نمایش نوار ابزار

خطبه های نمازجمعه ۲۹آذر۱۳۹۸ به امامت حجت الاسلام والمسلمین کیخا امام جمعه شهرستان زابل خطبه اول:

جمعه 20 دسامبر 2019

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان زابل:
خطبه های نمازجمعه ۲۹آذر۱۳۹۸ به امامت حجت الاسلام والمسلمین کیخا امام جمعه شهرستان زابل

خطبه اول:
اینکه در روایات تاکید شده که نفاق و منافق را بشناسیم به این خاطر است که هم دچار نفاق نشویم و هم در دام منافق نیفتیم.
خطبه دوم:
نمازجمعه قرارگاه ایمان تقوا قرارگاه بصیرت و قرارگاه اخلاق در جنگ معنوی،اعتقادی،ایمانی و سیاسی است ، رهبر معظم انقلاب در جنگ ایمانی و اعتقادی که به راه افتاده یک قرارگاه معرفی کردند تا همه نیروهای فرهنگی و مردم در آن جمع شوند و با یک تفکر واحد در این کارزار بجنگند.

با توجه به بیست و هشتمین اجلاسیه سراسری نماز در گرگان ،رهبر معظم انقلاب بیانیه ای به این اجلاس ارسال نمودند که قرائت شد و به اوصاف و برکات نماز اشاره فرمودند: نماز از برجسته ترین و جذاب ترین نعمت های الهی ،فریضه ممتاز و یکتا، هدیه بزرگ خداوند، با وزنی عظیم و متقابلا با کمترین هزینه مالی و وقت و همچنین درخور سپاس پایان ناپذیر ما و سجده شکر بعد از نماز است.
دشمن برای بی نماز کردن نوجوان و جوان ما برنامه دارد و هزینه می کند، چون این نماز است که فرزند ما جوان و نوجوان ما را از فحشا و منکر باز می دارد، ان صلاه تنهی عن الفحشاء و المنکر، برای برپایی باشکوه اقامه نماز و نماز جماعت در مساجد هزینه کنیم،اگر می خواهیم جامعه سالمی داشته باشیم توجه مردم ، مسئولین اجرایی، مدارس و دانشگاه‌ها و خانواده ها به نماز باید بیش از پیش باشد.

عناصر شگفتی ساز نماز
ترکیب اذکار نماز،ترکیب حرکات نماز،ترتیب اوقات نماز واجب و مستحب،تاکید بر تمرکز و حضور قلب در نماز، تاکید بر مسجدی کردن آن، تاکید بر جمعی و به صورت جماعت خواندن نماز، الزام به طهارت و پاکیزگی، جهت خواندن همه به سمت کعبه،برکات فردی و اجتماعی نماز،آرامش روحی و روانی، محور اصلاح جوامع بشر.
چهارشنبه ۴دی میلاد حضرت عیسی بن مریم (ع) را تبریک عرض می کنیم.
پنج شنبه ۵ دی روز ملی ایمنی در برابر زلزله و کاهش بلایای طبیعی است، صحت و سلامتی و امنیت دو نعمت بزرگ خداوند متعال می باشد، مسئولین در زمینه مصون سازی منطقه سیستان در زمینه سیل به وظایف خود عمل کنند.
سال قبل اگر برخی روستاها را آب گرفت و شاهد هدر رفت آب در منطقه بودیم این مشکل از سیل نبوده و نیست ، مشکل از مدیریت ها است.
یکی از ابعاد امنیت ، امنیت روانی است و رسیدگی به مشکلات مردم از جانب مسئولین باعث امنیت روانی می شود، مردم سیستان با مشکلات زیادی مواجه هستند، در ضمن این مشکلات، مردم سیستان مردم ولایتمدار و صبوری هستند و نسبت به نظام اسلامی خود دل می سوزانند و اگر مشکلی پیش می آید، حساب نظام اسلامی را با کم کاری و بی لیاقتی مسئول مربوطه جدا می کنند و به حساب نظام اسلامی نمی گذارند.
مسئولین محترم مشکلات مردم را رصد کنند و بسیجی وار در خدمت مردم باشند، ما هم دعاگوی مسئولین زحمت کش هستیم و به وقتش اعتراض منصفانه خود را از مسئولین کم کار و بی کفایت خواهیم داشت.
استیضاح رئیس جمهور و اقتصاد کشور
استکبار جهانی در محور مقاومت اغتشاشاتی ایجاد می کند و اگر اعتراض به حقی صورت می گیرد ، به آن ورود می کنند و تبدیل به آشوب و اغتشاش می شود، طرح استعفای مسئولین اجرایی را در لبنان و عراق انجام دادند و الان هم زمزمه هایی در ایران اسلامی شنیده می شود، اما بدانند در این زمان ، در این برهه و با این مشکلات طرح استیضاح رئیس جمهور و دولت به صلاح اسلام و مملکت اسلامی نیست، بدانند که در پازل دشمن بازی می کنند، دولت باید سرکار بماند و به وظایف قانونی و شرعی خود عمل کند تا موعد زمانش تمام شود و دولت بعدی انتخاب شود.
وظیفه دولت این است که به ملت خدمت و نوکری کند و تمام مشکلات را پای تحریم نگذارد ، کمی هم احساس کند که شاید خودش به درستی عمل نکرده و حداقل یه خود احتمال بدهد که به درستی عمل نکرده ، اما این احتمالی است که واقعیت محض است، دولت باید سومدیریت را کنار بگذارد، مفسدینی که در بدنه دولت و منتصب به برخی مسئولین هستند را بی تعارف به دست قوه قضاییه بسپارد تا قوه قضاییه کمر مفسدین را بشکند، وقتی مردم ببینند که با مفسدین برخورد می شود، راضی می شوند، دولت به توان داخلی توجه نماید، سالها است که رهبر عزیز انقلاب اقتصاد مقاومتی را فریاد زدند، این که مشکلات کشور را گره بزنیم به برجام و ببینیم دشمن چه می خواهد بکند، چه وعده ای داده ، وعده سرخرمن، درست نیست.
مشکلات کشور و اقتصاد را نباید به برجام گره زد، برجامی که فریب بود، در یک برهه پشت میز مذاکره رفتیم تا اثبات بکنیم اهل گفتمان و منطق هستیم، اما به این معنا نیست که اگر دشمن هر غلطی کرد ما به تعهدات خودمان پایبند باشیم، عقل و شرع حکم می کند که اگر طرف مقابل فسخ قرارداد کرد تو هم باید فسخ قرارداد کنی. باید از اول همین کار را می کردیم ، حالا قدم به قدم که شروع کردید پا پس نکشید، به دشمن اعتماد نکن، این دشمن اصل نظام را می خواهد از بین ببرد،می خواهد این حکومت اسلامی نباشد، با هیچ قید و شرطی مطلقا نباشد، شما به این دشمن اعتماد نکن و روی پای خودت بایست، ما کشوری هستیم که می توانیم با یک مدیریت صحیح اقتصاد را به اوج خودش برسانیم،قدرت اقتصادی پیدا کنیم، وقتی که قدرتمند شدیم دشمن از تحریم مایوس می شود ولی وقتی شما اعلام بکنید که تحریم ها اثر گذاشته و خزانه خالیست ، دشمن امیدوار می شود، اینها کارهای نامعقول است،دولت اسلامی باید عاقلانه عمل کند، ما از رئیس جمهور محترم و همه وزرا می خواهیم و این حرف مردم است که سر جای خودتان بایستید و وظایف خودتان را انجام بدهید، شانه خالی نکنید و عاقلانه کشور را مدیریت کنید.

دیدگاه ها