نمایش نوار ابزار

خطبه های نماز جمعه ۷تیر۱۳۹۸ به امامت حجت الاسلام والمسلمین کیخا امام جمعه شهرستان زابل

جمعه ۷ تیر ۱۳۹۸

خطبه های نماز جمعه ۷تیر۱۳۹۸ به امامت حجت الاسلام والمسلمین کیخا امام جمعه شهرستان زابل

 

لزوم رعایت تقوای فردی و اجتماعی ، سبک زندگی خود را بر مبنای سبک اسلامی و سبک زندگی اهل بیت علیهم السلام قرار دهیم.

دیروز ۶ تیر سالروز ترور نافرجام امام جمعه وقت تهران در مسجد ابوذرمی باشد، که امروز رهبر مسلمانان جهان هستند.

امروز ۷ تیر سالروز انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی و شهادت مظلومانه شهید بهشتی و ۷۲تن از یاران می باشد.

یکی از شهدای ۷تیر، شهید آیت الله حسینی طباطبایی اولین نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی ،اولین رئیس دادگاه انقلاب در سیستان ، مسئول کمیته انقلاب و از اعضای حزب جمهوری اسلامی در زابل بودند، ایشان به عنوان افتخار سیستان در زمره یاران شهید بهشتی به شهادت رسیدند.

امروز جمعه ۷ تیر ۲۴شوال آغاز هفته حقوق بشر آمریکایی است ،حقوق بشر آمریکایی یعنی داعش را به وجود می آورند و آنهمه جنایت و خونریزی می کنند،از رژیم کودک کش اسرائیل حمایت کرده و همدست آل سعود در کشتار مردم مظلوم یمن هستند، هیروشیما و ناکازاکی و کودتاهای مختلف در کشورها به وجود می آورند و دم از حقوق بشر می زنند.

امروز سالروز بمباران سردشت توسط صدام بعثی در سال ۱۳۶۰ است، چه کسی حمایتش کرد؟

در این هفته ۱۲ تیرماه سالروز حمله وحشیانه ناوگان آمریکایی در خلیج فارس به هواپیمای مسافربری ایران است، حدود ۳۰۰نفر افراد غیرنظامی را قتل عام کردند، این حقوق بشر آمریکایی است.

آن روز که هواپیمای مسافربری ایران را ناوگان آمریکایی با موشک زد، انقلاب اسلامی به برکت مدیریت ولایت فقیه صبر حکیمانه کرد به همراه پیگیری در مجامع بین المللی و کار رسانه ای.

انقلاب ما در سلوک الی الله و در راه رسیدن به تکامل امروز به مرحله بازدارندگی رسیده است، و دیدیم که جمهوری اسلامی ایران در مسیرسلوکش به سمت تکامل توحیدی ، با اسقاط پهپاد پیشرفته آمریکایی "رمی جمره" کرد و شیطان بزرگ را از کشور و از فکر حمله دور ساخت و در جهان ذلیلش کرد، و دیدیم که رهبر حکیم و فرزانه ما، چطور توی دهان آمریکا زد، این یعنی ایمان وعده خدای متعال، این نتیجه مقاومت است، نتیجه بندگی و توکل به خدای متعال است.

امام خامنه ای عزیز در دیدار رئیس قوه قضاییه و مسئولان قوه قضاییه اشاره فرمودند: ملت ما مظلوم اما در عین حال مقتدر هست.

رهبر عزیز انقلاب در جلسه مسئولان قوه قضاییه علاوه بر تاکید به ایجاد تحول و لزوم اجرای سند آماده شده ی تحول ،بدون تاخیر بر مبارزه "سختگیرانه با فساد" در درون قوه و در خارج قوه تاکید فرمودند: مخصوصا مبارزه با فساد در درون قوه قضاییه را اولویت شمردند، چرا که یک عنصر خراب می تواند زحمات قضات شریف و پاکدامن را مخدوش کند.

تبریک روز قوه قضاییه و آرزوی موفقیت برای همه قضات عزیز و شریف و پاکدامن، خاصه رئیس قوه قضاییه حضرت آیت الله رئیسی سیستانی که از افتخارات سیستان هم هستند، قطعا تحول چشمگیر در این قوه دیده خواهد شد، همچنین از مسئولان قوه قضاییه درخواست داریم به پرونده مافیای دام و سوخت در استان سیستان و بلوچستان و به طور خاص در منطقه سیستان رسیدگی ویژه گردد.

فردا شنبه ۸ تیرماه ، سالروز شهادت جانسوز حضرت امام جعفرصادق(علیه السلام) است ، این روز را تسلیت عرض نموده ، با تشکیل محافل و مجالس عزا شعائر اهل بیت را گرامی بداریم.

مسئولین متوجه نفوذ دشمن باشند به ویژه در آموزش و پرورش،توجه آموزش و پرورش به مسائل پرورشی و تربیتی و فرهنگی خصوصا در مقاطع پایین ، خبرهایی به ما می رسد که در زنگ تفریح رقص و موسیقی می گذارند به بهانه شادی و تفریح ،شادکردن یعنی این ؟ کار فرهنگی کنید ، نشر معارف کنید.

آقایان مسئولین می خواهند دلها شاد شود مشکلات اقتصادی مردم را حل کنند، این بازی برخی سیاسیون است برای دور کردن ذهن مردم در برخی جاهای کنسرت برگزار می کنند و در برخی جاها هم هم رقص و آواز.

اخیرا در آموزش و پرورش استان انتصابی اتفاق افتاده ، این که رزومه ایشان چیست را آقای استاندار باید جواب بدهند و رسانه ها هم پیگیر باشند، برنامه و چشم انداز خود برای آموزش و پرورش استان را ارائه نمایند.

هشدار می دهیم که این اشتباهات در سال تحصیلی آینده دیگر تکرار نشود، که اگر تکرار شود مردم شدیدا برخورد خواهند کرد.

 

دوشنبه ۱۰ تیرماه، روز صنعت و معدن ، توجه مسئولین به صنعت و تولید در سیستان ، با توجه به هم مرز بودن با کشور افغانستان و پاکستان و از طریق اینها با کشورهای دیگر می بایست الان بهترین کارخانجات می داشتیم، اما چرا نداریم؟ باید تحقیق شود.

کریدور چابهار میلک که مورد تاکید رهبر عزیز انقلاب اسلامی هم بوده است ، مسئولین قولهایی هم دادند، مخصوصا در ایام نزدیک به بعضی انتخابات ها خوب بازار  گفتار گرم بود، به کجا رسید؟

بازارچه های مرزی سیستان چه شد؟ چقدر پیشرفت داشت؟ اخیرا خبری در مورد فعال شدن بازارچه مرزی نهبندان پخش شد، چرا در سیستان این اتفاق نمی افتد؟

رسانه ها فعال شوند، رسانه چشم تیزبین و زبان گویای مردم باشند، یک پیشنهاد به رسانه ها و فعالین اجتماعی ، یک تیم تشکیل بدهید و بایک برنامه تعیین شده با فرمانداران جلسه بگذارید، از برنامه های آنها مطلع شوید، ما دلسوزان زیادی داریم که می خواهند کار کنند حمایتشان کنید و چه بسا باشند افرادی که سالهاست بر سر یک کار هستند ، اما کنار گذاشته نمی شوند ، چرا؟ معلوم نیست.

رسانه ها حاشیه امن را از مسئولین بگیرید، مسئولینی که کار می کنند را معرفی کنید، و مسئولینی را که کار نمی کنند منصفانه نقد کنید و مسئولینی را که یقین می کنید دارند خیانت می کنند با روحیه انقلابی و بسیجی با او مقابله کنید.

پنج شنبه ۱۳ تیر ۱ ذی القعده، سالروز ولادت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها بنت موسی بن جعفر علیه السلام ، روز دختر می باشد این روز را تبریک و تهنیت عرض می کنیم.

 

دیدگاه ها