نمایش نوار ابزار

خطبه های نماز جمعه ۲۰ دی ماه شهرستان زابل به امامت حجت الاسلام و المسلمین کیخا امام جمعه شهرستان زابل

جمعه 10 ژانویه 2020

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان زابل:خطبه های نماز جمعه ۲۰ دی ماه شهرستان زابل به امامت حجت الاسلام و المسلمین کیخا امام جمعه شهرستان زابل بدین شرح است:
خدای متعال هدایت کننده ی همه انسانهاست.سخن از هدایت است،سخن از اسلام است،سخن از مکتب،مذهب و ایدئولوژی اهل بیت(علیهم السلام)است.مذهب،مکتب و دانشگاه اهل بیت(علیهم السلام) مکتبی است که سعادت دنیا و آخرت را تضمین میکند.
فارغ التحصیلان این مکتب،حضرت زینب(س)،حضرت ابوالفضل(ع)حضرت علی اکبر(ع) و حضرت قاسم ابن الحسن(ع) هستند.
در مکتب اهل بیت(علیهم السلام) شخصیتهای بزرگی به مثل سلمان فارسی،ابوذر غفاری،عمار ابن یاسر ها،حبیب ابن مظاهر ها و عبدالعظیم حسینی ها تربیت شدند.
ائمه اطهار(علیهم السلام) تلاش کردند که با تشکیل حکومت تمام شئونات زندگی مردم را زیر لوای پرچم توحید بیاورند،اما فقط چند سال این عمل انجام شد.
در عصر غیبت،علما تلاش نمودند اما یاری نشدند.علمایی که نائب عام امام زمان(عج) بودند.
آخوند خراسانی و شیخ فضل الله نوری مبارزه کردند و به شهادت رسیدند.شیخ جعفر کاشف الغطاء دست به اسلحه شد و جهاد کرد.
همه این اتفاقات گذشت تا اینکه این امر مهم که آرزوی علما در عصر غیبت بود توسط مردی الهی عملی شد و پرچم توحید و حکومت اسلامی به اهتزاز درآمد.
مردی که با تکیه و توکل بر خدای متعال و شعار نه شرقی نه غربی،جمهوری اسلامی در مقابل همه فرعونها و شیاطین ایستاد.
در آن زمانه ای که جهان بینی غیر الهی و جهان منهای خدا از نوع لیبرالیست و سوسیالیست شکل گرفته بود و دین را افیون ملتها و مایه بدبختی بشریت معرفی میکردند،خورشید انقلاب اسلامی طلوع کرد و تاریکی ها را از بین برد.
جمهوری اسلامی ایران با تکیه بر ذات خداوند متعال با شعار نه شرقی و نه غربی شکل گرفت.نظامی با ساختار جمهوری و محتوای اسلامی و مردم سالاری دینی.
نظام جمهوری اسلامی شکل گرفت برای حفظ ارزش ها و تداوم راه انبیاء.
ملتی که زمانی عزت و شرفش را زیر پوتین های سربازان آمریکایی و اذنابش لگد مال می دید،قیام کرد،شیطان را بیرون انداخت و ذلیلش کرد.
شیطانی که هم ذخایر ملی و ثروت ملی را غارت میکرد و هم حق توحش میگرفت،انقلاب کردیم و ۴۱ سال است که در مقابل آنها ایستاده ایم.در این راه مشکلاتی هم داشته ایم اما به قله های بلندی هم رسیده ایم.
با وجود همه ی هجمه ها،آشوبهای منافقین،ترور شخصیت های کلیدی نظام،۸ سال جنگ تحمیلی و ۴۱ سال تحریم همه جانبه پیشرفت کردیم و به قله های موفقیت را پیمودیم.
همه این پیشرفت ها به برکت توکل بر خدا و حرکت در مسیر ارزش های اسلامی است.
به لطف خداوند متعال انقلاب اسلامی را صادر کردیم.امروز دیگر جغرافیای جبهه مقاومت فقط شامل ایران نمی شود،بلکه افغانستان،پاکستان،عراق،سوریه،یمن و لبنان نیز جبهه مقاومت هستند و این همان عمق راهبردی انقلاب است.
جنگ نیابتی به راه انداختند و آمریکا داعش را تولید کرد تا منطقه را تصرف کند و خاورمیانه ای را شکل دهند که تحت حکومت آمریکا و اسرائیل باشد،اما با سد محکم جبهه مقاومت روبرو شدند.
حزب الله لبنان،حشد الشعبی عراق،فاطمیون افغانستان و زینبیون پاکستان،هر کجا رفتند سربازان و همرزمان شهید حاج قاسم سلیمانی را دیدند.
به تعبیر سید حسن نصرالله در عراق حاج قاسم،در سوریه حاج قاسم،در لبنان حاج قاسم،در یمن حاج قاسم و در فلسطین و تمامی جبهه مقاومت منطقه حاج قاسم را در مقابل خود دیدند.
این سرباز ولایت،این ژنرال قدرتمند و متفکر،این عبد صالح خدا،ستاره فروزان منظومه فکری امامین انقلاب و مصداق بارز اشداء علی الکفار و رحماء بینهم که در میدان جنگ پشت دشمن را می لرزاند به گونه ای که با ورود او به میدان انگار چند لشکر وارد میدان شده، و در محراب عبادت اوج تواضع و بندگی در وجود ایشان مشاهده می‌شد.
فرمانده مهربان و محبوب قلبها،سردار بی سر، شهید حاج قاسم سلیمانی که نه تنها حق زیادی برگردن جبهه مقاومت بلکه برگردن چین،روسیه،اروپا و دیگر کشور های جهان داشت چرا که اگر داعش را نابود نمی کرد ،جهان به چالش می افتاد.
با ترور حاج قاسم سلیمانی به دستور مستقیم ترامپ(لعنه الله) ملت ایران اسلامی به مانند اهل حرم اباعبدالله الحسین(ع) شنیدند:ای اهل حرم میر و علمدار نیامد.
رهبر معظم انقلاب فرمودند:این رفیق خوب،عزیز،شجاع و خوشبخت ما به ملکوت اعلی پیوست.
ایشان فرمودند:شهید سلیمانی هم شجاع بودند و هم با تدبیر.
بعضی ها شجاعت دارند ولی عقل و تدبیر ندارند و برخی دیگر تدبیر دارند اما جگر عمل ندارند.شهید سلیمانی شجاعت و تدبیرش را برای خدا خرج میکرد و بالا تر از همه این موارد اخلاص ایشان بود.
شهید سلیمانی هم یک فرمانده جنگ آور مسلط در عرصه نظامی،و هم به شدت مراقب حدود شرعی بود.
رهبر معظم انقلاب افزودند:در موقع دادن گزارش توسط شهید قاسم سلیمانی ایشان را تحسین، و الان در برابر کارهایی که انجام داد تعظیم میکنم.
شهادت او،زنده بودن انقلاب در کشور ما را به رخ تمام دنیا کشید.
همچنین رهبرمعظم انقلاب: به تشییع جنازه با شکوه این سردار سرافراز در ایران و عراق اشاره نمودند.

از سپاه انقلابی ما به خاطر سیلی که به آمریکا زد تقدیر و تشکر می‌کنیم اما انتقام هنوز مانده و پا برجاست.
از مجلس شورای اسلامی به جهت تصویب طرح سه فوریتی و تروریست خواندن آرتش آمریکا،وزارت دفاع آمریکا و نهاد های وابسته به آمریکا وهمچنین از اقدام دولت محترم در برداشتن گام پنجم و نهایی کاهش تعهدات هسته ای و رفع همه محدودیت ها تشکر می کنیم و خواستار تسریع در عملیاتی شدن آن هستیم.
مردم نیز خواستار برخورد انقلابی در همه عرصه ها از ناحیه دولتمردان هستند.
انتصاب شایسته سردار قاآنی به فرماندهی نیروی قدس سپاه تبریک عرض می‌کنیم و آرزوی موفقیت برای ایشان داریم.

دیدگاه ها