نمایش نوار ابزار

خطبه های نمازجمعه مورخ ۲۲ آذر۱۳۹۸ به امامت حجت الاسلام والمسلمین کیخا امام جمعه شهرستان زابل

جمعه 13 دسامبر 2019

بسم الله الرحمن الرحیم
خطبه های نمازجمعه مورخ ۲۲ آذر۱۳۹۸ به امامت حجت الاسلام والمسلمین کیخا امام جمعه شهرستان زابل

تقوا
اتقوا الله با عمل به دستورات دین، اصول دین، فروع دین، اخلاق را سرلوحه قرار دهیم، به عنوان مسلمان سبک زندگی اسلامی داشته باشیم.
اوصاف شیعه
تقوا، طاعت خداوند، تواضع،خشوع،تعهد، اهل ذکر ، روزه، نمازگزار، نیکی به والدین، امانت دار، بصیر و اهل تلاوت قرآن.
حتی اگر شدیدترین گناهان و بدترین آنها را انجام داده باشد بازهم نباید از توبه و از رحمت خداوند متعال ناامید باشد.
روز پژوهش و گام دوم انقلاب اسلامی
از مناسبت های این هفته روز پژوهش می باشد، در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی که دایره المعارف انقلاب اسلامی و نشان از منظومه تابناک فکری رهبر معظم انقلاب است به ۷ درستاورد، ۷ظرفیت و۷ ماموریت اشاره شده است.
۷ماموریت در قالب “توصیه ها” بیان شده و اولین توصیه علم و پژوهش است.
حضرت آقا فرمودند: دانش، آشکارترین وسیله عزت و قدرت یک کشور و روی دیگر دانایی و توانایی است، دنیای غرب به برکت دانش خود بود که توانست برای خود ، ثروت و نفوذ و قدرت دویست ساله فراهم کند و با وجود تهیدستی در مسائل اخلاقی و اعتقادی، با تحمیل سبک زندگی غربی به جوامع عقب مانده از کاروان علم، اختیار سیاست و اقتصاد آنها را به دست گیرد.
العلم و سلطان، توانا بود هرکه دانا بود، به سوءاستفاده از دانش به مثل غرب نوصیه نمی کنیم، اما اصرار و تاکید به جوشاندن علم و دانش داریم، استعداد علم و تحقیق ایرانی از متوسط جهانی بالاتر است و در دوهه اخیر رستاخیز علمی در کشور آغاز شده و با دستاوردهای دانش و فناوری ما را به رتبه ۱۶ در میان ۲۰۰ کشور جهان رسانده و باعث شگفتی جهان شده است.
۱۱ برابر شتاب رشدعلم در جهان داشته ایم اما هنوز بسیار عقبیم و باید به قله ها دست یابیم، در دوران قاجار و پهلوی عقب ماندگی شرم آوری تحمیل ایران شده بود.
رهبرمعظم انقلاب:
اینجانب همواره به دانشگاه ها و دانشگاهیان و مراکز پژوهش و پژوهندگان، گرم و قاطع و جدی در این باره تذکر و هشدار و فراخوان داده ام، ولی اینک مطالبه عمومی من از شما جوانان است که این راه را با احساس مشئولیت بیشتر و همچون یک جهاد در پیش گیرید، سنگ بنای یک انقلاب علمی در کشور گذاشته شده و این انقلاب ، شهیدانی از قبیل شهدای هسته ای نیز داده است ، به پا خیزید و دشمن بدخواه و کینه توز را که از جهادعلمی شما به شدت بیمناک است ناکام سازید.
حوزه و دانشگاه تکلیف دارند در رشد و پیشرفت منطقه نقش ایفا کنند، دانشمندان عزیز ظرفیت و استعداد ها ی انسانی و جغرافیایی منطقه را مطالعه کنید، در موضوع تولید شغل و اشتغال تحقیق نموده و ارائه طریق نمایید.
وحدت حوزه و دانشگاه
چهارشنبه ۲۷ آذر روز وحدت حوزه و دانشگاه است، سالروز شهادت شهید آیت الله دکتر مفتح.عرایضی هم در این باره هست که ان شاءالله در مراسم مخصوص ارائه خواهد شد.
دو نوع دانش پژوه و جوینده دانش داریم: دانشجو و طلبه ، الحمدلله حوزه علمیه زابل در این چندسال رشد خوبی داشته و قوی ترین حوزه سطوح عالی جنوب شرق کشور ، به زودی ان شاءالله برپایی درس خارج فقه و اصول و همچنین تاسیس شعبه جامعه المصطفی العالمیه را شاهد خواهیم بود.
دانشگاه های خوبی در منطقه داریم که یکی از فارق التحصیلان این دانشگاه استاندار محترم هستند، حضورشان در نماز جمعه شهرستان زابل را خیرمقدم عرض می کنیم.
روز حمل و نقل (بزرگراه زابل زاهدان و فرودگاه زابل)
در حضور استاندار محترم استان سیستان و بلوچستان به مناسبت روز حمل و نقل درخواست نگاه ویژه به جاده و فرودگاه منطقه سیستان داشته باشیم، نقش جاده در پیشرفت منطقه بسیار مهم به شمار می آید و اتمام پروژه بزرگراه زابل زاهدان که سالها مطرح است باید در دستور کار قرار گیرد.
توجه ویژه به پروازهای فرودگاه زابل ، بسیاری از متخصصین بیان نمودند که اگر پروازهای فرودگاه افزایش یابد و منظم شود قطعا فواید و اثرات مفیدی در منطقه خواهد داشت و شاهد پیشرفت چشمگیری در منطقه خواهیم بود

دیدگاه ها