نمایش نوار ابزار

خطبه های نمازجمعه ۱۳دی ۹۸به امامت حجت الاسلام والمسلمین کیخا امام جمعه شهرستان زابل

جمعه 3 ژانویه 2020

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان زابل:خطبه های نمازجمعه ۱۳دی ۹۸به امامت حجت الاسلام والمسلمین کیخا امام جمعه شهرستان زابل

به ایام فاطمیه نزدیک می شویم، پنج شنبه ۱۹دی ۱۳جمادی الاولی ،شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) تسلیت عرض می کنیم.
این فاطمیه حال و هوایی دیگر دارد، در سحرگاه شب جمعه (دیشب) اتفاقی افتاد که قلب ها را داغدار کرد، سردار ولایت کسی که حضرت آقا او را شهید زنده خطاب فرمود، سردار حاج قاسم سلیمانی، به جمع همرزمان شهیدش پیوست و به تعبیر رهبر عزیزمان ،دوستان شهیدش، شهید میرحسینی ها او را در آغوش گرفتند، استکبار جهانی در راس آنها آمریکا با این جنایت به گمان خودشان ، مقاومت را از بین می برند، غافل از اینکه در سنت خداوند متعال خون شهید برکت و جوشش خاص ، عجیب و شگفت انگیز دارد.
دشمنان احمق نمی دانند که این انقلاب ،جبهه مقاومت قائم به شخص نیست، شهید حاج قاسم سلیمانی یک فرد نیست، یک تفکر است، شهید حاج قاسم سلیمانی نماد تفکر بسیجی و مقاومت و جهاد در مقابل ظلم و ستم است، با شهادتش این تفکر قوی تر و درخت جهاد و مقاومت تنومندتر می شود، شهادت سردار سلیمانی آغاز کار و اوج گیری جبهه مقاومت است.
آنان که در راه خداوند کشته می شوند،به برکت این شهادت فی سبیل الله، خداوند متعال حیات ویژه به آنها اعطا می کند، و حیاتشان قوی تر از حیات دنیوی شان می شود، خونشان برکت دارد، روحشان بیشتر در جبهه مقاومت حاضر و ناظر است، هم خودشان شاد و عند ربهم یرزقون هستند، و هم به آنها که در مسیرشان در حرکت می باشند شهادت می دهند که راه مقاومت و در مسیر شهادت گام برداشتن عجب سعادتی است، پیام نائب امام زمان(عج) بهترین پیام در مورد شهادت سردار سرافراز سپهبد حاج قاسم سلیمانی است:
متن پیام حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای(حفظه الله) به این شرح است
بسم الله الرحمن الرحیم
ملت عزیز ایران
سردار بزرگ و پرافتخار اسلام آسمانی شد. دیشب ارواح طیبه شهیدان، روح مطهر قاسم سلیمانی را در آغوش گرفتند. سالها مجاهدت مخلصانه و شجاعانه در میدانهای مبارزه با شیاطین و اشرار عالم، و سالها آرزوی شهادت در راه خدا، سرانجام سلیمانی عزیز را به این مقام والا رسانید و خون پاک او به دست شقی‌ترین آحاد بشر بر زمین ریخت. این شهادت بزرگ را به پیشگاه حضرت بقیهالله ارواحنا فداه و به روح مطهر خود او تبریک و به ملت ایران تسلیت عرض میکنم. او نمونه‌ی برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب امام خمینی بود، او همه‌ی عمر خود را به جهاد در راه خدا گذرانید. شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه‌ی او در همه‌ی این سالیان بود.با رفتن او به حول و قوه‌ی الهی کار او و راه او متوقف و بسته نخواهد شد ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه‌ی دیشب آلودند. شهید سلیمانی چهره‌ی بین‌المللی مقاومت است و همه‌ی دلبستگان مقاومت خونخواه اویند. همه‌ی دوستان -و نیز همه‌ی دشمنان- بدانند خط جهاد و مقاومت با انگیزه‌ی مضاعف ادامه خواهد یافت و پیروزی قطعی در انتظار مجاهدان این راه مبارک است. فقدان سردار فداکار و عزیز ما تلخ است ولی ادامه مبارزه و دست یافتن به پیروزی نهایی کام قاتلان و جنایتکاران را تلخ‌تر خواهد کرد.
ملت ایران یاد و نام شهید عالیمقام سردار سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او بویژه مجاهد بزرگ جهان اسلام جناب آقای ابومهدی المهندس را بزرگ خواهد داشت و اینجانب سه روز عزای عمومی در کشور اعلام میکنم و به همسر گرامی و فرزندان عزیز و دیگر بستگان ایشان تبریک و تسلیت می‌گویم.(سید علی خامنه ای، ۱۳دی ۱۳۹۸)

ما در تاریخ مقاومت شهدای بزرگی تقدیم اسلام کرده ایم، شهدای زیادی در عرصه جبهه مقاومت تقدیم اسلام عزیز نمودیم، روزبه روز قوی تر شدیم ، آن نهال نوپای انقلاب اسلامی به برکت خون شهدا الان درختی تنومند شده است، با شهادت سرداری به مثل حاج قاسم سلیمانی جبهه مقاومت عقب نشینی نخواهد کرد، بلکه پرشورتر می شود، از لحظه ای که انقلاب اسلامی به پیروزی رسید، ترور ها شروع شد، چه شهدا و شخصیت های کلیدی نظام مورد ترور قرار گرفتند و به شهادت رسیدند، اما راه ادامه پیدا کرد، هشت سال با تمام قدرت در مقابل استکبار جهانی ایستادیم، حدود سیصدهزار شهید تقدیم اسلام شد، روز به روز قوی تر شدیم و قطعا روح بلند و ملکوتی شهید حاج قاسم سلیمانی بیشتر از گذشته جبهه مقاومت را قوی تر خواهد کرد و سرعت نابودی دشمن را بیشتر می کند.
استکبارجهانی با این غلط بزرگی که مرتکب شد، افول اسرائیل را سریع تر کرد و این دعای مستجاب مومنین و مومنات به پهنای عمق راهبردی انقلاب اسلامی است که همه فرزندان خمینی کبیر هستند .
خون حاج قاسم سلیمانی فکرها و اندیشه های بیشتری را متوجه جبهه مقاومت می کند، و به برکت مقاومت “مرگ بر آمریکا” دعای مستجاب مومنین و مومنات خواهد شد و دعای مستجاب دیگر که رهبر عزیزمان چندسال پیشتر فرمودند تا ۲۵ سال آینده اسرائیل وجود نخواهد داشت، شهادت این عزیزان سرعت افول اسرائیل را بیشتر می کند و لحظه به لحظه به نابودی اسرائیل نزدیک می شویم، “مرگ بر اسرائیل”.

دیدگاه ها