نمایش نوار ابزار

خطبه های نمازجمعه ۴بهمن۱۳۹۸ به امامت حجت الاسلام والسملمین کیخا امام جمعه شهرستان زابل

جمعه 24 ژانویه 2020

بسم الله الرحمن الرحیم
خطبه های نمازجمعه ۴بهمن۱۳۹۸ به امامت حجت الاسلام والسملمین کیخا امام جمعه شهرستان زابل

پس از سفارش به رعایت تقوا و حدود الهی و نکات تفسیری و اخلاقی سوره مبارکه حمد افزودند:
چهارشنبه ۹بهمن ۳جمادی الثانی شهادت حضرت زهرا(س) تسلیت عرض می کنیم، از فرصت ایام فاطمیه استفاده کنیم، تفسیر سوره کوثر و مباحث عقاید،احکام و اخلاق را در منبرها بیان کنیم، یکی از هدایای حضرت ، تسبیحات حضرت فاطمه(س) است،اهتمام داشته باشیم.

با توجه به آیات و روایات ، به ویژه تفسیری از آیاتی از سوره مبارکه بقره یکی از اهداف و رسالت پیامبران یادآوری ایام الله ها است ،وظیفه همه علما، اندیشمندان، یادآوری ایام الله است، باید نعمات خداوند به نسل جدید بیان شود، وضعیت ایران قبل از انقلاب و بعد از انقلاب را به مردم بیان کنند.
باید از طاغوت سخن گفت،از بی بند و باری ها و فساد و از کثافت کاریها که شرمم می آید اینجا بیان کنم در محافل و مجالس گفت، باید از چپاول اموال و ذخایر ملی توسط انگلیس و آمریکا و شوروی و ازنابشان گفت.
لازم است از حق توحش سربازان آمریکا در این کشور سخن گفت،از غارت اموال،از سرقت مغزها، از افرادی که در دربار گماشته می شدندپ، سخن گفت.
انقلاب ما واکنشی در مقابل اینهمه ظلم و بی داد بود، در مقابل چپاول دین و دنیای مردم بود، در مقابل چپاول دین و دنیای مردم بود، در مقابل لگدمال شدن عزت و شرف و آبرو و از بین رفتن ارزشها بود.

رهبر معظم انقلاب در خطبه هفته گذشته ۲۷دیماه به آیاتی از قرآن استناد نمودند و از دو یوم الله به صورت ویژه یاد کردند: حضور ده ها میلیونی مردم ایران و صدها هزار نفری مردم عراق در بدرقه پیکر شهید حاج قاسم سلیمانی و حمله موشکی سپاه به پایگاه آمریکایی عین الاسد، شکل دهنده این وقایع بزرگ ،قدرت خداوند متعال است، حضرت آقا ملت ایران را صبار و شکور معنی کردند: صبارند، یکپارچه اهل استقامت و صبرند، به اندک چیزی از میدان خارج نمی شوند و ایستادگی می کنند. شکورند، اولا نعمت را می شناسند و همچنین قدرشناس نعمت‌اند و ارزش آنرا می دانند. ملت عزیزی که در تشییع پیکر پاک شهدا مخصوصا سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی ، جهان را مات و مبهوت بلندای فکر خود نمودند، حاج قاسم و ابومهدی فرد نیستند،مکتب هستند.

سپاه قدس به گفته رهبرمعظم انقلاب رزمندگان بدون مرز هستند،رزمندگان بدون مرز یعنی هرجا نیاز باشد، آنجا حضور پیدا می‌کنند و خود را بلاگردان مقدسات و حریم‌های مقدس می‌کنند، سپاه قدس یک نیرویی است که با سعه صدر به همه جا و همه انسانها نگاه می‌کنند، شیعه باشد یا سنی، ایزدی باشد یا مسیحی، مظلوم مظلوم است، باید دفاع کرد، مردم ما نشان داده‌اند که طرفدار مقاومت هستند، در مقابل زورگو و زورگویی باید مقاومت کرد، کوتاه آمدن یعنی ذلت، نمونه اش را در محروم کردن ایران و باشگاه‌های ایران از حق میزبانی دیدیم ،که الحمدلله باشگاه‌ها و مسئولین مقاومت کردند و مقاومت جواب داد، تن به ذلت ندارند.
مردم ما ،مردم مقاوم و انقلابی هستند، حضرت آقا فرمودند: فریاد انتقام ، سوخت حقیقی موشک هایی بود که پایگاه های آمریکایی را زیر و رو کرد؛ فرمودند: جنتلمن های پشت میز مذاکره ، همان تروریست های فرودگاه بغداد هستند، رهبرمعظم انقلاب فرمدند: ترامپ دلقکی است که تظاهر می کند حامی ایرانی ها است امه به آنها خیانت خواهد کرد، ایشان تنها راه ملت ایران قوی شدن ترسیم نمودند و خطاب به دولتهای انگلیس ، فرانسه و آلمان فرمودند: شما کوچکتر از آن هستید که بخواهید ملت ایران را به زانو در بیاورید.
پیام این خطاب به مسئولین کشور این است که این دولت ها مثل آمریکا هستند و به آنها خوش بین نباشید، و اگر بلد نیستید بهتر است یاد بگیرید و چشم امید به دولت هایی که دستشان به خون حاج قاسم ها آغشته هست، نداشته باشید.
سخنی هم در مورد یکی از مسائل سیستان داشته باشیم:
خطاب به مسئول محترم دانشگاه علوم پزشکی زابل که پس از فرصت زیادی که به ایشان دادیم نکاتی بیان میشود.
۱٫مردم ما نسبت به علوم پزشکی ، مخصوصا بخش دیالیز شکایت دارند، بررسی ویژه شود.
۲٫رصد کلی کل مجموعه داشته باشند، در برخی بخشها کارها خوب انجام میشود ولی در بخشی هایی تکریم ارباب رجوع خوب انجام نمیشود.
۳٫حضور پررنگتر در منطقه ضروریست .حضور ایشان بسیار کم است.اگر دوری از خانواده برای ایشان سخت است راه دیگری ، غیر از کثرت ماموریت ها به تهران را انتخاب نمایند.
منطقه مشکلاتش زیاد هست.به اندازه کافی فرصت ها را از دست داده ایم . منطقه سیستان از ظرفیت انقلاب اسلامی به شکل مطلوب استفاده نکرده است.مسولین ما یا دچار سوء مدیریت بوده اند یا مدیریت مثبت داشته اند ولی نا پایدار بوده است.
مسولین عزیز منطقه که مسولیتی را بعهده میگیرند ،اگر توانایی انجام امورات را ندارند حق ندارند قبول بکنند.کار در اینجا سخت است.
اگر مسولیت قبول کردند و اگر دوری از خانواده سخت است با خانواده مستقر شوند .
اینکه خانواده در تهران باشد و به بهانه ماموریت های متعدد و با پول بیت المال حضور در کنار خانواده داشته باشند پذیرفته نیست و ما ساکت نخواهیم نشست. با احدی هم تعارف نداریم.ایشان و مسولین بالا دست، دقت کنند تا در مرحله بعد با شدت بیشتری ورود به این موضوع نداشته باشیم.
چهارشنبه ۹بهمن ۳جمادی الثانی شهادت حضرت زهرا(س) تسلیت عرض می کنیم، از فرصت ایام فاطمیه و محافل حضرت به احسن وجه استفاده نماییم.

دیدگاه ها