نمایش نوار ابزار

خطبه های نمازجمعه ۸ آذر ۱۳۹۸ به امامت حجت الاسلام والمسلمین هاشمی امام جمعه موقت شهرستان زابل

جمعه ۸ آذر ۱۳۹۸

بسم الله الرحمن الرحیم
خطبه های نمازجمعه ۸ آذر ۱۳۹۸ به امامت حجت الاسلام والمسلمین هاشمی امام جمعه موقت شهرستان زابل

خطبه دوم:
۸ ربیع الثانی ولادت باسعادت امام حسن عسکری(ع) را تبریک و تهنیت عرض می نماییم، به علت اینکه در شهر سامرا در محله عسکر سکونت داشتند به عسکری معروف شدند، سجایای اخلاقی امام(ع) آنگونه بود که دوست و دشمن شیفته اخلاق آن بزرگوار می شدند، دو نفر نگهبان از بدترین و فاسد ترین افراد را گماشتند با تاثیر از امام(ع) عابدترین شدند، با پیروی از سیره امام حسن عسکری(ع) به اقامه نماز اول وقت و برپایی بیش از پیش نمازجماعت در ادارات و مدارس عمل کنیم.
یکشنبه ۱۰ آذر ۴ ربیع الثانی ولادت حضرت عبدالعظیم(ع) تبریک عرض می نماییم، شخصیتی که علاوه بر شرافت سیادت (با چند واسطه به امام حسن مجتبی(ع))و اتصال به خاندان رسالت ، از لحاظ ویژگی های شخصیتی و فعالیت های دینی دارای جایگاه ویژه ای هستند، ایشان از علما و محدثین بزرگ و اهل زهد و تقوی بودند.
یکشنبه ۱۰ آذر سالروز شهادت آیت الله مدرس در سال ۱۳۱۶ و روز مجلس شورای اسلامی می باشد، شهید مدرس علاوه بر اینکه مجتهد و عالم دینی بودند، فردی قاطع،شجاع، عالم زمان خویش ودارای قدرت تصمیم گیری مستقل بودند، رضاخان تاب تحمل این شخصیت را نداشت پس از تبعید ایشان را در کاشمر به شهادت رساند.
سالروز شهادت این مرد الهی که شعار معروف ایشان : “سیاست ما عین دیانت ما و دیانت ما عین سیاست ماست” می باشد و “روز مجلس شورای اسلامی” می باشد را گرامی می داریم.
شهید مدرس الگو و نماد نمایندگی واقعی مجلس و وکالت صادقانه و دلسوزانه از مردم بودند.
با توجه به موضوع مهم انتخابات مجلس پیش رو: چند روز دیگر آغاز ثبت نام داوطلبان نمایندگی مجلس می باشد،
اولا افرادی که قصد داوطلبی نمایندگی دارند باید توجه داشته باشند که رای مردم به فرد منتخب یک امانت بر عهده اوست وامانت داری مسئله بسیار مهمی است.
ثانیا باید ببینند از عهده اداء این امانت برمی آیند یا خیر، امانتی که در اختیار ایشان گذاشته می شود باید در دنیا در مقابل مردم ودر آخرت در مقابل خداوند پاسخگو باشند.
با توجه به مسئله کمبود کپسول گاز در منطقه به دو موضوع اشاره می کنیم:
۱: از مسئولین محترم در خواست می کنیم تلاش بیشتری جهت حل این مشکل بنمایند و همچنین نظارت بیشتری روی شبکه توزیع داشته باشند.
۲: مسئله دوم به خود مردم برمی گردد، تا می فهمند کالایی با کمبود مواجه می شود ، هجوم به بازار می برند، مردم عزیز باید به حد کفاف و نیاز خود کالا تهیه کنند و بیش از نیاز خود تهیه ننمایند.

دیدگاه ها