نمایش نوار ابزار

خطبه دوم نماز جمعه 27 اسفند 1395 شهرستان زابل

شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۵

قسمتی از خطبه دوم نماز جمعه 27 اسفند 1395 شهرستان زابل به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر کیخا در مصلی المهدی ( عج ) شهرستان زابل

سه شنبه  1فروردين  22جمادي الثاني آغاز سال  1396ه. ش که این سال را پیشاپیش تبریک عرض می کنیم ؛ نگاهی به گذشته در این سال داشته باشیم به زحمت هایی که مسئولین کشیدند و فعالیت هایی که داشتن در منطقه و استان خودمان ؛ ضمن تقدیر و تشکر از زحمات همه مسئولین عزیز که به واقع خدمت کردند و برای رضای خداوند به مردم شریف این منطقه خدمت کردند از همه تشکر می کنیم .

سالی که گذشت سال شروع مجلس جدید و شروع فعالیت دو نماینده عزیزمان که از نخبه های منطقه هستند که فعالیت هایی را هم در سطح ملی انجام دادند که قابل تقدیر و تشکر است ، در سطح منطقه هم فعالیت هایی داشته اند ، اما انتظار مردم سیستان بزگ از این دو نخبه ی خودشان که به امیدهایی به آنها رأی  داده اند بیشتری میرودکه دردهای مردم را بیشتر فریاد بزنند ؛  ان شاء الله  در این سال فعالیت های بیشتری از این دو بزرگوار دیده شود ؛ مطالبات مردم را رصد کنند مخصوصاً مطالباتی که از تریبون مقدس نماز جمعه  که خطیب نماز جمعه مکلف است که لحظه لحظه خطبه او برای خدا باشد نه برای رضای مردم ، مطرح می شود .

دولتمردان هم فعالیت هایی داشته اند که از زحمات شان تشکر می کنیم ، مخصوصاً فرمانداران ، بالاخص فرماندار ویژه شهرستان زابل که فرمانداری متعهد ، دلسوز ،  مومن و انقلابی که علی رغم کمبود امکانات زحمات خوبی کشیدند ؛ اما بطور کل خیلی از مطالبات مردم دیده می شود که روی زمین مانده یا به تعبیری روی هوا مانده ، مطالباتی که مردم داشتند و دوست داشتند که بطور واقعی به آنها و مشکلات مردم رسیدگی و اثر آن در جامعه دیده شود .

ما مُنکر زحمات دولتمردان نیستیم و نمی گوییم کاری انجام نشده است ، اما می گوییم که ، بیش از اصل کار سروصدای آن کار بیشتر و بیشتر بوده است و این صحیح نیست ، طرح گازرسانی و روشن شدن مشعل در زاهدان ، از همین مقوله می باشد ؛ تحقق وعده دولت به مردم موقعی است که مشعل گاز در خانه ها روشن شود ، نه لوله گاز الان بیاید و چهار ، پنج سال دیگر به منازل و خانه ها برسد ؛ در واقع جایزه نوبل قبل از اینکه به طرح شهد و شرنگ که البته می بایست در مورد گیرنده آن تجدید نظر شود که حق و حُقوق دیگران ضایع نشود ، قبل از آن باید به اینگونه افتتاحات و فتوحات برسد ؛ مقوله ی افتتاح پروژه های از قبل افتتاح شده ، از همین مقولات است و این ها توهین به شعور مردم می باشد و ان شاء الله که دیگر تکـرار نشود .

از مطالبات مردم دارالولایه سیستان یکی مرز بود ، مدیریت درست مرز و حق سیستانی ها از مرزی که دارند ، از مرزی که مشکل دارد .

 چرا مردم در مشکلات مرز فقط سهیم باشند و در منافع آن هیچ گونه سهمی نداشته باشند ؟

چرا ماهی 20 میلیارد تومان و سالی 250 میلیارد تومان که خود بزرگواران فرموده اند مردم و شهرستان هایی منطقه که به شکل روستا است و هنوز استاندارهای شهری را به خودش ندیده است ، حقی نداشته باشند ؟

مرزی که می بایست باز باشد و مانند سایر مرزهای دیگر کشورمان درست مدیریت شود ، چرا مرز سیستان مدام باز و بسته شود ؟

یه دفع قول بازگشایی را می دهند مرز باز می شود ، باز پشت سرشان مرز بسته می شود ، آخر با این وضعیت کدام تاجر می آیید اینجا تجارت کند ؟

این ها حرف های ماست ، اگر این حرف ها غیر منطقی است بگویید تا ما از شما عذرخواهی کنیم و اگر منطقی است بسم الله ، اقدام و عمل بکنید .

در مورد منطقه آزاد که سکوت خیلی بهتر است زیرا ظاهراً کار شما بزرگواران نیست ، اما منطقه ویژه اقتصادی رامشار چه ، این منطقه چندین سال است که تصویب شده است ، چقدر توانسته اید از این منطقه استفاده بهینه ببرید ؟

این ها سوالات مردم ماست ، اگر این سوالات غیر منظقی است بگویید تا ما از شما عذر خواهی کنیم و مطالعه و عمل مان را بیشتر کنیم و اگر بجاست بسم الله جواب بدهید .

در مورد تخفیف مالیات برای کسبه ، بازاریی که نبض آن دارد از کار می ایستد و نفش های آخرش را می کشد و نفس آن دارد قطع می شود ، با یک دپوی کالا در شهرستان شما می توانستید بازار منطقه را مثل قبل متحول بکنید ، این کار را انجام ندادید و تخفیف مالیات برای کسبه که روزهای پرگردوغبار دارند تخفیف مالیات چه شد ؟ رسانه ای کنید تا ما هم مطلع شویم .

تخفیف برق که در مجلس قبلی تصویب شد در قبوض دیده نمی شود ، مردم از اداره برق و مالیات گلایه مند هستند و این ها مباحثی است که باید بررسی شود و دو نماینده بزرگوار این موارد را رصد کنند ، انتظار ما از این دو نخبه بزرگ این است که فقط از حنجره ائمه جمعه برخواسته نشود و در حنجره نمایندگان تکرار و اکو شود تا به نتیجه و ثمر برسد ؛ رونق بازار دیده نشد و دیگر مطالبات ….

آزاد راه زابل ـ زاهدان  که این مورد را هم نمی دانیم بگوییم یا نگوییم ؛ این ها مطالباتی است که دولتمردان عزیز باید توجه کنند و ما کسی نیستیم که از فریاد زدن مطالباتمان خسته بشویم ما از آنگونه افراد نیستیم تا رسیدن به هدف راهمان را ادمه میدهیم چون نظام و انقلابمان را دوست داریم و بر سر ارزش ها پایندیم و به سمت آرمان ها در حرکت هستیم و رهبرمان از ما خواسته است که مطالبه گر باشیم و ما مطالبه گر هستیم  .

مطالب مشابه
دیدگاه ها