نمایش نوار ابزار

خطبه های نماز جمعه ۲۴خرداد۱۳۸ به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین کیخا امام جمعه معزز زابل

جمعه ۲۴ خرداد ۱۳۹۸

یکی از وظایف مومنین نسبت به یکدیگر توصیه به تقواست و این توصیه امر به معروف و نهی از منکر است.

امر به معروف و نهی از منکر سه مرحله قلبی، لسانی ، عملی دارد، می بایست اول عالم به معروف و منکر باشیم، امر به معروف و نهی از منکر سلبی و برخورد وظیفه نیروی انتظامی و دستگاه قضایی است، امر به معروف ایجابی تکلیف همه است از والدین در خانواده شروع می شود و تا مدرسه و دانشگاه ادامه پیدا می کند، همه باید آمر به معروف وناهی از منکر باشند، وقتی حوزه علمیه در منطقه ای تشکیل بشود بهترین نوع امر به معروف و نهی از منکر است، نماز جمعه مهم ترین پایگاه امر به معروف و نهی از منکر می باشد و به فرموده امام خامنه ای عزیز نماز جمعه قرارگاه ایمان ، تقوا و فرهنگ است.

انقلاب اسلامی  بستر هدایت و بستر امر به معروف و نهی از منکر را فراهم نمود،با انقلاب اسلامی و در پی آن تشکیل نظام اسلامی و بعد از آن برپایی دولت اسلامی که جامعه اسلامی را رقم می زند و همه باعث به وجود آمدن تمدن اسلامی  می گردد و ان شاءالله ختم به ظهور منجی عالم بشریت مهدی موعود(عج) شود.

انقلاب اسلامی واکنش در مقابل ظلم و ستم و چپاول و از بین رفتن عزت و شرف و هتک نوامیس و… توسط مستکبرین بود، تسلیم شدن و نوکر بودن بسیار هزبنه دارد و قطعا هزینه مقاومت و ایستادگی کمتر است و ما مقاومت را انتخاب کرده ایم، به فرموده امام خامنه ای عزیز: اندیشه مقاومت، قدرتمندترین سلاح یک ملت است. پس طبیعی است که دشمن بخواهد این سلاح را از دست ملت ایران بگیرد.

یکی از کارهای دشمن ایجاد تردید است، نمی شود، چه فایده ای دارد، یکی از دسیسه های دشمن است که مقاومت یعنی ایجاد جنگ و خونریزی در حالی که علت جنگها در جهان، زیاده خواهی ، سلطه طلبی و زورگویی مستکبرین بوده است.

مقاومت کنش نیست بلکه واکنشی طبیعی و عاقلانه در برابر زورگویی ها و تجاوز متجاوزین است.

شروط استمرار حرکت موفقیت آمیز ملت ایران در مسیر انقلاب اسلامی

۱-ضرورت رسیدن به بازدارندگی همه جانبه در زمینه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و نظامی و…

۲- تحول در رفتار و عمل مسئولان و مردم ( سبک زندگی مسئولان و مخصوصا تربیت اولادشان)

۳-توجه به ترفند دشمن برای تضعیف اندیشه مقاومت

۴- نباید اجازه داد آمریکایی ها نزدیک شوند( قدم های شوم و نحس آمریکا)

۵-ضرورت ادامه حضور مردم در صحنه

۶- تمرکز بر مساله اصلی یعنی اقتصاد

۷- توجه به موضوعات مهم در عرصه اقتصاد، رونق تولید، ارزش پول ملی، بهبود فضای کسب و کار ، بریدن دست مفسدین اقتصادی

۸- ضرورت ایجاد امید در مردم به ویژه نسل جوان

۹- ضرورت تحول در نظام مدیریتی کشور با حضور جوانان

۱۰- حفظ همبستگی ملی

۱۱- حفظ ارتباط قلبی با خداوند متعال

 

در چند روز اخیر سفر نخست وزیر ژاپن برای اولین بار در ۴۰سال انقلاب اسلامی و همچنین سفر وزیر خارجه آلمان به کشورمان را داشتیم. گفته شده اهداف سفرشان میانجیگری بین ایران و آمریکا و مسائل انرژی می باشد، نخست وزیر ژاپن حامل پیام رئیس جمهور آمریکا بود  که حضرت آقا در دیدار خطاب به نخست وزیر ژاپن فرمودند: ما در حسن نیت و جدی بودن شما تردیدی نداریم اما من شخص ترامپ را شایسته مبادله هیچ پیامی نمی دانم و هیچ پاسخی هم به او ندارم و نخواهم داد.

آمریکا اگر اهل منطق و گفت و گو بود از برجام که حاصل چند سال مذاکره بود خارج نمی شد.

دوشنبه ۲۵ خرداد روز گل و گیاه ، لزوم توجه شهرداریها به فضای سبز ، تخصیص بودجه توسط دولت با تلاش وپیگیری نمایندگان مجلس، همچنین می شود قسمتی از درآمد مرز سیستان برای حل مشکلات مالی شهرداری های منطقه سیستان اختصاص یابد.

دوشنبه ۲۷خرداد، سالروز تشکیل جهاد سازندگی به فرمان امام خمینی(ره) ، خداقوت به جهادگران جهادکشاورزی در شهرستان زابل، پیگیری و حل مشکلات کشاورزان و دامداران باید سرلوحه کار قرار گیرد، رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی نماینده سیستان هستند باید از این ظرفیت برای حل مشکلات کشاورزان و دامداران استفاده شود، حضور به عنوان رئیس کمیسیون کشاورزی در منطقه پررنگ تر شود.

طرح انتقال آب بالوله ۴۶هزار هکتاری ابهامات زیادی دارد مسئولین به این ابهامات پاسخ دهند، چقدر موفق بوده؟ چقدر پیشرفت داشته؟ آیا به اتمام رسیده؟ طرح پایلوت چه شد؟ یکی از صحبت ها هم پرداخت عوارض این طرح است ، باید این موضوع شفاف شود اگر پرداخت شده به کجا پرداخت شده؟ مسئولین طرح در همین هفته با یک نشست خبری به سوالات و ابهامات پاسخ دهند.

سیستان به گفته دانشمندان بهشت باستان شناسان است و می شود گفت سیستان عسلویه فرهنگی است ، در همین هفته مدیرکل محترم میراث فرهنگی در منطقه حضور داشتند وارئه گزارش نمودند از تیمی جوان و دانشمند دارا هستند که می بایست استاندارمحترم حمایت ویژه از ایشان بنماید.

لازمه توسعه صنعت گردشگری آمادگی زیرساخت ها است ، جاده مواصلاتی استاندارد، فرودگاه مناسب، میزان پرواز فرودگاه زابل ۱۸ پرواز بوده که به ۴ پرواز تقلیل یافته ، آیا پیشرفت است یا عقب افتادگی؟ هرچقدر میزان پرواز بیشتر باشد البته متناسب با ظرفیت تعریف شده میزان رشد منطقه بیشتر می شود.

ما از مسئولین حمایت می کنیم از مسئولی که کار کند تقدیر و تشکر می کنیم و از مسئولی که وقت مردم و یا بیت المال را هدر دهد مورد اعتراض شدید ما قرار خواهد گرفت، هر سلیقه سیاسی که داریم در منافع سیستان مشترک هستیم پس متحد باشیم.

رسانه ها به هوش باشند و همواره مسئولین را رصد کنند

دیدگاه ها