نمایش نوار ابزار

خطبه های نمازجمعه ۱۱بهمن ۱۳۹۸ به امامت حجت الاسلام والمسلمین کیخا امام جمعه شهرستان زابل

جمعه 31 ژانویه 2020

بسم الله الرحمن الرحیم
خطبه های نمازجمعه ۱۱بهمن ۱۳۹۸ به امامت حجت الاسلام والمسلمین کیخا امام جمعه شهرستان زابل

ایام فاطمیه است،ایام سوگواری حضرت فاطمه زهرا(س) تشکر از بانیان محافل، آرزوی قبولی این توسلات از همه عزاداران حضرت زهرا(س) ،مخصوصا از مبلغین و مداحان و ذاکرین اهل بیت(ع).
فاطمه(س) کیست؟ ولیه الله و عصمه الله الکبری
انما یرید الله لیذهب عنکم الرجس اهل البیت ویطهرکم تطهیرا.
او که رضایت و خشمش، رضایت و خشم خدای متعال است، ان الله یغضب لغضب فاطمه و یرضی لرضاها، مریم کبری، سلام ۷۰هزار فرشته بر فاطمه در محراب عبادت ، راضیه مرضیه طاهره مطهره،انسیه الحورا الصدیقه الشهیده،المحدثه، سیده نساء اهل الجنه، بتول: منقطع از همه تعلقات و ذوب در ذات حق، ام ابیها :شدت مهربانی و خدمت به پدر، بضعه منی : پاره تن من ، شجنه منی: شاخه ای از من، مدافع حریم ولایت و اولین شهیده راه ولایت، فاطمه ای که کوثر قرآن است، فاطمه ای که خداوند فرمود: و لولا فاطمه لما خلقتکما، رمز استمرار رسالت و وصایت و ولایت و امامت فاطمه هست، آینه زلال کوثر نبوی که نور رسالت عظمی پیغمبر اکرم و وصایت کبری ، علی بن ابیطالب را می بایست در یازده وجود مبارک بتاباند. او که علت غایی خلقت بشر می باشد،قیامی انجام داد به تنهایی،قیامی که نور را از ظلمت مشخص کرد، راه را از چاه نشان داد،شد اراده حق که فرمود:لیخرجهم من الظلمات الی نور، قیام کرد تا امام بر حق را بشناسیم و در این راه خودش و فرزندش “محسن” به شهادت رسیدند، درب سوخته ،فشار بین در و دیوار، پهلوی شکسته، بازوی شکسته، تازیانه و غلاف شمشیر.
می سوخت در و فاطمه پشت در بود
سوز دل او بیشتر از آذر بود
دودی که ز خانه علی بود بلند
از مطبخ آن خانه نبود از در بود
در وسط کوچه تو را می زدند، کاش به جای تو مرا می‌زدند.

فردا شنبه ۱۲بهمن، سالروز بازگشت حضرت امام خمینی(ره) به ایران و آغاز دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی، تبعید از قم به ترکیه ، نجف ، فرانسه و بعد از ۱۵ سال بازگشت به وطن.
سخن ،جهاد فی سبیل الله است، سخن از ملتی که برای رهایی از حکومت طاغوت ، انقلاب کردند و پرچم توحید و پرچم حکومت اسلامی را در کشور به اهتزاز در آوردند، انقلابی که نتیجه اش تشکیل نظام اسلامی شد.

رهبر معظم انقلاب:
از میان همه ملتهای زیر ستم ،کمتر ملتی به انقلاب همت می گمارد و در میان ملت هایی کهبه پا خاسته و انقلاب کرده اند، کمتر دیده شده که توانسه باشند کار را به نهایت رسانده و به جز تغییر ، آرمانهای انقلاب را حفظ کرده باشند،اما انقلاب پر شکوه ملت ایران بزرگترین و مردمی ترین انقلاب عصر جدید است، تنها انقلابی است که یک چله پر افتخار را بدون خیانت به آرمانهایش پشت سر نهاده و در برابر همه وسوسه هایی که غیرقابل مقاومت به نظر می رسیدند، از کرامت خود و اصالت شعارهایش صیانت کرده و اینک وارد دومین مرحله خودسازی و جامعه پردازی و تمدن سازی شده است.
دهه فجر فرصتی برای مطالعه انقلاب اسلامی مخصوصا برای نسل سوم و چهارم انقلاب است.
یاد شهدا و امام شهدا را گرامی می داریم، حال و هوای این دهه فجر خاص است، عطر شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی ، دلها را نورانی کرده و معطر به عطر بندگی خدای متعال شده است، سردار دلها ، سردار بی سر، قطعه قطعه ، اربا اربا، حاج قاسم تجسم انقلاب است، شخصیتی مومن و متعبد و انقلابی.
گام دوم انقلاب به برکت خون حاج قاسم سلیمانی محکم تر برداشته شد، قطعه قطعه شد تا دلها را کنار یکدیگر قرار دهد، شروع برکات شهادتش سیلی محکم به شیطان بزرگ بود، شروع برکات خون حاج قاسم و ابومهدی المهندس راهپیمایی چند میلیونی عراق بر ضد آمریکا بود، ضربه پشت ضربه، عین الاسد، هواپیماهای جنگی آمریکاییها، شکسته شدن کمر گاو شیرده آمریکا یعنی آل سعود در حملات مجاهدین یمن، ان تنصروا الله ینصرکم و یثبت اقدامکم.
دشمن دانسته که شهید حاج قاسم سلیمانی قدرتش از سردار سلیمانی به مراتب بیشتر است، شیشه عطری را شکستی و ببین که چگونه عطر وجودش همه دلها را معطر کرده و همه حاج قاسم سلیمانی شدند.
قدر این نعمات را بدانیم، قدر انقلاب را بدانیم، قدر اهتزاز پرچم توحید را بدانیم، قدر رهبر و مقتدا و نایب امام زمان(عج) را بدانیم، مردم قدردان هستند، مسئولین قدردان باشند، توکل به خدای متعال داشته باشند، مسئولی که بعد از شهادت حاج قاسم سلیمانی توسط شیطان بزرگ آمریکای تروریست، صحبت امکان مذاکره با شیطان بزرگ را مطرح می کند، معنی حرفش را متوجه نیست، ملتفت خیانتش نیست، دولت محترم بداند که ۴۱ سال در اوج تحریم ها رشد کرده ایم.
مشکلات سیستان
در رابطه با گاز و نفت مردم شکایت دارند، ما تماس با فرماندار محترم هم گرفتیم، عزیزان زحمت می کشند، اما زحمت باید نتیجه داشته باشد تا مردم راضی بشوند، ارگان های مربوطه که وظیفه شان نظارت بر توزیع نفت و گاز است باید وظیفه شان را درست انجام دهند، صحبت از قاچاق کپسول و سوخت با افغانستان است، جلوی قاچاق را بگیرید، نگذارید مردم در این سرما وبا این صف های طولانی اذیت بشوند، مسئولین اماکنی که توزیع گاز و سوخت را بر عهده دارند ، زمان بیشتری برای توزیع اختصاص دهند، دیرتر به خانه بروند تا مشکل مردم حل شود و از این سرما به راحتی عبور کنند،شکایات زیاد شده البته فرماندار محترم هم نسبت به بعضی از ارگان های مربوطه شاکی بودند، ان شاءالله ورود کنند، ورود بسیجی و انقلابی، مردم هم در کنارشان هستند، بعضی وقت ها شنیده می شود در حالی که مردم در صف های طولانی ایستاده اند، نورچشمی ها به راحتی کپسول به دستشان می رسد، بعضی از ادارات به راحتی به کپسول مورد نیازشان می رسند، اولویت مردم هستند، نگذارید مردم ، زن و مرد در صف های طولانی اذیت شوند، از ظرفیت پایگاه های بسیج برای نظارت بر کار توزیع استفاده شود، جلوی قاچاق گاز و نفت را بگیرید.
مردم ما در امور درمان و سلامت هم گلایه دارند، بعد از این که در ماه های گذشته به مسئولین تذکراتی در جلسات خصوصی دادیم، اما انگار یک احساس امنیتی از ناحیه این حقیر برای بعضی از مسئولین ایجاد شده بود، ما بارها تذکر داده بودیم که سیستان محل خدمت هست، مخصوصا اینجایی که مشکلاتش بیشتر می باشد، مسئولین یا کاری را قبول نکنند و یا اگر زود دلتنگ خانواده می شوند، خانواده شان را بیاورند به محل خدمت شان، و اگر نمی توانند کار را قبول نکنند، مستمر، شبانه روز، حاج قاسم سلیمانی وار سرکارشان باشند، شب و روز نداشته باشند، ما با کسی تعارف نداریم، همه عزیزاند و همه نورچشم ما هستند، ولی صحبت از مردم است، این مردم حق دارند، ولی نعمت ما هستند، شما حقوق می گیری نوکری کنی، شما حقوق می گیری به مردم خدمت کنی.
مردم نسبت به درمان و سلامت گلایه دارند و گلایه مند هستند، یک نمونه اش دستگاه سی تی اسکن است که به گفته خود عزیزان در کل این منطقه که حدود ۵۰۰هزار نفر جمعیت دارد خراب است و همین هفته پیش خبر دادند که بیماری که باید از سی تی اسکن استفاده می کرده،چون دستگاه خراب بوده ، گفتند ببرید زاهدان، و این بیمار نرسیده به دو راهی فوت کرده است، بچه خودت باشد چه کار می کنی آقای مسئول؟ آنوقت می گویند من ساکت باشم و امام جمعه چرا این همه فریاد می زند؟ ، اگر دستگاه سی تی اسکن خراب است چرا دنبالش نمی روی؟ چرا دستگاه دیگری در کنارش نباشد که مردم دچار مشکل نشوند؟ چرا از ظرفیت سپاه استفاده نمی کنی؟ سپاه که آماده است، بهترین بیمارستان های فوق تخصصی را در جاهای مختلف به صورت موقت ایجاد می کند، چرا از این ظرفیت ها استفاده نمی کنی؟ بگو وقت نمی گذاری، بگو فکرت در جاهای دیگر مشغول است ، آنوقت که ما در خطبه طرح مشکل می کنیم، مسئول مربوطه چند روز بعد می آید و در یک جلسه رسانه ای که چند رسانه را از قبل هماهنگ کرده و همه مستمع آزاد هستند، مطالبی را می گوید و تکذیب می کند، تکذیب می کنی؟ مرد باش و آن لحظه ای که ارائه سند کردیم، تکذیب کن.
مردم گلایه دارند، مسئولین باید وقت بگذارند، رسانه ها دقت کنند، ما از وزیر محترم بهداشت و درمان و آموزش پزشکی در مورد مدیریت دانشگاه علوم پرشکی زابل خواهان تجدید نظرهستیم، مسئولین زیر ذره بین نگاه مردم هستند، زیر ذره بین نگاه رسانه های دلسوز هستند، آن رسانه هایی که قلم را نفروختند و برای خدا قلم فرسایی می کنند. ما ضربه زیادی از مسئولین بی کفایت و بی لیاقت خوردیم و می خوریم، مردم مسئول تنبل نمی خواهند، مسئولی که به بهانه های واهی به ماموریت می رود و کمترین حضور را در منطقه ماموریتی و محل کار خودشان دارند، مردم این ها را نمی خواهند، این خیانت در حق بیت المال است.
البته مسئولین دلسوز زیاد داریم، چند نفری هستند که کمی با موضوع خدمت هماهنگ نیستند، ان شاءالله در موردشان تجدید نظر شود، امیدواریم که نمایندگان محترم توجه کنند، یکی از وظایف نمایندگان ما این گونه کارهاست، نمایندگان محترم باید شاخصه جابجایی مسئولین را در نظر داشته باشند، برای جابجایی مسئولین ،آنجایی که احساس می کنند مسئولی دارد به مردم خیانت می کند ،آنجا باید ورود کنند و تنها شاخصه همین باشد، نه این که خدایی نکرده غیر این باشد، مردم از نمایندگان محترم انتظار دارند از هر دو نماینده، اینگونه امور را نباید بنده در خطبه ورود کنم، این که در خطبه مطرح می کنم بدانید که بعضی از عزیزان کارشان را درست انجام ندادند، بی تعارف، چون آخرین مرحله بیان در خطبه ها است، امیدوارم روی این حرف بنده کسی ان قلت وارد نکند، تا ما مجبور نشویم جزئی تر ورود کنیم، ان شاءالله دقت شود، مردم مظلوم اند و انتظار بیشتر خدمت کردن را دارند.
ما امیدواریم کارهای دیگر و کارخانه هایی که قول داده شده بیاید، آن وقت مردم در امور اولیه و بدیهی مشکل داشته باشند؟ این واقعا جای تاسف است، بنده نمی توانم سکوت کنم، یا در این جایگاه نباشم و یا اگر باشم و نسبت به این امور سکوت کنم خیانت می کنم.

دیدگاه ها