نمایش نوار ابزار

خطبه های نمازجمعه مورخ ۳۰ فروردین ۹۸ به امامت حجت الاسلام والمسلمین کیخا امام جمعه شهرستان زابل

جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸

خطبه اول:

ملاک برتری انسانها از یکدیگر تقواست و هرچه درجه بندگی بیشتر باشد رتبه انسان بالاتر است، می بایست عبد خدا بود نه عبد دنیا و هوای نفس، باید از بند تعلقات دنیایی رها شد، در دنیا زندگی کنیم اما اسیر و عبد دنیا نباشیم، برای اینکه راه را گم نکنیم خداوند متعال انبیا ،رسولان و حجج الهی را ارسال فرمودند و دستور به اجتناب از دنیاپرستان و هواپرستان و طاغوت ها را دادند.

خطبه دوم:

یکشنبه یکم ازدیبهشت ۱۵ شعبان سالروز ولادت با سعادت و مبارک منجی عالم بشریت حضرت امام زمان(علیه السلام) در سال ۲۵۵ه.ق نام: محمد ، پدر: حسن بن علی عسکری(ع) ، مادر: نرگس(س)، لقب مهدی صاحب الزمان(عج) .

همه ادیان معتقد به منجی هستند همه مسلمانان اعتقاد به مهدی موعود دارند و حتی معتقد هستند که در موقع ظهور حضرت عیسی بن مریم که یکی از پیامبران صاحب شریعت و اولی العزم است به ایشان اقتدا می کند، نمازخواندن حضرت عیسی پشت حضرت مهدی از بدیهیات اهل تسنن و تشیع است منتهی شیعیان معتقدند که ایشان به دنیا آمده و غیر شیعه معتقدند به دنیا خواهد آمد، ما معتقدیم که ایشان در سال ۲۵۵ ه.ق در سامرا به دنیا آمده اند و در همین دنیا زندگی می کنند اعتقاد شیعه بر این است که امام زمان در این دنیا به اذن خدا  تمشیت امور می کنند  و عالم را مدیریت می کنند ، لذا فرمودند اگر حجت خدا(امام زمان(عج)) در زمین نباشد، زمین اهلش را می بلعد و عالم به هم می ریزد.

تبریک ایام، نیمه شعبان ،شب نیمه شعبان شب جشن، شب احیا و شب مناجات شعبانیه و شب دعای کمیل است.

۱۵ شعبان روز جهانی مستضعفان نامگذاری شده نه اینکه ناتوانند، نه ، بلکه بالقوه و بالفعل قدرت دارند اما تحت فشار و حملات طواغیت هستند.

زوز ۱۵ شعبان به روز سربازان گمنام امام زمان (عج) هم نامگذاری شده ، عزیزانی که لازمه کارشان این است که در گمنامی باشند، حتی شهادتشان هم در گمنامی است. این روز را به عزیزان وزارت اطلاعات در کل کشور ، استان و به خصوص عزیزانی که در خطه سیستان مشغول خدمت به نظام اسلامی هستند تبریک عرض می کنم و به این عزیزان و خانواده های محترم شان خسته نباشید  عرض می کنم.

سربازان گمنام امام زمان (عج) چشمان تیزبین نظام هستند که در کل جامعه ، ادارات، ارگانهای مختلف نظاره گر هستند و در هر کجا خطری متوجه نظام باشد برخورد می کنند. این امنیتی که ایران اسلامی دارد یک قسمتش مدیون زحمات این عزیزان هست.

بنده بیشتر از خود این عزیزان ازخانواده های بزرگوارشان تقدیر و تشکر می کنم که اگر سختی و اجرشان بیشتر از این عزیزان نباشد کمتر نیست. با بعضی از عزیزان مجموعه وزارت اطلاعات از نزدیک آشنا هستم ، افرادی متدین ،مومن، انقلابی و ولایی هستند.

دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۶ شعبان سالروز تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به فرمان حضرت امام(ره) در سال ۱۳۵۸ می باشد. به کوری چشم استکبار جهانی به کوری چشم رئیس جمهور آمریکا ترامپ احمق دیوانه که واژه هایی که لایق خودش و ازنابش بود را به سپاه پاسداران نسبت داد. به کوری چشمشان امسال در ماه شعبان دو روز را به خصوص برای سپاه  جشن گرفتیم و می گیریم یکی سوم شعبان که روز پاسدار بود و دیگری ۲ اردیبهشت که سالرور تاسیس سپاه پاسداران است.

اگر در میدان جنگ نظامی انقلاب تهدید شود

اگر در میدان جنگ اقتصادی انقلاب تهدید شود

اگر میدان جنگ فرهنگی،اجتماعی انقلاب تهدید شود

اگر در میدان جنگ سیاسی انقلاب تهدید شود

سبزپوشان سپاه پاسداران با اقتدار کامل حاضرند و در همه این میادین توی دهان آمریکا و ازنابش زده اند و آنها را خار و ذلیل کرده اند. آمریکا از ملت ایران عصبانی است آمریکا از سپاه پاسداران عصبانی است بنابه سخن شهید بهشتی از دست ما عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر.

خورشید فروزان سپاه پاسداران در منظومه فکری امام راحل عظیم الشان آفریده شده و چهل سال است که نورافشانی می کند، پرتوی نورش می شود بسیج مردمی ، پرتوی نورش می شود حشد شعبی عراق، سپاه بدر ، پرتوی نورش می شود فاطمیون افغانستان ، زینبیون پاکستان ، می شود مقاومت سوریه ، می شود حزب الله لبنان.

انقلاب ما انفجار نور است و سپاه پاسداران نوری از انوار انقلاب است، ما به استکبار جهانی در راس آنها به آمریکا جهانخوار تروریست تروریست پرور می گوییم که همه ما ملت ایران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هستیم، سربازان سبزپوش ولایتیم ، سربازان سبزپوش نایب امام زمان(عج) هستیم که دعای ولی عصر ارواحنافداه بدرقه راه ما است.

این شیطنت های آمریکا آخرین دست و پا زدن های آن ها است، سرعت افول آنها بیشتر شده است.

رهبر عزیز ما فرمودند:

آمریکاییها به خیال خودعلیه سپاه پاسداران و در واقع علیه انقلاب و ایران نقشه می کشند و گربه رقصانی می کنند، البته این خباثت ها به جایی نمی رسد.

سه شنبه ۳ اردیبهشت سالروز شهادت سپهبد قرنی اولین رئیس ستاد مشترک ارتش جمهوری اسلامی ایران که در مقابله با منافقین و در پاکسازی ارتش از لوث نفوذی های طاغوتی بسیار اثرگذار بود و بالاخره هم توسط منافقین لعین در سال ۵۸ به شهادت رسیدند ، ایشان فردی انقلابی و شخصیتی همچو شهید صیاد شیرازی بودند. گرامی می داریم یاد همه ارتشیان عزیز را و تبریک روز ارتش که گذشت ، برای ارتشیان عزیز، غیور و دلاور آرزوی سلامتی داریم.

تشکر از ستاد بحران ، فرماندار محترم، سپاه ، ارتش ، بسیج  و شورای شهر و شهردار جهت تلاش شبانه روزی برای رفع مشکل آب گرفتگی، البته شهر تا استانداردها بسیار فاصله دارد و مشکلات از ادوار گذشته بوده و برای حل آن می بایست کار کارشناسی انجام شود،در رابطه با سیستم فاضلاب و خروج آبهای سطحی برنامه ریزی لازم صورت نگرفت، که با نیم ساعت بارش باران مردم با مشکلات مواجه شدند و مدارس تعطیل شد.

 باید تمام شهرداران ، تمام نمایندگان ،تمام فرمانداران، تمام استانداران ادوار مختلف جمع شوند و مشکلات را در یک مجلس بررسی کنیم و علل مشکلات و افرادی که قصور داشتند را بیابیم.ان شا الله که در شهر ما و منطقه ما این امر مهم شکل بگیرد که مسئولی که زمان مسئولیتش تمام شد و در چند سال آینده عیب کارش مشخص شد توسط قوه قضاییه بازخواست شود.

دیدگاه ها