نمایش نوار ابزار

خطبه های نمازجمعه ۱۰خرداد۹۸ به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین کیخا امام جمعه شهرستان زابل

جمعه ۱۰ خرداد ۱۳۹۸

بسمه تعالی

خطبه های نمازجمعه ۱۰خرداد۹۸ به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین کیخا امام جمعه شهرستان زابل

 

تقوای جمعی یعنی این که جمع انسانها مراقب باشند و اجازه ندهند تا حرکت عمومی جامعه از راه حق منحرف شود، یعنی مواظب باشند که اجتماع در تمام امور سیاسی، اقتصادی و فرهنگی از جاده شریعت خارج نشود.

از علما و مبلغین عزیز اعم از مقیمین و اعزامی از قم ومشهد ، هیئات امنا مساجد، هیئات مذهبی و حوزه های علمیه برادران و خواهران به جهت نشر معارف وپاشیدن بذر تقوای فردی و جمعی در جامعه در ماه مبارک رمضان تقدیر و تشکر می گردد.

تشکر ویژه از نیروهای امنیتی، انتظامی و سبزپوشان سپاه پاسداران به جهت برقراری امنیت محافل و مراسمات.

امروز جمعه ۱۰خرداد ،۲۵ ماه مبارک رمضان آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و روز جهانی قدس است ، یکی ازبرجسته ترین یادگارهای امام راحل عظیم الشان، که فرمودند: روز قدس ، روز مقابله ی مستضعفین با مستکبرین است.

همچنین ایشان فرموده اند: روز قدس ، روز اسلام است. روز قدس، روزی است که اسلام را باید احیا کرد. روز قدس ، روزی است که باید به ابرقدرت ها هشدار بدهیم که اسلام دیگر تحت سیطره ی شما، به واسطهی عمال خبیث شما واقع نخواهد شد.

امام خامنه ای عزیز نیز فرمودند: روز قدس یکی از برجسته ترین یادگارهای امام عزیز  ماست. او بود که ارزشهای اسلامی را بعد از انزوا ، دوباره احیا کرد، میراث او همین ارزشها و همین جمهوری اسلامی است. به برکت روز قدس، این نام را ما توانستیم هر سال در دنیا زنده نگه داریم.

عزیزان امسال روز قدس، شرایط خاص و اهمیت ویژه ای دارد. علتش شرایط حال جهان اسلام و خیانت بعضی از کشورهای عربی به مردم فلسطین هست.

خیانت ارتجاع عرب در راس آنها عربستان و بحرین و دست دوستی با رژیم صهیونیستی و عادی سازی روابط با این رژیم اشغالگر و طرح پلید "معامله قرن" که توسط آمریکا مطرح شده که در حال زمینه سازی برای اجرای آن است. باعث شده که روز قدس امسال، خاص تر و ویژه تر باشد.

طبق طرح "معامله قرن" قرار است دولت فلسطینی جدیدی به نام "فلسطین جدید" در اراضی کرانه باختری و نوار غزه تشکیل شود. این طرح "معامله قرن" در واقع تکرار مواضع اعلامیه بالفور است.

بعد از تشکیل عثمانی و تجزیه امپراتوری آن، سرزمینهای تحت قیومیت عثمانی بین فرانسه و انگلیس تقسیم شد. براساس قرارداد (سایس-پیکو) عراق و اردن به انگلیس و سوریه و لبنان به فرانسه داده شد و در اختیارشان قرار گرفت. اما فلسطین مسکوت ماند و بدون قیومیت باقی ماند. و هدفشان ورود و استقرار اتباع یهودی به سرزمین فلسطین بود. در قالب منطقه ای آزاد در سال ۱۹۱۷ یک سال بعد از قرارداد سایس-پیکو. اعلامیه بالفور توسط وزیر خارجه انگلیس منتشر شد که در آن به حق یهودیان مبنی بر مهاجرت به فلسطین و تعلق داشتن فلسطین به یهودیان تاکید شده بود، کشوری استعمارگر یعنی انگلیس ملک فلسطینیان را تحت اشغال یهودیان قرار می دهد.

با شروع جنگ جهانی دوم و پیروزی متفقین شرایط برای یهودیان بهتر شد، نقل شده: در اواخر جنگ جهانی دوم (ترومن) رئیس جمهور آمریکا درخواست کرد که تعداد ۱۰۰هزار یهودی به فلسطین مهاجرت کنند و فلسطین را بین یهودیان و مسلمانان تقسیم کنند.

حالا معامله قرن

کشورهای عربی به همراه آمریکا و رژیم صهیونیستی در حال اجرا کردن سندی خیانت بار علیه مردم فلسطین تحت عنوان معامله قرن هستند.

ترامپ رئیس جمهور آمریکا، داماد یهودی الاصل خودش (جارد کوشنر) را مامور رسیدن توافق بین فلسطینی ها و رژیم صهیونیستی کرده است. مرحله اول: عادی سازی روابط برخی کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی بود، مرحله دوم: انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس، چون یکی از بندهای اصلی معامله قرن، اعلام پایتخت بودن قدس برای رژیم صهیونیستی است.

در این طرح، حق بازگشت فلسطینی ها به کشورشان حذف شده (جمعیتی بیش از ۵میلیون نفر) آوارگان فلسطینی حق بازگشت ندارند و شهر اشغالی قدس بهصهیونیست ها واگذار می شود. و به جای آن منطقه ابودیس در کرانه باختری برای فلسطینی ها در نظر گرفته شده است.

همچنین فلسطین جدید حق داشتن ارتش و سلاح ندارد و تنها می تواند پلیس مسلح داشته باشد، همینطور می بایست ، تمام سلاحش را تحویل دهد و حتی رهبر حماس نیز باسد سلاح فردی و شخصی خودش را تحویل دهد.

خلاصه نتیجه این طرح تحت عنوان معامله قرن می شود: ۱- به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی در منطقه ۲- حل مساله فلسطین و رژیم صهیونیستی و دادن حاکمیت سرزمین به طور رسمی به صهیونیست ها.

رهبر عزیز ما فرمودند:

فلسطین آزاد خواهد شد؛ در این هیچ شبهه ای نداشته باشید. فلسطین قطعا آزاد خواهد شد و به مردم برخواهد گشت. و در آنجا دولت فلسطین تشکیل خواهد شد. امام بدنامی آمریکا و بدنامی غرب برطرف نخواهد شد. شکی نیست که براساس حقایقی که خدای متعال تقدیر کرده است ، خاورمیانه جدید شکل خواهد گرفت. این خاورمیانه ، خاورمیانه اسلام  خواهد بود. فلسطین باقی خواهد ماند، از بین نمی رود، تجزیه نمی شود و قطعا به آغوش اسلام و مردمش برخواهد گشت.

این دعای مستجاب ماست که لحظه لحظه به اجابت نزدیک می شود: مرگ بر اسرائیل ، و دعای مستجاب دیگر ما که شواهد به اجابت رسیدنش نمایان است و اظهر من الشمس است این دعا و نفرین و شعار است: مرگ بر آمریکا.

روز جهانی قدس را گرامی می داریم و از همه عزیزان مرد و زن ، پیر و جوان و… که در راهپیمایی روز جهانی قدس شرکت کردند و جهاد فی سبیل الله در دفاع از مظلوم برای نابودی ظالم انجام دادید تقدیر و تشکر می شود.

شنبه ۱۱ خرداد روز جهانی کودک

دوشنبه ۱۳ خرداد سخنرانی تاریخی عاشورایی امام خمینی(ره) در مدرسه فیضیه قم۱۳۴۲

سه شنبه ۱۴ خرداد ارتحال جانسوز حضرت امام خمینی(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و انتخاب حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای(حفظه الله) به رهبری انقلاب اسلامی توسط مجلس خبرگان.

چهارشنبه ۱۵ خرداد : پس از فاجعه فیضیه و در چهلم شهدای فیضیه مراسم ختم و حمله دولت شاه و دستگیری امام(ره) و قیامم ردم در نیمه شب ۱۲محرم ۱۵ خرداد، و اعتراضات مردم در قم ، تهران، ورامین و مشهد و شیراز، قیامی مردمی و خودجوش که نقطه عطف انقلاب اسلامی ۵۷ شد شکل گرفت.

دیدگاه ها