهرستان زابل

شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۵

قسمتی از خطبه دوم نماز جمعه 13 اسفند 1395 شهرستان زابل به امامت حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر کیخا امام جمعه معزز شهرستان زابل در مصلی المهدی (عج)

شنبه  14اسفند  5 جمادی الثانی سالروز تأسيس كميته امداد امام خمينی(ره) در سال( 1357ه.ش) وآغاز هفته احسان و نيكوكاری ( 14تا 20 اسفندماه ) است که بارها عرض کرده ایم که در اولویت کمک ، احسان و نیکوکاری ذبل ارحام ما هستند ؛ نگاه ویژه امام راحل و مقام معظم رهبری به مستضعفان است و یکی از ارش های انقلاب اسلامی دفاع از مظلوم است و باید نگاه ویژه ایی به مستضعفین داشته باشیم و مسئولین در وهله ی اول فلش این مسئولیت به سمت آن ها است .

حقوق های نجومی ، رانت ها و ثروت اندوزی بعضی از مسئولین هم خیانت به اسلام ، مردم ، نظام و خون شهداست ؛ مسئولی که ثروتش چند هزار میلیارد تومان است ، درد مردم را چگونه می تواند حس کند ؟ چون از جنس مردم نیست و کسی می تواند درد مردم را حس کند که از جنس مردم باشد .

آن وزیر محترمی که چند هزار میلیارد ثروتش است و در بهترین نقاط تهران چند صد متر ویلا دارد ، خانه های مسکن مهر را می گوید چیز بیخودی است … و نمی تواند درک کند که یک خانواده نیاز به یک اتاق داشته باشد، نمی تواند درک کند چون از جنس مردم نیست .

از دارالولایه سیستان ، از تنگه ی احد ایران اسلامی ، یک گلایه از رئیس جمهور محترم داریم ؛ ایشان اخیراً سفر چند ساعتی به مرکز استان داشتند ، اما کاش سفرهای ایشان طوری باشد که دردی از مردم دوا شود و آنطوری جلوه ندهد که بیشتر نمایشی باشد .

در بعضی از سایت ها مخابره شد که ایشان قسمتی از آزاد راه زابل ـــــــــــ زاهدان را افتتاح کردند .. کدام قسمت ؟ آیا از کوله سنگی تا زاهدان که از دولت قبل بوده ؟ از کوله سنگی به دوراهی ؟ ما که مشاهده نکردیم قابل استفاده باشد … کجا را افتتاح کرده اند ؟؟ یا تکذیب کنند یا اگر این کار را انجام داده اند عذرخواهی کنند زیرا این گونه کارها توهین به شعور مردم است و این جرم آن از کم کاری ، قصور و تقصیر اگر بیشتر نباشد کمتر هم نیست .

مردم ما انتظار داشتند که دردهایشان دیده شود دردهایی که به کرات ، مرات و دفعات از تربیون مقدس نماز جمعه که خطیب می بایست فقط برای خدا حرف بزند ما انتظار داشتیم که حرف های مردم را بشنوند .

در این سال اقتصاد مقاومتی ؛ اقدام و عمل ، ما اقدام و عملشان را مشاهده کنیم ، در مورد مرز و اشتغال ببینیم ، ائمه جمعه دیگر استان ها محیط خودشان را مشاهده می کنند و ما هم محیط خودمان را می بینیم که کاری انجام نشده است ، چه تدبیری برای امید مردم دیده شد ؟ هیچ .. نه تدبیری مشاهده کردیم و نه امیدی ، ما اینها را انتظار داریم .

یک گلایه هم از دو نماینده محترم و عزیز خودمان داشته باشیم که برای اولین بار در این سالی که گذشت ، بمناسبت سالگرد انتخاباتی که یکسال از آن گذشت مطرح می کنیم ؛ مردم ما انتظار دارند حنجره نمایندگان ما نسبت به این دردها بکار بیوفتد ؛ درد مرز را من امام جمعه نباید مدام فریاد بزنم ، درد نبود و کمبود اشتغال را ائمه جمعه نباید به تنهایی داد بزنند ، نماینده باید در مجلس پیگیر این موضوعات باشند و صدای مردم را به گوش مسئولین برساند .

همه مردم ما این دو نماینده بزرگوار را که از سرمایه ها و بخبه های این منطقه هستند قبول دارند ، اما ما این حق را در خود مشاهده می کنیم که از ایشان انتظار داشته باشیم و نکاتی که مطرح است را بیان کنیم ، اگر دست حرام خواری موجود است باید قطع شود ، اگر دست هایی که قصور می کنند در امر مردم و این قصور باعث بدبینی مردم نسبت به نظام اسلامی می شود این دست بودنش در آن مکان حرام است و دست حرام را قطع بکنید ، که این انتظار مردم است ، در ضمن اینکه امورات کلی کشور نمایندگان ما ورد می کنند و الحمدالله ورود خوبی هم داشتند و در امورات خصوص منطقه هم ورد جدی تر داشته باشند تا نشاط و شادابی منطقه را هرچه بیشتر کند .

مطالب مشابه
دیدگاه ها