نمایش نوار ابزار

خطبه های نماز جمعه ۱۴ اردیبهشت شهرستان زابل

شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۷

حجت الاسلام سید قاسم هاشمی امام جمعه موقت شهرستان زابل در خطبه های نماز جمعه بیان کرد:

سه شنبه ۱۸ اردیبهشت روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر است؛ جمعیت هلال احمر دارای مجموعه ای از افرادی ایثارگر، پرتلاش، مخلص و متعهد است که در هنگام نیاز مرهمی بر آلام حادثه دیدگان و باوری همیشه حاضر برای مصیبت دیدگان هستند. اهمیت این جمعیت موثر زمانی خود را نشان میدهد که در شرائط بحرانی که هر کسی به فکر نجات جان خود و نزدیکان خویش است این افراد با فداکاری بفکر نجات افراد نیازمند به کمک هستند.

زمانیکه افراد به فکر تفریح و مسافرت ها و سپری کردن تعطیلات هستند این عزیزان آماده خدمت رسانی هستند. این روز را به این عزیزان تبریک عرض نموه و برای آنان آرزوی سلامتی و توفیق داریم.

هاشمی در ادامه افزود: ۱۵اردیبهشت روز جهانی ماما نامگذاری شده است. یکی از ارزشمند ترین خدماتی که به جامعه بشری عرضه میشود مامائی است و آنچنان اهمیتی دارد که می تواند بخش هایی از علم روانشناسی،پزشکی و پرستاری را در بر بگیرد.
این روز را به همه کسانی که در عرصه سلامت نوزادان و مادران خدمت میکنند را تبریک عرض میکنیم.

امام جمعه موقت زابل عنوان کرد: سه شنبه ۱۸ اردیبهشت روز بیماری های خاص و صعب العلاج نامگذاری شده است؛ یکی از معضلاتی که در زندگی افراد ممکن است رخ دهد مسئله بیماری است مخصوصا بیماری صعب العلاج که هزینه های زیادی را بر خانواده تحمیل میکند از حیث روحی و مادی که الحمدالله با رشد علم میتوان از بسیاری از این بیماریها پیشگیری نمود.
در صورتیکه مقدمات و پیشگریها از جمله آزمایشات قبل از ازدواج جدی گرفته شود میتوان از بسیاری از این بیماری ها جلوگیری نمود.

مطالب مشابه
دیدگاه ها